- •Міністерство освіти і науки україни
- •Програма модулю
- •Тема 1. Вступ до політичної психології
- •Тема 2. Історія політичної психології.
- •Тема 3. Психологія влади.
- •Тема 4. Психологія політичного лідерства.
- •Тема 5. Психологія політичної діяльності.
- •Семінарсько-практичні заняття до модулю
- •Тематика рефератів до модулю
- •Тезауруси до тем за модулем
- •Структура політичної свідомості розділяється:
- •Тезаурус до теми № 2
- •Однією з найбільш давніх категорій політичної психології є поняття "Харизма".
- •Тезаурус до теми № 3 Поняття про владу в соціальних науках.
- •Тезаурус до теми № 4
- •Тезаурус до теми № 5
- •Тести до модулю "Політична психологія"
- •Пакет тьюторських завдань до модулю
- •"Політична психологія"
- •Варіанти тьюторських завдань
- •До теми № 1
- •Варіанти тьюторських завдань до теми № 2
- •Варіанти тьюторських завдань
- •Матеріали до практичних занять Матеріали до заняття № 1
- •Анкета дослідження рівня поінформованості молоді про демократію
- •Опитувальний лист для виявлення рівня політичного інтересу
- •Індикатори інтересів
- •Список груп смислових одиниць малюнків "я – влада в Україні"
- •Матеріали до заняття № 4
- •Матеріали до заняття № 5 Розвиток демократичної спрямованості особистості
- •І. Як переконливо висловити і захистити власну думку
- •Мати власну думку та висловлювати її
- •1. Позиція я вважаю, що ...
- •Іі. Чому і як треба бути толерантним
- •Про толерантність
- •Як проявляти толерантність
- •Рівні толерантності
- •Ііі. Шлях до країни демократії
- •По дорозі до демократії
- •Ви і демократія
- •Рівень демократії
- •Програма модулю„Іміджелогія (Основи pr)”
- •Тематика рефератів до модулю
- •Тезауруси до тем по модулю "Іміджелогія (основи pr)" Тезаурус до теми № 1
- •Тезаурус до теми № 2
- •Традиційна культура (a Conventional culture)
- •Тезаурус до теми № 3
- •Тезаурус до теми № 4
- •Тезаурус до теми № 5
- •IV. Підміна теми.
- •V. Маскування теми.
- •Тести до модулю "Іміджелогія (Основи pr)"
- •Пакет тьюторських завдань до модулю
- •Матеріали до заняття № 3
- •Інструкція:
- •Ключ до опитувальника:
- •Методика оцінки особливостей взаємодії глядачів з авторами у процесі перегляду телепередачі (за н.Б. Шкопоровим, 1989).
- •Додаток № 1 "Політичні конфлікти" (конфлікт між партійними блоками:
- •Порядок проведення гри:
- •Додаток № 2
- •Додаток № 2 антинаучное представление в лицах и говорить мастерицах
Іі. Чому і як треба бути толерантним
Мета
Після проведення заняття учасники й учасниці повинні вміти:
застосовувати та пояснювати поняття "толерантність";
розповідати про значення толерантності в житті людини та вимоги до толерантної поведінки;
проявляти толерантність до думок, поглядів, поведінки інших.
Дидактичні засоби
Текст "Про толерантність".
Вправа "Як проявляти толерантність".
Таблиця "Рівні толерантності".
Хід заняття
Вступна частина
1. Нагадайте учасникам і учасниця, що вересень 2006 року був відзначений двома сумними для людства подіями: виповнилося 65 років з дня трагедії українських євреїв у Бабиному Яру в Києві, коли за один день було розстріляно 35 тисяч жінок, дітей і чоловіків тільки за те, що вони народилися представниками єврейської національності; 11 вересня 2001 року пролунали вибухи в США, коли за декілька хвилин загинули тисячі людей тільки тому, що невідомим терористам не подобалися американський спосіб життя та політика американського уряду. На жаль, крім таких найжахливіших прикладів нетерпимості, які люди виявляють один до одного, ми можемо часто стикнутися з її проявами у своєму власному житті.
2. Спитайте, чи стикалися учасники й учасниці у своєму житті з випадками нетерпимого ставлення до себе за етнічною, віковою або релігійною ознакою (можливо, вони наведуть приклади з життя своїх близьких або знайомих). Запропонуйте їм розповісти такі історії класу, зазначивши, що вони або інші люди, про яких ідеться, відчували при цьому.
3. Зауважте, що зараз цивілізоване людство закликає рухатись до терпимості, толерантності. 1995 рік навіть був проголошений ООН роком толерантності, насамперед політичної Оголосіть тему та мету заняття.
Основна частина.
4. Зазначте, що слово терпимість є синонімом поняття "толерантність" (походить від латинського tolerantis – терплячий). Толерантність людини або людей є найважливішою умовою миру і злагоди в сім’ї, колективі та суспільстві. Адже соціальні взаємовідносини постійно змінюються, породжуючи то гармонію, то однобічну перевагу, а то й зіткнення безпосередніх інтересів. У різний людей – різні погляди на життя, працю, кохання тощо. Чи завжди ми поважаємо думки, погляди інших? Чи треба прагнути, щоб інша людина сприйняла ваші погляди? Проявляти нетерпимість чи бути толерантним? До якої межі потрібно бути толерантним, а де треба захищати власні інтереси?
5. Об’єднайте учасників і учасниць у малі групи і надайте кожній із груп по одному висловлюванню щодо толерантності, терпимості. Групи повинні провести обговорення за питаннями з роздаткового матеріалу "Про толерантність". У процесі обговорення результатів групової роботи визначте й, можливо, запишіть на дошці визначення поняття толерантність.
"Толерантність – терпиме ставлення до інших людей, їхніх думок, вірувань, політичних уподобань та позицій".
Обов’язково підкресліть її значення як в особистому житті кожної людини, так і на рівні демократичної держави (політична толерантність держави).
6. Зауважте, що толерантність важлива для утвердження демократичного громадянського суспільства в Україні, в якому права і свободи людини визначаються найвищою цінністю, приватні інтереси людини переважають над державними, існує різноманітність думок і поглядів. Однак толерантність на рівні державної політики починається з повсякденного життя. Спитайте учасників та учасниць, коли у їхньому житті найчастіше виникають гострі зіткнення різних точок зору, наприклад у класі. Запишіть відповіді на дошці. Можливі такі варіанти відповідей: під час обговорення окремих вчинків учнів; різних напрямків сучасної музики, висловлювання точок зору щодо ставлення до навчання.
7. Запропонуйте учасникам і учасницям у парах або трійках розглянути ситуації з роздаткового матеріалу "Як проявляти толерантність" і розв’язати їх. Потім організуйте обговорення.
Після обговорення запитайте, чи трапляються в їхньому житті ситуації, коли вони не можуть знайти варіант толерантної поведінки; обговоріть такі ситуації в колі. На прикладі останньої із запропонованих ситуацій обговоріть поняття "межа терпимості", або коли терпимість переходить у байдужість.
8. Запропонуйте учасникам і учасницям індивідуально заповнити таблицю "Рівні толерантності" і обговоріть її.
Заключна частина
9. У парах, групах або великому колі запропонуйте учасникам і учасницям розробити сім правил толерантного сімейного життя. Вони можуть бути подані в казковому, віршованому вигляді, малюнком тощо.
Роздатковий матеріал
