Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Vstup.doc
Скачиваний:
4
Добавлен:
27.02.2016
Размер:
571.9 Кб
Скачать

Розділ 2. Історичний нарис

Історія країни веде свій початок з королівства Сукхотай, утвореного в 1238. Його наступником стало королівство Аютія (Аюттхайя) засноване в 1350. Тайська культура випробувала на собі сильний вплив Китаю та Індії. У XVIII столітті Сіам страждає від грабіжницьких набігів бірманців, які були припинен Таксином і Пра Буддхи Йодфа Чулалоке. Останній після смерті Таксіна в 1782 вступив на престол в якості короля Рами I, заснувавши династію Чакри. Завдяки його спадкоємцям королям Рамі IV і Рамі V Таїланд - єдина країна в Південно-Східній Азії, яка ніколи не була колонізована. Правда, Таїланд був змушений залишити 3 своїх південних провінції, які пізніше стали трьома північними штатами Малайзії. Викликано це було інтересами Великобританії, яка намагалася підкорити Таїланд.

Тайський народ пишається тим, що їхня країна ніколи не була колонією. Тому є дві причини: Таїланд хотіли залишити як буфер між частинами Азії, які вже були колонізовані Великобританією і Францією. Друга причина полягає в тому, що у Таїланду в той час були дуже сильні правителі. В основному мирна революція в 1932привела до того, що Таїланд став конституційною монархією. Раніше відомий як Сіам, Таїланд вперше отримав своє нинішнє ім'я в 1939, і вдруге, вже остаточно, в 1949, після Другої світової війни. Протягом цієї війни Таїланд підтримував Японію, а після її закінчення став союзником США.

Одним з найвідоміших представників тайської культури того періоду був принц Дамронг Ратчанубаб. Він став засновником сучасної системи освіти країни та системи провінційного управління. Також був істориком і одним з найбільш впливових інтелектуалів Таїланду свого часу. Дамронг Ратчанубаб став першим тайцем, включеним до списку ЮНЕСКО найбільш заслужених людей.

Офіційний Тайський календар заснований на Буддійської Ері і відрізняється на 543 роки від західного календаря. Наприклад, 2011 дорівнює 2554 в Таїланді.

Розділ 3.Характеристика розвитку туризму в країні.

Сезон. Перш ніж вперше відправитися на якийсь курорт, турист завжди прагне дізнатися, коли самий сприятливий сезон для відпочинку в країні, яку він має намір відвідати. Незважаючи на тропічний клімат і високі температури повітря і води, Таїланд далеко не завжди радує відвідувачів прекрасною погодою. Можна виділити три основні сезону в Таїланді: сухий, жаркий і дощовий.

Сухий сезон триває з листопада по лютий, і відвідувати Таїланд найкраще саме в цей період, так як погода стає оптимальною: опади мінімальні, а сонце пече достатньо для того, щоб отримати прекрасний рівний загар і при цьому не мучитися від спраги та задухи.

З листопада по лютий в Таїланді трапляється справжній бум, усі готелі переповнені, на пляжах не вистачає місця. Щоб відвідати країну в цей час, необхідно планувати свою відпустку заздалегідь.

Якщо Ви є любителем дайвінга та інших водних розваг, тоді для Вас ідеальний час для візиту в Таїланд — з грудня по лютий. Саме в цей час встановлюється оптимальна температура води для підводних занурень і купання у відкритому морі, погода майже завжди стоїть безхмарна. Крім того, поціновувачі водних видів спорту приїжджають в Таїланд на початку Грудень для того заради масштабного змагання — Королівської регати. Місяці сухого сезону дуже наповнені подіями. Наприклад, в січні в Таїланді особливо сподобається тим, хто цінує якісний шопінг, адже саме в цей час тут влаштовуються розпродажу. А якщо Ви поїдете в Таїланд в лютому, то відсвяткуєте туткитайський Новий рік. І, звичайно ж, всі прагнуть приїхати на різдвяні свята та Новий рік у грудні-січні. Тому в цей період ціни особливо високі, а потрапити в Таїланд особливо складно.

З березня по травень в країні триває жаркий сезон, свого піку спека досягає в квітні; в цьому місяці не варто їхати ні на острови, ні на континент. Особливо жарко в Бангкоку, столиці Таїланду. Навіть якщо Ви вирішите, що добре переносите жару і відправник у Таїланд у квітні для того, щоб провести пляжний відпочинок, Ви не зможете в повну міру насолодитися всіма розвагами. Справа в тому, що в квітні в море з’являється планктон, який так не люблять дайвери, так як через нього погіршується видимість під водою. У будь-якому випадку, якщо Ви не захоплюєтеся підводним плаванням і легко переносите жару, то Таїланд відкритий для Вас і в жаркий сезон. Відпочинок в цей час хороший тим, що в країну приїжджає не надто багато туристів, а ціни стають нижчими. Якщо Ви вирішите відвідати це східна держава в березні, то у Вас буде можливість поспостерігати за морськими черепахами, які в цьому місяці припливають в прибережну зону і часто виходять на берег. У квітні у Вас буде можливість відзначити тайський Новий рік, а в травні Ви станете свідком святкування дня народження Будди.

З червня по жовтень в Таїланді триває сезон дощів. Ливні тут йдуть дуже часто, але швидко закінчуються, тому любителі романтичної екзотики цілком можуть дозволити собі приїхати до Таїланду під час сезону дощів. Ви все одно отримаєте ідеальний загар, хоча погода в цей час, як правило, хмарна. У дощовий сезон найнижчі ціни, причому не тільки в готелях, але і в магазинах. Варто також відзначити, що, оскільки піднімаються досить сильні вітру, в червні-жовтні в Таїланді добре займатися серфінгом. А ось для купання таке море не дуже добре підходить.

Курорти. Патайя - один з найбільших і найбільш відомих курортів світу, перлина східного узбережжя Таїланду, розташований в 2-х годинах їзди на південний схід від Бангкока, який називають азіатська рів'єра.

Завдяки своєму унікальному географічному положенню (закрита бухта, оточена горами), Паттайя менш схильна  до опадів, ніж інші райони Таїланду, і навіть у сезон дощів опади тут рідкість. Ця обставина робить Паттайю привабливою для туризму круглий рік.

Сьогодні Паттайя - це курорт, який обслуговує більше 3 мільйонів туристів на рік. За різними оцінками приріст кількості туристів становить від 200 до 500 тис. на рік. У місті побудована мережа чудових готелів і все що потрібно для чудового відпочинку.

Сонце, океан, пальми, золотий пісок прилеглих коралових островів, нестримні веселощі нічного міста - все це круглий рік. Життя в Паттайя не завмирає ні на годину, це твердження не може відобразити в повній мірі ступінь тих веселощів, які вихлюпується на вулиці міста щовечора. Численні бари, ресторани, дискотеки на будь-який смак, різноманітні шоу, кегельбани, тири, майданчики для стрільби з лука, тенісні корти, торгові ряди і безліч магазинів і крамниць, маса всіляких екскурсій і розважальних програм - всього не перелічити. Так, саме з настанням вечора місто перетворюється в один великий розважальний центр.

Для тих, хто любить сонце і водні види спорту, сонячний клімат Паттайї запропонує ідеальні умови для плавання в морі, а також будь-який вид водних розваг: рибалка, прогулянки по морю на яхті або на катері, водні мотоцикли, польоти на парашуті, відсерфінг і підводне плавання. Для тих, хто все ж таки боїться промокнути, Паттайя може запропонувати тренажерні зали та клуби здоров'я для заняття спортом, а також багато інших розваг: стрільба, ралі, їзда на конях, гольф, боулінг та теніс. Ті, хто небайдужий до прогулянок по магазинах, знайдуть тут величезний вибір готового одягу, шовку, коралів, черепашок, картин, сувенірів і виробів ручної роботи, дорогоцінного каміння та ювелірних виробів. Ціни тут прийнятні, а покупцям завжди раді.

Культурні об’єкти. Тайланд славиться неповторною культурою, витоки якої йдуть у далеку загадкову старовину. Класичне мистецтво Тайланда найбільш яскраво представлено всім, що асоціюється з буддизмом. Найчастіше, майстри, що створювали ці шедеври, залишилися невідомими. У зв'язку з крайньою релігійністю мистецтва, найяскравішими шедеврами є храми. Їх багатоярусні дахи, незліченні зображення Будди, Нагі і майстерна робота по дереву не залишають байдужості в душі відвідувача. Головні традиційні свята в Таїланді тісно пов'язані з сезонами року. Сонгкхран (Новий рік), який знаменує початок астрономічної весни, припадає на 12-14 квітня, торжества тривають протягом трьох днів і супроводжуються обливанням один одного водою і культовими обрядами на честь Будди. Тайська література спиралася на класичні джерела, серед яких особливо важливий індійський епос Рамаяна. Тайською мовою з'явилося декілька версій цього твору, яка набула популярність під назвою Рамакіян і перетворилося на сценарну основу для численних оперних і драматичних постановок. Традиційний драматичний театр в країні існує у трьох видах. Перший з них кон - театр пантоміми з акторами-чоловіками в масках; сценічна дія передається за допомогою підкреслено стилізованих рухів, танців і музики. Як правило, сюжет постановок черпається з Рамакіяна. Другий вид - Лаконії, актори грають у гримі, використовуючи жести, яким надається певний сенс, під музичний супровід. Вистави звичайно ставляться на основі поетичної драми Інао і романтичних народних сказань. Третій вид драматичного театру - рабам, балетні інтермедії між актами драматичних постановок кон і Лаконії. На півдні Таїланду поширені також театри маріонеток і тіней.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]