Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

Звіт про проходження педагогічної практики1

.doc
Скачиваний:
248
Добавлен:
07.02.2016
Размер:
17.92 Mб
Скачать

ЗВІТ

про проходження педагогічної практики «Пробні уроки в школі» студентів-практикантів 3 курсу спеціальності «Музичне мистецтво» університетського коледжу Київського університету імені Бориса Грінченка

Термін проходження практики- з 15.04 - 29.04 та з 10.05 – 14.05 2011року.

База практики – м.Київ, вул. Декабристів, 8-а, cш №302.

База нашої педагогічної практики – спеціалізована загальноосвітня школа I-III ступенів з поглибленим вивченням предметів художньо-естетичного циклу № 302 м. Києва.

Адреса: м. Київ, вул. Декабристів, 8-а.

Директор школи- Старов Степан Федорович. Завуч початкової школи – Гораніна Олена Миколаївна.

Вчитель музики і співів – Юрченко Наталія Михайлівна.

Термін проходження практики –з 15.04 – 29.04 та з 10.05 – 14.05. 2011року.

Школа дуже красива, охайна, простора, відчувається високий естетичний смак всього педагогічного колективу. Адміністрація школи, вчителі – уважніі та доброзичливі, а учні – розумні та привітні.

Список студентів –практикантів 3 курсу спеціальності «Музичне мистецтво»:

1. Грижун Ольга Валеріївна

2. Лузан Микола Вікторович

 1. Малько Анна Вікторівна

 2. Малишев Геннадій Віталійович

 3. Нурматова Нігіна Сойбджонівна

 4. Харченко Анастасія Віталіївна

Методист практики – Теряєва Лариса Анатоліївна.

Тут, в кабінеті музики, проходило перше наше знайомство з дітьми. Ми вчилися розуміти одне одного, слухати і аналізувати музичні твори, разом співати і жартувати, танцювати і відпочивати.

Кабінет музики, де ми проходили практику, світлий та просторий, оснащений технічними засобами навчання та фортепіано.

СПІВИ

План:

 • Співи – як основний вид діяльності.

 • Наочність - головний компонент при розучуванні нової пісні.

 • Пісня на воєнну тематику ( Три танкіста).

 • Пісня ( Мамина сорочка).

Навчання співу засноване на загальних принципах радянської дидактики. Учитель повинен враховувати вік дітей, їх можливості, інтереси.

Якщо, наприклад, діти вчитимуть тільки складні пісні, важко буде добитися необхідної якості виконання. Коли ж розучувати тільки легкі пісні, під час розучування яких не доведеться переборювати ніяких труднощів, ми мало чого навчимо дітей. Ці пісні скоро стануть для них не цікавими,

Учні навчилися співати дружно та виразно не тільки під фортепіано, а і під звучання караоке.

Навчаючи дітей співу, ми застосовуємо принцип наочності навчання. Учитель сам показує, як треба співати. Пояснюючи яке-небудь явище з музичної грамоти, він наводить ряд прикладів із знайомих пісень.

Всі знання, що передаються дітям, спираються на музичні уявлення учнів, ілюструються музичними прикладами. Знання, які діти одержують на уроках, тут же застосовуються у співі.

Ольга Грижун знайомить учнів початкових класів з новою українською народною піснею «По дорозі жук», розповідає про що ця пісня, який характер музики та як музична мова допомагає розкрити зміст пісні, розвиває вокально – хорові навички дітей, прививає любов до українського фольклору.

Студент – практикант Малишев Геннадій проводить урок по закріпленню теоретичного матеріалу. Тема уроку – «Нотна грамота та знаки альтерації». Він нагадує школярам назви нот, їх розташування на нотному стані, їх широке використання у музиці, значення знаків альтерації та різницю між ними, співає музичні приклади з ними, закріплюючи знання дітей про ноти.

Воєнно -патріотична пісня “Три танкісти„ на свято 9-го Травня

Співає хор учнів 3-В Класу.

Хлопчики емоційно виконують пісню «Три танкісти», показуючи дівчаткам, що вони справжні майбутні воїни.

На уроці музики студенти Малишев Геннадій та Лузан Микола розучують з хлопчиками пісні воєнного періоду: «Журавлі», «Три танкісти», «Нам нужна одна победа». Це сприяє розвитку патріотичного виховання школярів, прививає любов до рідного краю. Після розучування учні виконували воєнні пісні з особливою теплотою та натхненням.

СЛУХАННЯ МУЗИКИ

План:

 • Слухання, як головний вид діяльності.

 • Слухання творів українських, російських, та зарубіжних композиторів.

Малько Анна познайомила школярів з новими сторінками життя та творчості відомого російського композитора П. І. Чайковського, навчила дітей слухати музичний твір «Марш олов'яних солдатиків» з « Дитячого альбому» дуже уважно до самого кінця, визначати характер музичного твору, сюжет, динаміку, темп та ладові особливості, спонукала дітей самостійно аналізувати твір, відповідати на поставнені питання.

Розповідаючи про якого-небудь композитора, учитель запитує, чи чули діти про нього і чи слухали вони по радіо його твори. Діти, природно, в дальшому стежитимуть за цим.

1) Одним з важливих завдань музичного виховання в школі є підвищення загальної музичної культури дітей, розширення їх музичного світогляду.

2) Цьому сприяє ознайомлення не тільки з піснями, які діти самі співають, але й з іншими піснями, іноді непосильними для виконання дітьми, але доступними їх сприйняттю.

3) Крім того, діти слухають у виконанні вчителя або в грамзаписі інструментальні твори.

 • Для того, щоб діти запам'ятали основні твори, треба їх частіше повторювати, як на данному уроці, так і на наступних.

 • Знайома музика слухається легше і щоразу з більшою охотою, діти її краще запам'ятовують.

Педагог не повинен боятися того, що часте повторення гальмує дальшу роботу, що мало нагромаджується музичних вражень.

 • Слухаючи музику, учні знайомляться з творами як російських, українських так і зарубіжних класиків, а це сприяє вихованню їх художнього смаку. Учні люблять слухати музику.

 • Цей вид занять урізноманітнює урок співу, робить його змістовнішим, допомагає прищепити любов до музики, підготувати культурного слухача.

 • Музика, яку слухають діти, повинна відповідати тим самим вимогам, що й пісні, які розучуються учнями. Доступність музики визначається насамперед її змістом, близькістю її тематики дитячим інтересам. Доступність музики у молодшому віці визначається і обсягом музичного твору та його змістом.

ГРА НА МУЗИЧНИХ ІНСТРУМЕНТАХ

Дитячі музичні інструменти класифікуються за групами:

 1. Струнні – цитри, балалайки, цимбали.

 2. Духові – флейти, тріоли,сопілки.

 3. Клавішно-язичкові – баяни, акордеони.

 4. Ударно-клавішні – піаніно, рояль.

 5. Ударні – бубни, металофони, трикутники, ксилофони, барабани, музичні молоточки, тарілки, брязкальця, маракаси, ложки.

Кожного разу, при знайомстві з новим музичним інструментом, потрібно звертати увагу дітей на звукоутворення того чи іншого музичного інструменту, розсказати, що це за інструмент, показати технічні прийоми гри на ньому, виконати на ньому емоційно і виразно музичний твір.

Навчаючись гри на музичних інструментах діти повинні засвоїти і знати:

 • назви інструментів;

 • характер звучання інструментів;

 • прийоми гри на них;

 • розташування високих і низьких звуків;

 • назви нот і їх місце на інструментах;

 • правила користування і зберігання музичних інструментів.

Етапи розучування музичних творів з дітьми на музичних інструментах:

а) ознайомити дітей з муз інструментом, зіграти на ньому, звернути увагу на зовнішній вигляд інструмента;

б) показати, як його тримати і на ньому грати;

в) робота над правильністю гри на муз.інструменті;

г) робота над ритмічністю гри;

д) самостійна гра на муз.інструменті;

ж) дружна гра в оркестрі муз.інструментів.

Мета оркестру –прилучити дитину до мистецтва, виховувати любов до музики, знати назви музичних інструментів ,їх тембри звучання, злагоджено та ритмічно грати на них у оркестрі музичних дитячих інструментів.

Заняття з оркестром керівник проводить у другій половині дня 1-2 рази на тиждень. Тривалість заняття - 15-20 хвилин. Максимальна кількість дітей в оркестрі – 12. Оркестр може складатися з однакових музичних інструментів (наприклад, металофонів) або різних інструментів. Головне, щоб вони звучали злагоджено.

ПОЗАКЛАСНА РОБОТА

У вільний від уроків музики час ми з задоволенням готували учнів до свята «Букварик» та «Випускний бал», розучуючи рухи різних танцювальних композицій. Дівчатка і хлопчики відчували себе справжніми принцами і принцесами, виконуючи урочистий і святковий танець «Полонез».

Студенти – практиканти проводили групову роботу з дівчатами, розучуючи з ними рухи 2 фігури танцювальної композиції «Полонез». Вони вчили їх рухатися впевнено та урочисто під музику, утворюючи при цьому в середині кола красиву «зірку».

Після проведеної роботи дівчатка стали ритмічніше рухатися під музику, слідкувати за плавністю своїх рухів, краще тягнути носочок ноги під час танцю, виконувати танцювальну композицію впевнено та урочисто.

Під час розучування танцю використовували і індивідуальну роботу з дітьми:

Ми живемо в Україні, співучій, чудовій та квітучій країні, де звучать пісні Наталії Бучинської про рідний край, про щирих та доброзичливих українців. Ми зі студентами розучили і вивчили з учнями парний «Український танець» під пісню Наталії Бучинської «Це моя Україна». Діти пишалися тим, що саме вони виконують під музику цю сучасну українську танцювальну композицію.

Незабаром святковий випускний концерт. Учні з великою відповідальністю відносяться до нього. Під керівництвом справжнього професіонала, вчителя музики і співів Юрченко Наталії Михайлівни проводиться репетиція: виразно та емоційно звучать пісні про Україну, рідну школу, про улюблених вчителів та родину.

Студенти-практиканти університетського коледжу Київського університету імені Бориса Грінченка разом з методистом практики Теряєвою Ларисою Анатоліївною висловлюють директору школи № 302 Старову Степану Федоровичу, завучу початкових класів Гораніній Олені Миколаївні та вчителю музики і співів Юрченко Наталії Михайлівні щиру подяку за допомогу в організації та проведенні педагогічної практики студентів 3 курсу спеціальності «Музичне мистецтво» з 15.04 - 29.04 та з 10.05 – 14.05 2011року.

Студенті навчилися:

- Розробляти плани-конспекти уроків та проводити уроки музики в загальноосвітній школі.

- Самостійно готувати необхідні дидактичні та наочні матеріали для проведення уроків.

- Отримали досвід творчого опрацювання традиційних схем та методик у проведенні пробних уроків з музики.

- Вести спостереження та аналіз пробних уроків, проведених іншими студентами підгрупи.

- Вести щоденник, в якому відображали всю проведену за час практики роботу.

- Проводити позакласну роботу зі школярами.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]