Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Документ Microsoft Word.doc
Скачиваний:
509
Добавлен:
15.02.2016
Размер:
411.14 Кб
Скачать
  1. Анамнез хвороби

Цей розділ повинен відтворювати динаміку хвороби, її хронологію – коли і як з'явились перші ознаки хвороби. Далі послідовно усі прояви хвороби описуються за системами органів або за синдромами. Наприклад – все про гарячку (початок, розвиток, вираженість, характер, озноб, пітливість), все про висипку (день появи, характер, локалізація, динаміка, еволюція елементів тощо).

В анамнез хвороби входить весь період до поступлення в лікарню.

  1. Анамнез життя

Де народився і мешкав хворий, трудовий анамнез, стан здоров'я в минулому, перенесені інфекційні та неінфекційні хвороби, травми, операції (в хронологічній послідовності). Склад сім'ї, побутові умови. Шкідливі звички.

Дані про кількість пологів, їх перебіг, менструальний цикл.

Генетичний анамнез. Стан здоров'я батьків, братів, сестер, інших близьких родичів. Коли проводились профілактичні щеплення, реакції на них. Дати і результати туберкулінових проб.

  1. Епідеміологічний анамнез

Мета – встановити коли, де та за яких обставин міг заразитись пацієнт.

По-перше, необхідно встановити чи не було в минулому будь-яких ситуацій, що виходили за рамки установленого розпорядку праці та відпочинку (поїздки, контакти з хворими, перебування в несприятливих в епідемічному відношенні місцевостях, бенкети тощо). По-друге, виходячи із попереднього діагнозу, термінів інкубаційного періоду та механізмів передачі, виявити умови за яких могло відбутись інфікуваня.

В кінці розділу – обґрунтований висновок.

  1. Алергологічний анамнез

Алергічні захворювання у хворого та його найближчих родичів. Здатність переносити антибіотики та інші ліки, алергічні реакції на профілактичні щеплення, препарати крові та гетерогенні сироватки. Непереносимість харчових продуктів.

  1. Страховий анамнез

Вказується для працюючих осіб. Необхідно з’ясувати, чи перебував пацієнт протягом останніх дванадцяти місяців на листку непрацездатності. Якщо так, то коли і як довго.

  1. Об'єктивне обстеження

Загальний стан хворого (погіршений незначно, середньої тяжкості, тяжкий, агональний). Свідомість, вираз обличчя, положення в ліжку, поведінка, будова тіла. Шкіра і слизові оболонки. Підшкірна клітковина, лімфовузли, кістково-м'язова система. Органи дихання: зовнішній вигляд носа і характер дихання через нього, голос, форма грудної клітки, результати пальпації, порівняльної і топографічної перкусії (таблиця), аускультації. Органи кровообігу: огляд і пальпація ділянки серця і великих судин, дані аускультації серця, перкуторне визначення меж серцевої тупості, пульс, кров'яний тиск. Органи травлення: губи, зуби, ротова порожнина, язик, глотка. Характеристика живота і органів черевної порожнини, поверхнева і глибока пальпація (печінка, селезінка, кишки), перкуторне визначення меж печінки і селезінки, аускультація живота, результати огляду блювотних мас і випорожнень. Нервова система: інтелект, орієнтація, дослідження черепних нервів, рефлекси, судороги, паралічі і парези, чутливість, менінгеальні симптоми, симптоми вогнищевих уражень центральної нервової системи, патологічні рефлекси, органи чуття, інші дані. Сечостатева система.