Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
1742_урок з трудового навчання.doc
Скачиваний:
4
Добавлен:
21.11.2018
Размер:
1.51 Mб
Скачать

22

Красноармійська загальноосвітня школа I-III ступнів № 12

План-конспект уроку з трудового навчання (обслуговуючі види праці)

8 клас.

Тема. Конструкційні матеріали та їх вибір. Матеріали хімічного походження (штучні, синтетичні). Їх переваги і недоліки у порівнянні із натуральними матеріалами. Способи отримання штучних та синтетичних матеріалів. Їх вплив на здоров’я людини і навколишнє середовище.

Підготувала:

С.І. Дугельна – вчитель трудового навчання вищої категорії.

Красноармійськ,

2011

Урок з трудового навчання (обслуговуючі види праці) 8 клас

Тема. Конструкційні матеріали та їх вибір. Матеріали хімічного походження (штучні, синтетичні). Їх переваги і недоліки у порівнянні із натуральними матеріалами. Способи отримання штучних та синтетичних матеріалів. Їх вплив на здоров’я людини і навколишнє середовище.

Мета:

  • ознайомити з класифікацією хімічних волокон, їх виробництвом, перевагами та недоліками порівняно з натуральними матеріалами; їх впливом на здоров’я людини і навколишнє середовище;

  • вчити розпізнавати тканини за органолептичним та лабораторним методом;

  • організувати дослідницьку самостійну діяльність учнів;

  • розвивати технологічне мислення, вміння порівнювати, аналізувати;

  • зацікавити учнів ігровими ситуаціями, визначати їх роль у професійній орієнтації;

  • виховувати свідоме ставлення до екологічних проблем;

  • привчати дотримуватись санітарно-гігієнічних вимог та правил з охорони праці під час виконання робіт.

Обладнання, матеріали та інструменти: мультимедійна дошка, комп’ютер, саморобні таблиці: «Структура текстильної фабрики», «Схема виготовлення хімічних волокон»; колекції тканин та волокон з натуральних та хімічних матеріалів; презентація «Хімічні волокна», таблиці визначення , роздатковий матеріал.

Тип уроку: комбінований урок - гра.

Час уроку: 90 хвилин.

Структура уроку.

  1. Організаційна частина (1 хвилина).

  2. Актуалізація опорних знань (5 хвилин).

  3. Мотивація навчальної діяльності. Визначення мети уроку (1 хвилина).

  4. Вивчення нового матеріалу (30 хвилин).

  5. Закріплення вивченого матеріалу. Інтерактивна технологія «Дослідницький проект» (45 хвилин).

  6. Заключна частина. Рефлексія (8 хвилин).

Хід уроку.

  1. Організаційна частина.

  • перевірка присутності учнів;

  • призначення чергових;

  • перевірка наявності спецодягу.

Учитель

Тема нашого уроку: Конструкційні матеріали та їх вибір. Матеріали хімічного походження (штучні, синтетичні). Їх переваги і недоліки у порівняні із натуральними матеріалами. Способи отримання штучних та синтетичних матеріалів. Їх вплив на здоров’я людини і навколишнє середовище.

  1. Актуалізація опорних знань.

  • Мозковий штурм:

  1. Які види конструкційних матеріалів застосовують для виготовлення швейних виробів? (Тканини з натуральних та хімічних волокон)

  2. Як поділяються натуральні волокна? (Натуральні волокна поділяються на волокна рослинного, тваринного та мінерального походження)

  3. Назвіть тканини, які виготовляють із натуральних волокон (Бавовняні, льняні, шовкові, вовняні та азбестові тканини)

  4. Які переваги і недоліки цих тканин? (Переваги: добрі гігієнічні властивості, добре поглинають вологу, стійкі до дії високої температури. Недоліки: недостатньо міцні та стійкі до дії мікроорганізмів, агресивних речовин, погано зберігають форму та легко мнуться, виробництво потребує багато коштів)

  1. Мотивація навчальної діяльності. Визначення мети уроку.

З роками натуральні волокна все менше задовольняли людину, тому в усьому світі вчені шукали їм заміну. Вони хотіли знайти такі хімічні волокна, які б були дешевшими, кращими ніж натуральні.

Сьогодні на уроці ми ознайомимось з класифікацією хімічних волокон, їх виробництвом, перевагами та недоліками, порівняно з натуральними матеріалами; навчимося проводити лабораторні дослідження щодо розпізнання тканин; прослідкуємо вплив хімічних волокон на здоров’я людини і навколишнє середовище.

  1. Вивчення нового матеріалу.

Грати полюбляють всі, навіть дорослі. Ми сьогодні пограємо у гру «Текстильна фабрика».

На дошці знаходиться таблиця «Структура текстильної фабрики».

Директор

Замісник директора

Відділ

маркетингу

Відділ комп’ютерних технологій

Відділ науково-технічної інформації

Хіміко-технологічний відділ

Екологічний відділ

Відділ з охорони праці

Відділ

контролю

Виробничий

цех

Щоб зрозуміти роботу текстильної фабрики роздивимось її структуру і визначимо займані посади.

На фабриці працюють такі відділи:

  • «Відділ комп’ютерних технологій». Програмісти цього відділу слідкують за комп’ютерним зв’язком між всіма відділами. У ролі програмістів будуть… (визначаються учні)

  • «Відділ маркетингу», який займається всіма видами діяльності по забезпеченню фабрики сировиною та реалізацією готової продукції. Хто ж саме стане сьогодні маркетологом? (запитання до учнів)

  • Наступний відділ – «Відділ науково-технічної інформації». Тут працюють наукові робітники. Вони слідкують за новітніми технологіями і впроваджують їх у виробництво. Науковими робітниками будуть… (визначаються учні)

  • «Відділ хіміко-технологічний». У ньому працюють хіміки-технологи. Вони визначають якість сировини і слідкують за технологією виробництва пряжи, ниток та тканин. У ролі хіміків технологів сьогодні попрацюють… (визначаються учні)

  • Наступний «Відділ екологічний». Перед екологами поставлено завдання не тільки висвітлювати проблеми впливу людини на живу і не живу природу, а й шляхи їх подолання. У ролі екологів… (визначаються учні)

  • «Відділ з охорони праці». У ньому працює інженер з охорони праці, який проводить інструктажі і слідкує за їх виконанням. Інженером з охорони праці буде… (визначаються учні)

  • «Відділ контролю». До обов’язків цього відділу належить здійснення контролю якості тканин. Контролерами сьогодні будуть всі. Вам необхідно розпізнати тканини за органолептичним та лабораторним методом.

(Учням видаються бейджики з назвою відділів ).

Жодне підприємство не існує без директора, який керує роботою всіх відділів. Сьогодні директором буду я (вчитель).

До нас звернулись працівники швейної фабрики із замовленням на виготовлення тканин для поясних виробів. Тому необхідно провести засідання працівників відділів з метою, які саме тканини наша фабрика запропонує.

Проведемо засідання відділів. Доповідачам треба було підготувати інформаційні проекти. Відділ комп’ютерних технологій підготував презентацію «Хімічні волокна». Запрошую програміста до комп’ютера, його презентація буде супроводжувати виступи відділів. (Комп’ютерна презентація додається)

Свій інформаційний проект повідомляють маркетологи.

Доповідач 1

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]