Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
MV_Kurs_Vodopr_kanaliz_obladn_budivel.doc
Скачиваний:
28
Добавлен:
24.02.2016
Размер:
26.74 Mб
Скачать

2.3 Внутрішньоквартальна каналізація

  1.  Накреслити план кварталу (М 1:1000 або М 1:500). На плані кварталу протрасувати внутрішньоквартальну каналізаційну мережу. Зазначити номери колодязів, діаметри труб, ухил, довжину ділянок між колодязями (див. рис. Д5).

  2.  Побудувати поздовжній профіль внутрішньоквартальної каналізаційної мережі для ділянки, до якої приєднується будинок, що проектується (від першого колодязя мережі до заданої точки випуску стічних вод у міський колодязь (вертикальний масштаб: М 1:100, горизонтальний масштаб: М 1:1000 або М 1:500) (див. рис. Д6).

3 Загальні вказівки до виконання курсової роботи

3.1 Внутрішня мережа водопроводу

3.1.1 Вибір системи та схеми

Приступаючи до виконання курсової роботи, потрібно знати, що системи водопроводу залежать від призначення будинку, для якого проектується водопровідна мережа, від кількості поверхів і об’єму. Житлові громадські будинки можуть бути обладнані такими водопроводами: об’єднаним господарсько-пит-ним і протипожежним, або окремо господарсько-питним і протипожежним.

Для житлових будинків до 11 поверхів включно приймають господарсько-питну систему водопроводу; для будинків від 12 і більше поверхів – госпо-дарсько-питну і протипожежну об’єднану систему внутрішнього водопроводу.

Необхідно враховувати, що за режимом дії розрізняють водопроводи, що працюють під постійним достатнім напором міської мережі або з місцевими підвищувальними установками (в разі, якщо напір у міській мережі є недостатнім).

За кресленням розвідних магістралей мережі можуть бути тупиковими та кільцевими. В житлових і громадських будинках звичайно застосовують тупикові мережі. У випадках, коли перерва в подачі води неприпустима, встановлюють кільцеві мережі.

Важливо звернути увагу на те, що схеми водопроводу можуть бути з нижньою або верхньою розводками. Якщо проектується схема з нижньою розводкою, то магістралі прокладають під підлогою першого поверху, в підвалі або каналах технічного підпілля (цю схему, як правило застосовують для житлових і громадських будівель), а якщо з верхньою, то магістральний трубопровід прокладають на горищі або під стелею верхнього поверху (для лазень, пралень, цехів промислових підприємств і в зонних водопроводах багатоповерхових будівель). Вибір схеми залежить від призначення будівель, архітектурно-планувальних, конструктивно-будівельних рішень та ін.

3.1.2 Вибір місця вводу і розташування водомірного вузла

У роботі потрібно приділити увагу вводу – ділянці трубопроводу, що приєднує внутрішню водопровідну мережу будови до міського водопроводу. В місці приєднання, як правило, установлюють колодязь з засувкою, або вентилем.

Для господарсько-питних мереж житлових і громадських будівель роблять один увід. У разі необхідності встановлення двох уводів або більше (для протипожежних водопроводів з кількістю пожежних кранів більше 12) вони повинні приєднуватися до різних ділянок зовнішньої мережі.

Увід повинен бути запроектований, якщо це можливо, центрально до розміщення санітарних вузлів і перпендикулярно до зовнішньої стіни будинку; в цьому випадку діаметри труб будуть меншими, а тому й вартість монтажу водопроводу також буде меншою.

Місце вводу потрібно вибирати з урахуванням раціонального розміщення водомірного вузла, який повинен бути розташований у теплому (min t = 20C), доступному для огляду лічильника води приміщенні, на відстані 1,5–2 м від зовнішньої стіни. Бажані місця для встановлення водомірного вузла – котельна й опалюваний підвал; за відсутності цих приміщень лічильник води розміщують на сходовій клітці, в коридорі, в спеціальному колодязі.

З кожного боку лічильника води встановлюють засувки або запірні вентилі. Між лічильниками води і другим запірним пристроєм необхідно передбачити спускний кран для спорожнення системи.

Обвідна лінія лічильника води обов’язкова за присутності одного вводу в будинок. Перетин уводу із стінами підвалу і фундаментом будинку в сухих ґрунтах виконують з зазором 0,2 м і заповненням отвору розм'якшеною глиною, в мокрих – з улаштуванням сальників.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]