- •Задача 2
- •Задача 3
- •Задача 4
- •Задача 5
- •Задача 6
- •Задача 7
- •Задача 8.
- •Задача 11.
- •Задача 12.
- •Задача 13.
- •Задача 14.
- •Задача 15.
- •Задача 16.
- •Задача 17.
- •Задача 18.
- •Задача 19.
- •Задача 20.
- •Задача 21.
- •Задача 22.
- •Задача 23.
- •Задача 24.
- •Задача 25.
- •Задача 26.
- •Задача 27.
- •Задача 28.
- •Задача 29.
- •Задача 30.
- •Задача 31.
- •Задача 32.
- •Задача 33.
- •Задача 34.
- •Задача 35.
- •Задача 36.
- •Задача 37.
- •Задача 38.
- •Задача 2
- •Недостача 2 людини Задача 3
- •Задача 2
- •Задача 3
- •Задача 4
- •Задача 5
- •Задача 6
- •Задача 7
- •Задача 8.
- •Задача 11.
- •Задача 12.
- •Задача 13.
- •Задача 14.
- •Задача 15.
- •Задача 16.
- •Задача 17.
- •Задача 18.
- •Задача 19.
- •Задача 20.
- •Задача 21.
- •Задача 22.
- •Задача 23.
- •Задача 24.
- •Задача 25.
- •Задача 26.
- •Задача 27.
- •Задача 28.
- •Задача 29.
- •Задача 30.
- •Задача 31.
- •Задача 32.
- •Задача 33.
- •Задача 34.
- •Задача 35.
- •Задача 36.
- •Задача 37.
- •Задача 38.
- •Задача 5.
- •Задача 6.
- •Задача 7.
- •Задача 8.
- •Задача 5.
- •Задача 6.
- •Задача 7.
- •Задача 8.
Задача 29.
Окремі структурні елементи кошторису витрат на виробництво, собівартості валової і товарної продукції підприємства у базисному періоді, а також динаміку цих елементів у розрахунковому році наводяться у таблиці.
Елементи витрат |
Абсол.вел.витрат, тис.грн. |
|
Баз .рік |
Розр. рік |
|
1. Матеріальні витрати |
10420 |
8330 |
2. Витрати на оплату праці |
4100 |
3690 |
3. Відрахування на соц. потреби |
1780 |
1610 |
4. Амортизація основних фондів |
1600 |
1600 |
5. Інші витрати на виробництво |
900 |
850 |
6. Витрати, які не включ. у виробн. собівартість продукції |
800 |
700 |
7. Залиш.витрат майб. періодів на кін.року (<< “-”; >> “+”) |
+ 300 |
- 100 |
8. Зміна залиш.резервів майб. платежів на кін.року (<< “-”; >> “+”) |
- 50 |
+ 10 |
9. Залишки незавершеного виробництва на кінець року (зменшились “-”; збільшились “+”) |
- 100 |
+150 |
10. Позавиробничі витрати |
680 |
640 |
На основі наведених у таблиці вихідних показників належить розрахувати (для двох порівнювальних років): кошторис витрат на виробництво; валові витрати на виробництво (собівартість) валової продукції; виробничу собівартість товарної продукції; повну собівартість товарної продукції підприємства.
Звітний рік
Витр.на вир-во=10420+4100+1780+1600+900=18800тис.
С/в вал.прод.=18800-800-300-50=17650тис.
С/в вир-ча=17650+100=17750тис.
С/в повна=17750+680=18430тис.
Розрах. рік
Витр.на вир-во=8300+3690+1610+1600+850=16080тис.
С/в вал.прод.=16080-700+100+10=15490тис.
С/в вир-ча=15490-150=15340тис.
С/в повна=15490+640=15980тис.
Задача 30.
Складіть калькуляцію на вироби АП - 1 i АП - 2 за такими даними: для виготовлення виробів використовується сталеве лиття i бронза. Витрати матеріалів на один виріб, відповідно, 1,5 i 0,3 кг - АП - I; 2,0 кг. i 0,4 кг. - АП - 2. Ціна матеріалів, відповідно, 170 і 480 грн.. Основна зарплата виробничих робітників /розцінка/ на 1 виріб, відповідно, 155 і 160 грн. Додаткова зарплата 15% від основної. Норматив відрахувань на страхування персоналу -37%. Планом передбачено виготовити по 10 тисяч виробів у рік. Витрати на утримання та експлуатацію машин і устаткування заплановані за кошторисом у сумі 3300 тис.грн., загальновиробничі витрати - 2100 тис.грн. у рік. Необхідно визначити виробничу собівартість виробів.
Непрямі витрати=3300+2100=5400тис.грн.
Прямі витрати(АП-1)=0,0015*170+0,003*480+155+23,25+65,95=0,255+0,144+244,4=244,6грн.
С/в витр.(АП-1)=(0,2446+5400)*10000=54002446тис.
Прямі витрати(АП-2)=0,002*170+0,004*480+160+24+68,1=0,34+0,192+252,1=252,63грн.
С/в витр.(АП-2)=(0,25263+5400)*10000=54002526,3тис.
Задача 31.
На підприємстві виробляється продукція, на виготовлення якої витрачають 40 кг чавуна по ціні - 750 грн, за 1 т. Відходи складають 10%. Вони реалізуються по 50 грн. за 1 т.. Виріб обробляють у двох цехах - ливарному і механічному. Основна зарплата: у ливарному цеху 3 грн. 20 коп., у механічному - 2 грн. 80 коп. Додаткова зарплата 6% основної, відрахування на соцстрах 37% від фонду оплати праці. Річна сума загальновиробничих витрат - 2 млн. грн., загальногосподарських - 700 тис.грн. Зарплата основних виробничих робочих за відрядними розцінками - 1 млн.грн. Позавиробничі витрати - 4% виробничої собівартості, прибуток - 5% повної собівартості. Визначити собівартість і оптову ціну одного виробу.
МВ=0,040*750-0,004*50=29,8грн.
СумаЗП=1000тис.грн.
ЗП осн.=3,2+2,8=6грн.
ЗП додатк.=6*6%=0,36грн.
Q=СумаЗП/(ЗПосн.+ЗПдодатк)=157232,7
Відр.на соцстрах=(6+0,36)*37%=2,3532грн.
Взв=2000тис.грн.
Взв(од)=2000тис.грн./157232,7од.=12,73грн./од
Взг=700тис.грн.
Взг(од)=700тис.грн./157232,7од.=4,45грн./од.
Вир с/в=29,8+6+0,36+2,35+112,72+4,45=55,68грн./од.
Позавиробн.витрати=Вир с/в*4%=2,32грн./од.
Повна с/в=55,68+2,23=57,91грн./од.
Прибуток=Повна с/в*5%=2,9грн./од.
Оптова ціна=прибуток+повна с/в=60,81грн./од.
