Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
конспекти уроів з математики.docx
Скачиваний:
9
Добавлен:
15.08.2019
Размер:
1.16 Mб
Скачать

Конспект уроку математики

2 Клас (13. 02)

Тема. Знаходження значень виразів на дії різного ступеня. Задачі на множення (№№ 618-628).

Мета. Формувати уміння знаходити значення виразів на дії різного ступеня; розв’язувати задачі на множення.

Обладнання. Таблиця усних обчислень; малюнки до задач; сигнальні картки.

Хід уроку

І. Організація класу.

ІІ. Контроль, корекція і закріплення знань.

а) Двоє учнів розповідають складені за малюнками задачі (№ 616), ще двоє учнів записують на дошці і пояснюють розв’язання задач.

616

За малюнками склади і розв’яжи задачі.

2 л 2 л 2 л По 2 кг в кожному

? ?

б) Із завдання 617 зачитати результати прикладів у порядку зростання.

617

13-8 7+9 10-8 3+7 2*2

23-8 27+9 30-8 43+7 2*6

  1. Завдання для опитування.

а) Прочитати на пам’ять таблицю множення числа 2.

б) Пояснити, як дізналися, що 2*6=12; 2*8=16; 2*7=14.

3. КАРТКИ ДЛЯ ОПИТУВАННЯ.

1.

  1. Обчислити.

2*2 2*7 2*6 2*9

  1. Розв’язати задачу.

У класі 7 парт. За кожною партою сидить по 2 учні. Скільки дітей у класі?

2.

  1. Поставити знаки , або =.

2*9 16 2*4 10

2*6 12 2*3 16

  1. Розв’язати задачу.

На льоду було 5 фігуристів. Скільки ковзанів у всіх фігуристів?

4. Усні обчислення.

а) Гра «Ланцюжок».

9

34

24

2

30

26

2*5

+ – * + – *

б) Задачі-вірші.

  • Йшли два їжаки,

Несли по три буряки.

А ви їм допоможіть –

Буряки ті полічіть. (6).

  • Двоє вулицею йдуть,

По 5 саджанців несуть.

Скільки ямок треба, діти,

Щоб саджанці посалити? (10).

5. Хвилинка каліграфії із завданням.

Помножити 2 на числа 4,8,3,9,5,6; результати записати у трикутниках.

6. Розв’язати і порівняти задачі.

а) На столі 6 тарілок і 2 ложки. Скільки всього предметів?

б) На столі 6 тарілок. У кожній тарілці лежить по 2 ложки. Скільки всього ложок?

в) На столі 6 тарілок. У двох тарілках є ложки. Скільки тарілок без ложки?

ІІІ. Фізкультхвилинка.

А тепер всі дружно встали.

Будемо робити вправи:

Руки – вгору, руки – вниз.

І легесенько прогнись.

Покрутились, повертілись,

На хвилинку зупинились.

Пострибали, пострибали.

Раз – присіли, другий – встали.

Всі у поїзд ми сідаєм,

У мандрівку знов рушаєм.