
- •План – конспект уроку з теми:
- •Структура уроку:
- •V. Узагальнення і систематизація знань.
- •Vι. Підсумки уроку.
- •Vιι. Домашнє завдання.
- •V. Узагальнення і систематизація знань.
- •Vι. Підсумки уроку.
- •Vιι. Домашнє завдання.
- •План – конспект уроку на тему:
- •V. Узагальнення і систематизація знань.
- •Vι. Підсумки уроку.
- •Vιι. Домашнє завдання.
- •План – конспект уроку На тему: « Практична робота. Виявлення Карбону, Гідрогену і Хлору в органічних речовинах.»
- •Структура уроку:
- •3. Завдання на 9 – 12 балів:
- •V. Узагальнення і систематизація знань:
- •Vι. Підсумки уроку.
- •Vιι. Домашнє завдання.
- •План – конспект урок на тему:
- •V. Узагальнення і систематизація знань.
- •Vι. Підсумки уроку.
- •Vιι. Домашнє завдання.
- •План – конспект уроку на тему:
- •Тема: Поняття про полімери на прикладі поліетилену. Полімери та пластмаси. Застосування поліетилену та інших пластмас на основі вуглеводнів.
- •V. Узагальнення і систематизація знань.
- •Vι. Підсумки уроку.
- •Vιι. Домашнє завдання.
- •План – конспект уроку на тему:
- •Тема: Бензен як представник ароматичних вуглеводнів. Склад молекули. Структурна формула. Фізичні та хімічні властивості.
- •Хімічні властивості бензену
- •V. Узагальнення і систематизація знань.
- •Vι. Підсумки уроку.
- •Vιι. Домашнє завдання.
- •План – конспект уроку на тему:
- •Тема: Застосування бензену, його дія на організм. Поняття про хімічні засоби захисту рослин.
- •V. Узагальнення і систематизація знань.
- •Vι. Підсумки уроку.
- •Vιι. Домашнє завдання.
- •План – конспект уроку на тему:
- •Тема: Нафта, вугілля, природний газ як сировина. Склад і використання природного газу та нафти, їх властивості. Застосування нафтопродуктів.
- •V. Узагальнення і систематизація знань.
- •Vι. Підсумки уроку.
- •Vιι. Домашнє завдання.
- •План – конспект уроку на тему:
- •Тема: Застосування продуктів коксування кам’яного вугілля. Охорона довкілля під час переробки і використання вуглеводневої сировини.
- •Структура уроку:
- •Продукти піролізу кам'яного вугілля
- •V. Узагальнення і систематизація знань.
- •Vι. Підсумки уроку.
- •Vιι. Домашнє завдання.
- •I рівень:
- •II рівень:
- •III рівень:
- •Здійсніть перетворення:
- •4. Розв’яжіть задачу:
- •Vι. Підсумки уроку.
- •Vιι. Домашнє завдання. План – конспект уроку на тему:
- •Тема: Поняття про органічні сполуки. Спільні та відмінні ознаки органічних і неорганічних речовин.Природні і синтетичні органічні речовини.
V. Узагальнення і систематизація знань.
- розв’язати кросворд, склавши слова, що мають відношення до теми сьогоднішнього уроку.
п
о
л
і |
м |
е |
р |
|
|||||||||||||||
е |
т |
и |
л |
е |
н |
|
|
||||||||||||
к |
о |
н |
д |
е |
н |
с |
а |
ц |
і |
я |
|
||||||||
м |
е |
р |
и |
з |
а |
ц |
і |
я |
|
|
|||||||||
в |
і |
н |
і |
л |
х |
л |
о |
р |
и |
д |
|
||||||||
п |
р |
о |
п |
і |
л |
е |
н |
|
|
||||||||||
т |
е |
т |
р |
а |
ф |
л |
у |
о |
р |
е |
т |
и |
л |
е |
н |
|
|||
Пояснити значення утворених слів. |
Vι. Підсумки уроку.
Виставлення оцінок та їх мотивація.
Vιι. Домашнє завдання.
Прочитати §33
Завдання:
1.Закінчити рівняння можливих реакцій:
Бутан + водень;бутен +водень;бутін + водень;
Метан + нітратна кислота;
Пентан + вода; етен + вода; етін + вода;
2.Напишіть структурні формули таких речовин:
3-метил-1-гексин;
2-хлор-3-гексен;
2,2-диметил-3-гексин;
План – конспект уроку на тему:
«Бензен як представник ароматичних вуглеводнів. Склад молекули. Структурна формула. Фізичні та хімічні властивості ».
Тема: Бензен як представник ароматичних вуглеводнів. Склад молекули. Структурна формула. Фізичні та хімічні властивості.
Мета: Ознайомити учнів з бензеном як представником нового гомологічного ряду – аренів, з особливостями нового виду зв’язку ароматичного;установити причинно - наслідкові зв’язки фізичних властивостей бензену і його будови; розглянути хімічні властивості бензену; удосконалювати навички учнів складати хімічні рівняння реакцій між органічними і неорганічними речовинами. Розвинути вміння спостерігати і робити висновки. Виховати вміння аналізувати.
Обладнання та матеріали: плакат « Будова бензену»
Базові поняття й терміни: Арени, бензольне кільце, реакції окислення, заміщення і приєднання.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу;
Структура уроку:
Організаційний момент
Актуалізація опорних знань.
Мотивація
Вивчення нового матеріалу
Закріплення і узагальнення знань
Підбиття підсумків уроку
Домашнє завдання
Ι. Організаційний момент: Привітання, перевірка присутніх, підготовка учнів до уроку.
ΙΙ. Актуалізація опорних знань:
Бесіда:
Як можна класифікувати вуглеводні?
Назвіть загальні формули вивчених насичених і ненасичених вуглеводнів?
ΙΙΙ. Мотивація:
На даному уроці ми розпочинаємо вивчення нового класу ароматичних вуглеводнів – арени. Розглянемо його властивості та загальну характеристику.
ΙV. Вивчення нового матеріалу:
Арени або ароматичні вуглеводні, мають загальну формулу CnH2n-6. Першим представником гомологічного ряду аренів є бензен – С6Н6 – рідина з характерним запахом.
Електронна будова: атом Карбону у збудженому стані на зовнішньому енергетичному рівні має чотири неспарені електрони з яких змінюють свого руху (гібридизують) – sp2- гібридизація.
- структурна формула бензену.
Фізичні властивості бензену.
- робота з підручником:
Заповнення таблиці;
|
Агрегатний стан
|
Температура кипіння
|
Біологічна властивість
|
Бензен
|
Рідина зі специфічним запахом
|
80 С
|
Бензен- отруйний, тому поводиться з ним потрібно дуже обережно. Вдихання парів бензену викликає запаморочення та головний біль, подразнює очі і слизову оболонку. Рідкий бензен проника через шкіру, виклика отруєння організму.
|