Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Лекція № 1. Вступ в РОБОЧІ ПРОЦЕСИ.doc
Скачиваний:
7
Добавлен:
04.12.2018
Размер:
212.48 Кб
Скачать

Аналіз конструкції автомобіля.

Мета аналізу конструкції автомобіля є визначення найбільш оптимальної конструкції автомобіля та його складових.

При проведенні аналізу необхідно дотримуватись виробничих, експлуатаційних, споживчих, економічних, екологічних, технологічних вимог, та вимог стандартів, правил безпеки, дешевизни виробництва, відповідності зразка призначенню та високому рівню працездатності, надійності та довговічності, простоти обслуговування, які пред’являються до автомобіля та його складових, та враховувати результати розрахунків .

Складові аналізу конструкції автомобіля:

1. Відповідність призначенню.

2. Ефективність застосування компонувальної схеми.

3. Кількість відказів на 1000 автомобілів (10, 100 тисяч кілометрів ).

4. Пробіг до капітального ремонту.

5. Продуктивність використання.

6. Питома металоємність.

7. Питома витрата палива.

8. Застосування альтернативних дешевих та перспективних видів палива та можливість працювати на них існуючим джерелам енергії без істотного удосконалення.

9. Використання нових перспективних джерел енергії або застосування в джерелах енергії елементів конструкції, які зменшують витрати палива та підвищують коефіцієнт корисної дії джерел енергії та автомобіля в цілому.

10. Застосування в агрегатах та системах автомобіля елементів конструкції, які дають можливість використовувати максимальну ефективну потужність джерела енергії та елементів, які дозволяють використовувати енергію гальмування .

11. Використання в конструкції деталей, систем та матеріалів, які істотно підвищують надійність та довговічність роботи агрегатів та автомобіля .

12. Собівартість виготовлення та перевезень.

13. Технологічність виготовлення.

14. Наявності елементів, які забезпечують простоту та комфорт керування (додаткового обладнання, елементів автоматизації робочих процесів, тощо).

15. Наявність систем автоматизованого електронного керування.

16. Відповідність стандартам з екології.

17. Відповідність стандартам з безпеки руху (оглядовість, маневреність, керованість, стійкість, швидкісні та гальмівні властивості, сигналізація, умови роботи водія, наявність елементів локації, телематики, тощо ) .

18. Динамічні характеристики.

19. Коефіцієнт корисної дії.

20. Періодичність та простота технічного обслуговування.

21. Застосування в зразку новітніх технологій.

22. Автоматизація робочих процесів зразка.

23. Споживча вартість.

Проводячи аналіз конструкції автомобіля, в першу чергу визначають відповідність призначенню, тобто тим вимогам які були закладенні в завданні на створення даного автомобіля, позитивні та негативні сторони конструкції. Аналізується ефективність експлуатації, рівень безпеки та комфортабельність керування, економічність, надійність та довговічність. При проведенні аналізу робиться визначення відповідності стандартам або робиться порівняння з кращими аналогами, враховується загальна кількість позитивних та негативних сторін робочих процесів та похідних від них, а також застосування в зразку новітніх технологій та перспективність використання.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.