- •1. Декоративно-ужиткове мистецтво як важливий аспект формування особистості школяра на уроках трудового навчання
- •2. Аналіз програми та розробка календарно-тематичного планування занять за варіативним модулем « Технологія писанкарства»
- •Календарно-тематичне планування уроків
- •3. Розробка поширеного конспекту уроку на тему: « Технологія писанкарства»
- •І. Організаційний момент
- •Іі. Актуалізація та мотивація навчальної діяльності учнів.
- •Ііі. Мотивація навчальної діяльності учнів
- •Іv. Вивчення нового матеріалу
- •V.Практична робота
- •Інструкційна картка Видування яйця
- •3. Виготовлення писачка.
- •Інструкційна картка Виготовлення писачка.
- •Vі. Закріплення нових знань та вмінь учнів
- •VII. Підсумок уроку
- •Висновки
- •Список використаної літератури
- •Додатоки
- •4. Символи родючості, розвитку, збереження життя
- •Символи кохання
- •Символи-обереги
- •Символи-попередження
- •Символи сили і витривалості
3. Розробка поширеного конспекту уроку на тему: « Технологія писанкарства»
Тема уроку: Технології писанкарства.
Мета: Ознайомити учнів з технологіями писанкарства, способами нанесення орнаментів та символів; навчити підготовляти яйце до розпису воском, виготовляти писачок, готувати розчин фарби; розвивати просторове мислення, естетичний смак, творчу уяву; виховувати бажання продовжувати і розвивати традиції українського народу.
Обладнання та матеріали: Лоточок з яйцями, посуда для збирання видутих яєць, посуд з водою для промивання яєць, лотки для просушування яєць, папір, кольорові серветки, клей ПВА, ганчірки – серветки, фольга для виготовлення писачка, тонкий дріт, палички. Фартух і нарукавники для кожного учня.
Інструменти: Надфіль з гострим кінцем або циганська голка чи шило для просвердлювання невеличких отворів з обох боків яйця; шприц 20мм, плоскогубці, кусачки.
Тип уроку: комбінований
Структура уроку
І.Організаційний момент ………………………………………. 1 хв.
ІІ.Актуалізація опорних знань і вмінь учнів………………………2 хв.
ІІІ.Мотивація навчальної діяльності…………………… 2 хв
ІV.Вивчення нового матеріалу ……………………………………..20хв.
V.Закріплення вивченого матеріалу…………………………….. .2хв.
VI.Практичнаробота. …………………………………………….......15хв.
VII.Підведення підсумків………………………………………………2хв.
Хід уроку
І. Організаційний момент
(Привітання, перевірка присутніх та готовності учнів і майстерні до заняття.Визначення готовностi учнiв до уроку)
Іі. Актуалізація та мотивація навчальної діяльності учнів.
Бесіда
1.Що таке писанка? ( очікувана відповідь писанкою називається яйце, прикрашене сюжетним або орнаментальним візерунком згідно з традиційними зразками.)
2.Яке значення мала писанка для наших предків?(очікувана відповідь писанка мала дуже велике значення для наших предків вона оберігала їхні дома)
3.Символом якого свята є писанка?(очікувана відповідь Великдень.)
Слова вчителя
Великдень – найважливіше свято року. Великоднє привітання – “ Христос Воскрес!” З цими словами люди дарують один одному червоні фарбовані яйця. Яйце – це загальнолюдський символ життя, весни, сонця. В Україні яйця, які фарбують, називаються крашанками, а які розписують – писанками. Не можна уявити Великдень без Паски, крашанки, писанки.
Ііі. Мотивація навчальної діяльності учнів
Учні записують у робочий зошит тему уроку.
Слова вчителя
Сьогодні ми познайомимось з новим видом декоративно-ужиткового мистецтва – писанкарством. На цьому уроці ми розробимо технічне завдання проекту, спробуємо спроектувати, проаналізувати майбутній виріб.
На уроці ви дізнаєтеся про:
історію писанкарства;
технологію виготовлення писанки різними техніками.
Ви будете вміти:
підбирати, готувати матеріали та інструменти для роботи;
виготовляти писанку з дотриманням технології.
Вчитиметесь цінувати
звичаї, традиції українського народу.
інтерес та повагу до історичного минулого людства, його легенд і вірувань (про яйце);
любов до народного мистецтва (писанкарства);
естетичний та художній смак.