- •План – конспект уроку з теми:
- •Структура уроку:
- •V. Узагальнення і систематизація знань.
- •Vι. Підсумки уроку.
- •Vιι. Домашнє завдання.
- •V. Узагальнення і систематизація знань.
- •Vι. Підсумки уроку.
- •Vιι. Домашнє завдання.
- •План – конспект уроку на тему:
- •V. Узагальнення і систематизація знань.
- •Vι. Підсумки уроку.
- •Vιι. Домашнє завдання.
- •План – конспект уроку На тему: « Практична робота. Виявлення Карбону, Гідрогену і Хлору в органічних речовинах.»
- •Структура уроку:
- •3. Завдання на 9 – 12 балів:
- •V. Узагальнення і систематизація знань:
- •Vι. Підсумки уроку.
- •Vιι. Домашнє завдання.
- •План – конспект урок на тему:
- •V. Узагальнення і систематизація знань.
- •Vι. Підсумки уроку.
- •Vιι. Домашнє завдання.
- •План – конспект уроку на тему:
- •Тема: Поняття про полімери на прикладі поліетилену. Полімери та пластмаси. Застосування поліетилену та інших пластмас на основі вуглеводнів.
- •V. Узагальнення і систематизація знань.
- •Vι. Підсумки уроку.
- •Vιι. Домашнє завдання.
- •План – конспект уроку на тему:
- •Тема: Бензен як представник ароматичних вуглеводнів. Склад молекули. Структурна формула. Фізичні та хімічні властивості.
- •Хімічні властивості бензену
- •V. Узагальнення і систематизація знань.
- •Vι. Підсумки уроку.
- •Vιι. Домашнє завдання.
- •План – конспект уроку на тему:
- •Тема: Застосування бензену, його дія на організм. Поняття про хімічні засоби захисту рослин.
- •V. Узагальнення і систематизація знань.
- •Vι. Підсумки уроку.
- •Vιι. Домашнє завдання.
- •План – конспект уроку на тему:
- •Тема: Нафта, вугілля, природний газ як сировина. Склад і використання природного газу та нафти, їх властивості. Застосування нафтопродуктів.
- •V. Узагальнення і систематизація знань.
- •Vι. Підсумки уроку.
- •Vιι. Домашнє завдання.
- •План – конспект уроку на тему:
- •Тема: Застосування продуктів коксування кам’яного вугілля. Охорона довкілля під час переробки і використання вуглеводневої сировини.
- •Структура уроку:
- •Продукти піролізу кам'яного вугілля
- •V. Узагальнення і систематизація знань.
- •Vι. Підсумки уроку.
- •Vιι. Домашнє завдання.
- •I рівень:
- •II рівень:
- •III рівень:
- •Здійсніть перетворення:
- •4. Розв’яжіть задачу:
- •Vι. Підсумки уроку.
- •Vιι. Домашнє завдання. План – конспект уроку на тему:
- •Тема: Поняття про органічні сполуки. Спільні та відмінні ознаки органічних і неорганічних речовин.Природні і синтетичні органічні речовини.
V. Узагальнення і систематизація знань.
- завдання біля дошки:
1.Напишіть назви насичених вуглеводнів, формули яких:
Н3С – СН – СН2 – СН – СН3 Н3С – СН2– СН – СН3
│ │ │
СН3 С2Н5 СН3
СН3 СН3
│ │
Н3С – СН2 –С – СН3 Н3С – СН2 –С – СН3
│ │
СН3 С2Н5
2. Назвіть гомогоги октану, пентану, нонану.
3.Здійснити ланцюг перетворення:
С→СН4→СН3Cl→C2H6→C2H5Cl
Vι. Підсумки уроку.
Виставлення оцінок та їх мотивація.
Vιι. Домашнє завдання.
Прочитати §30
1.Напишіть структурні формули за назвами:
А) 4- етил-3-метилоктан;
Б) 4- етил-3,3- диметилнонан;
В) 3- етил-2,3- диметилгексан;
2. Складіть формули ізомерів n-гептану і дайте їм назви.
3.Закінчити рівняння реакцій:
а) С3Н7Сl + Cl2→
б)CH4+ HNO3→
в) C2H6 + ?→ C2H5Cl +?
г) ? + Br2 → C4H9Br + ?
4. Подумайте!
Чи можливо було б жити без теорії Бутлерова. Обгрунтувати свою думку.
План – конспект уроку На тему: « Практична робота. Виявлення Карбону, Гідрогену і Хлору в органічних речовинах.»
Тема: Практична робота. Виявлення Карбону, Гідрогену і Хлору в органічних речовинах.
Мета: Довести дослідницьким шляхом, що до складу парафіну входять атоми Карбон, Гідроген, а до складу хлороформу- атоми Хлору; закріпити навички роботи з хімічним обладнанням та реактивами.Виховати вміння робити висновки на основі одержаних результатів.
Обладнання та матеріали: Хімічний посуд, хімічні реактиви, таблиця розчинності, періодична система, хімічні прилади.
Тип уроку: Урок закріплення знань.
Структура уроку:
Організаційний момент
Інструктаж з техніки безпеки
Виконання практичної роботи
Підбиття підсумків
Домашнє завдання
Організаційний момент: привітання, перевірка присутніх.
Інструктаж з техніки безпеки:
- гра « Запитай товариша»
Учні готують по одному запитанню з техніки безпеки. На підготовку дається 2-3 хв. Вчитель задає перший запитання учню, а далі учень який відповів задає питання іншому і так далі…
Як потрібно поводитися в хімічному кабінеті?
Правила поводження з кислотами?
Правила роботи з лугами?
Правила роботи з нагрівальними приладами?
Що потрібно робити якщо кислота чи луг потрапили на шкіру?
Виконання практичної роботи:
Учні опрацьовують Практичну роботу №4. ст. 174
Діти розбиваються на бригади. Ознайомитися з методикою проведення практичної роботи.
Виконання практичної роботи.
1. заповнення таблиці:
Дослід № |
Назва досліду |
Рівняння реакції |
Спостереження |
|
|
|
|
2. Зробити висновки до практичної роботи.
