- •Розгорнутий конспект уроку з української мови у 7 класі
- •Хід уроку
- •Vі. Домашнє завдання
- •Розгорнутий конспект уроку з української мови у 6 класі (2 урока)
- •Хід уроку
- •Улюблений куточок україни
- •Vі. Домашнє завдання
- •§ 60, Впр. 461 (скласти план до тексту).
- •Розгорнутий конспект уроку з української мови у 5 класі
- •Хід уроку
- •Повторення вивчених правил (бесіда):
- •Колективна робота (гумореска)
- •Повідомлення учениці №1
- •V. Засвоєння нових знань, умінь і навичок
- •Опрацювання § 54, стор. 165
- •Завдання 2.
- •VI. Закріплення вивченого матеріалу
- •VII. Домашнє завдання
- •§ 54, Вправа 397 (списати речення, пояснити письмово значення фразеологізмів,
- •§ 54, Скласти гумореску або оповідання, використавши фразеологічні звороти. Розгорнутий конспект уроку з української мови у 7 класі
- •Хід уроку
- •Пізнавальна діяльність (вірш на дошці):
- •(Коло, над, з, а)
- •IV. Засвоєння нових знань, умінь та навичок
- •2. Опитування учнів (актуалізація опорних знань):
- •Розподільний диктант
- •Історична довідка (доповіді учнів).
- •Пошукова робота.
- •Доповіді учнів про творчість видатних письменників.
- •Мистецька лабораторія.
- •V. Рефлексія (підсумки уроку)
- •VI. Домашнє завдання
- •Хід уроку
- •Актуалізація опорних знань учнів (бесіда):
- •Дивиться (3 особа одн. Теп. Час) цікавий фільм.
- •Дивився (однина, минулий час, дійсний спосіб) цікавий фільм.
- •IV. Узагальнення і систематизація вивченого
V. Рефлексія (підсумки уроку)
-
Отже, сьогоднішній урок ми присвятили тому, щоб довести, що службові слова посідають важливе місце у вивченні української мови. І довели, що їх роль виняткова у повсякденному житті, у створенні зразків мистецтва, що оспівують простори нашої України.
Максим Рильський:
Не бійтесь заглядати у словник:
Це пишний яр, а не сумне провалля;
Збирайте, як розумний садівник,
Достиглий овоч у Грінченка й Даля,
Не майте гніву до моїх порад
І не лінуйтесь доглядать свій сад.
VI. Домашнє завдання
-
Повторити вивчені правила про службові частини мови, виконати вправу 156.
-
Скласти твір-мініатюру на тему „Найулюбленіша рослина українців”, використовуючи службові частини мови.
Розгорнутий конспект уроку
з української мови у 8 класі
ТЕМА: ОДНОСКЛАДНЕ РЕЧЕННЯ. ОДНОСКЛАДНІ ПРОСТІ РЕЧЕННЯ
З ГОЛОВНИМ ЧЛЕНОМ У ФОРМІ ПРИСУДКА.
ОЗНАЧЕНО-ОСОБОВІ ТА УЗАГАЛЬНЕНО-ОСОБОВІ РЕЧЕННЯ.
МЕТА: сформувати в учнів поняття про односкладні прості речення, їх види;
ознайомити з означено-особовими та узагальнено-особовими реченнями,
способами вираження в них головного члена;
розвивати вміння знаходити їх у тексті та визначати правильно види,
а також уміння зіставляти і порівнювати;
удосконалити навички доречно використовувати такі речення у власному
усному та писемному мовленні;
поглибити знання учнів про головні та другорядні члени речення;
виховувати увагу й пошану до влучного, образного слова у формі зразків
усної народної творчості, любов до рідної землі;
поповнювати словниковий запас слів учнів;
розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення та мовлення учнів.
ТИП УРОКУ: урок засвоєння нових знань, умінь і навичок з елементами повторення
(формування мовної компетенції).
ОБЛАДНАННЯ: підручники, зошити, технічне обладнання, роздавальний матеріал – таблиці.
ЕПІГРАФ: „…Зима розкрила нам свої обійми,
Навколо хат уже лежать сніги …”
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ, ОГОЛОШЕННЯ ЕПІГРАФА
ІІІ. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ УЧНЯМИ НОВОГО МАТЕРІАЛУ (записати дату і тему уроку у зошит ).
Вчитель:
- На цьому уроці ми з вами повторимо вивчене в 5 класі про односкладні речення, ознайомимося з їх видами і будемо вчитись знаходити і розпізнавати їх в тексті. Для того щоб це зробити, а також вміти правильно й доцільно вживати такі речення у власному усному та писемному мовленні для написання творів та переказів, щоб збагатити наше мовлення, зробити яскравішими та виразнішими наші висловлювання ми повинні вивчити тему „Односкладне речення ”. Почнемо ми з вами з повторення
уже відомих вам правил.