Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
1 семінар.doc
Скачиваний:
3
Добавлен:
23.02.2016
Размер:
131.58 Кб
Скачать

Система освіти Австралії

1. Австралійська система освіти

Австралійська система освіти може бути умовно розділена на п'ять основних секторів:

 Мовні навчальні заклади системи ELICOS (English Language Intensive Courses for Overseas Students)

 Професійна освіта і підготовка, що здійснюється урядовими інститутами системи TAFE (Technical and Further Education) та приватними професійними навчальними закладами

 Підготовчі відділення університетів

 Університети (вища освіта)

 Початкову і середню освіту

У системі освіти Австралії існують приватний і державний сектор:

 державні школи (government schools) становлять 71%

 приватні школи (independent schools) - 29%. За типами школи діляться на:

 спільні (co-educational);

 тільки для хлопчиків (boys schools);

 тільки для дівчаток (girls schools). У школах Австралії навчається більше 3 млн. учнів. У середньому по країні, співвідношення вчителів і учнів становить 1:15.

1.1 Дошкільна освіта Австралії

Історично склалося так, що австралійська система освіти створювалась за зразком британської, і такою вона залишається по сьогоднішній день. У країні з 20-мільйонним населенням діє 40 університетів, більше 350 коледжів, сотні державних та приватних середніх шкіл. За рівнем освіти населення Австралія займає третє місце в списку країн - членів Організації економічного розвитку та співробітництва. Для маленьких австралійців шкільне життя починається з п'яти років.

Тут також існують дитячі садки для зовсім маленьких. Дошкільне виховання не припускає особливого навчання, тому що в школу тут йдуть рано, а ще тому, що це вважається шкідливим, оскільки заважає дитині проявити свою оригінальність. Дитячі садки в Австралії в основному приватні. Вартість одного дня у дитячому садку 20-50 австралійських дол Слід зазначити хороші навики вихователів і їх особливості ставлення до дітей: вихователі не скаржаться батькам на те, що дитина якось неправильно вихована або чогось не вміє. Вони співпрацюють з батьками, сприяючи процесу виховання.

Всі деталі дитячих посібників з'ясовуються в офісі Centerlink (соцзабез). У них є безкоштовні брошури на цю та близькі теми, які можна взяти додому і спокійно обробити.

Для отримання повного списку дитячих сервісів в потрібному вам районі треба звертатися у ваш райраду (City Council). Там можна взяти ще яких-небудь безкоштовних брошур. Для влаштування в сімейний дитячий сад, можливо, доведеться чекати в черзі до декількох місяців. На практиці з'ясовано наступне: краще всього вибирати сад взимку, тоді відчувається, наскільки може бути в приміщенні холодно або вогко. Звернути увагу слід на те, як діти сплять (одягнені - роздягнені, на підлозі - на ліжках), ніж їх годують (чи є кухня), час роботи (якщо самі на роботу хочете вчасно приходити), чи є div-school program. Тим не менш, якщо перший вибір виявився не зовсім вдалим, нічого страшного не станеться - поміняти садок або няньку - зовсім просто і природно.

Тут існує кілька варіантів догляду за дітьми (child care): дитячий садок, сімейний дитячий сад (family day care) і няня (babysitter). І, хоча все це сильно відрізняється від радянської системи, знайти щось цілком відповідне можна для дитини будь-якого віку та особливостей.

Дитячий садок. Сад працює з 7:30 до 18:30, що за місцевими мірками добре: дуже часто садки закриваються раніше, о 18:00, наприклад, а то і в 17:30. До речі, якщо до закриття батьки не приходять за дитиною, то господиня саду забирає його до себе додому, і за прострочення покладається моторошнуватий штраф.

У саду з дітьми займаються ліпленням, малюванням та іншими, належними за віком, заняттями. Оскільки в садку немає кухні, то харчування, в звичному нам розумінні, - не дуже: дітям раз на день на обід дають основна страва типу різотто (плов), а в інший час перекушування: бутерброди, пряники, фрукти, овочі, молоко, соки . Це не єдино можливий варіант, є садки зі своєю кухнею.

Навички вихователів і ставлення до дітей задовільні. Головне, вихователі не можуть, не хочуть і в голову навіть їм не приходить поскаржитися батькам на те, що дитина якось неправильно вихована, наприклад, не вміє їсти ложкою або по-англійськи не говорить. Дитина НІЧОГО НЕ ПОВИНЕН. Якщо батьки вирішать розпочати привчати дитину до горщика, то персонал дитячого саду буде, в межах розумного, додержуватися політики батьків. З приводу змінного одягу: для садка бажано завести окремий гардероб: з усього старенького і поганенького. Ця уніформа потрібна тому, що тут особливо не лагодять перешкод нормальному дитячому поведінки, тобто збирання в кишені піску та каміння, повзання по землі, розмазуванню фарб по собі, а не по альбому і т.п.

Якщо дитина приймає якісь ліки, то ваше завдання - принести власне ліки і розписатися в журналі, що це буде робитися на вашу велінням. Подальше - справа персоналу.

Варто дитячий сад недешево, як і інші види догляду за дітьми. Повна вартість одного дня в такому садку - $ 48. Чому "повна" - тому що держава спонсорує батьків на деяку суму (в залежності від доходів). Таких держдотацій дві - цільова (саме на садок або інше baby-care - "child-care benefit"), яка автоматично перераховується на р / р садка і допомогу на дитину ("family tax benefit"), яке кожні два тижні перераховується на рахунок . (Зауваження: family tax benefit - не посібник, а повернення з податків, які одержує працюючий чоловік за непрацюючого, його можна отримувати як раз на два тижні, так і оптом, в кінці фінансового року, перше вигідно для постійних співробітників, друге - для контракторів ).

Сімейний дитячий сад (Family Day Care). Це baby-care, яке організовують у себе вдома жінки, які закінчили місцеві курси по догляду за дітьми. Беруть вони 4-5 діточок. Різниця з садком невелика, головні переваги: ​​колектив маленький, за рахунок цього захворюваність нижче і за статистикою діти, які ходять в сімейні сади показують спочатку кращі успіхи у навчанні, тому що їм приділялося більше уваги (зате дитсадкові краще адаптуються в колективі).

Захворіти дитині в Австралії нескладно, якщо він спить на підлозі, наприклад, а тут це практикується в деяких дитячих садках: діти сплять в одязі на матах. Підвищеної захворюваності в садах сприяє ще і спосіб оплати: навіть якщо дитина не відвідує садок, скажімо, тиждень, за цей тиждень треба платити (за те, що тримають місце). Тому малюків приводять і з нежиттю, і з хворими вухами, і т. д., але ніхто і нічого не скаже - гроші плачу. Справжньою проблемою в дитячих садах і школах тут вважаються воші.

Таким чином, сімейний дитячий сад захищає дитину від інфекцій, але, швидше за все, тимчасово, до школи. Головним мінусом сімейних дитячих садів вважають безконтрольність виховательок. Якщо в звичайному садку з дітьми знаходяться весь час людина 5-6 персоналу, які один в одного на увазі, то в сімейному - вона одна, ніхто не знає, що вона робить, як стежить за дітьми, чим займається. Поскаржитись на вихователів в такому саду не можуть, вони завжди в курсі, чи спав дитина, скільки і чого з'їв, з ким побився, коли ходив на горщик, що говорив. Але й сімейні дитячі садки не здаються поганими. За ціною сімейний садок виходить трохи дешевше звичайного.

3) Няньки. Це дороге задоволення $ 6 - $ 10 за годину. Але періодично доводиться вдаватися до їхніх послуг, якщо хочеться, наприклад, увечері сходити в кіно чи ресторан - ні сімейні, ні звичайні садочки після сьомої вечора не працюють.

Розкид в цінах викликаний всілякими дрібницями на кшталт того, як далеко няні добиратися до вас (якщо вона їде до вас на дві години, а дорога туди й назад займає ще годину, то їй не дуже вигідно: втрачає вона об'єктивно 3 години), наскільки часто і повно ви її завантажуєте (якщо брати людину на повний 8-ми годинний день на весь тиждень, то можна домовитися і по $ 5.50), в який час ви її викликаєте (треба попередити заздалегідь) і т.п. Із спеціальних контор можна викликати професійну няню за $ 9 за годину в будь-який час.

Тепер докладніше про допомогу. По-перше, тут доречно буде згадати про те, що baby-care буває approved або registered. Approved - це дитячі сади і сімейні сади, у них є спеціальні розрахункові рахунки, на які перераховується цільова допомога. Registered - це няньки, друзі або члени сім'ї (так-так, ваша стара мама), які зареєстровані в Family Assistance Office соцзабезу (ця реєстрація передбачає якісь курси). У цьому випадку вам слід пред'являти квитанції за отримані послуги в Family Assistence Office. Хочу підкреслити, що цільова допомога виділяється тільки на зареєстровані сервіси, якщо ж домовитися з незареєстрованої сусідкою по 6 дол на годину, то ніхто вам нічого не відшкодує.