Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Фізична особа.docx
Скачиваний:
5
Добавлен:
23.05.2015
Размер:
6.3 Mб
Скачать

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

КАФЕДРА МАРКЕТИНГУ

ТА УПРАВЛІННЯ ІННОВАЦІЙНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ

З в і т про проходження переддипломної практики

Виконав (ла) студент (ка)

гр. МК.мс-41/1 Ахрамеєва М. В.

Керівник практики

від підприємства Бекаревич І. С.

Керівник практики

від університету Шипуліна Ю.С.

Суми 2015

Вступ

Я, Ахрамеєва Марина Василівна, проходила виробничу практику з 30 березня по 26 квітня 2015 року. Базою проведення виробничої практики було ФОП Бекаревич.

Юридична адреса даної організації: Дніпропетровська область, м. Дніпродзержинськ, вул. Бесєдова, буд. 33.

Адреса компанії у м. Суми: вул. Козацький Вал, 2 б.

Керівник: Бекаревич Ілона Сергіївна.

Метою даної виробничої практики було поглиблення та закріплення теоретичних знань, оволодіння навичками типових завдань діяльності, якими повинен володіти спеціаліст з маркетингу, а також вивчення виробничо-господарської діяльності підприємства.

Основними завданням практики були:

- оволодіння сучасними методами, формами організації і управління маркетинговою діяльністю;

- вивчення досвіду і методів організації маркетингової діяльності на підприємстві;

- поглиблення та закріплення теоретичних знань з розроблення маркетингової стратегії підприємства;

- засвоєння практичних навиків роботи та накопичення досвіду самостійної роботи згідно з обраним фахом;

- збір, обробка, аналіз та систематизація необхідних матеріалів для написання звіту, а згодом дипломної роботи магістра.

У процесі проходження виробничої практики, я ознайомилася з організацією роботи її персоналу, визначила які задачі в сучасних умовах потребують негайного рішення і яким питанням необхідно приділяти більше уваги.

Http://allref.Com.Ua/skachaty/Marketingoviiy_analiz_konyunkturi_tovarnogo_rinku/1

http://readbookz.com/book/146/4106.html

http://studopedia.net/13_22408_algoritm-vivchennya-konyunkturi-konkretnogo-tovarnogo-rinku.html

http://www.provisor.com.ua/archive/2004/N22/art_04.php

http://www.apteka.ua/article/33530

http://www.farosplus.ru/index.htm?/bad/bad_36/zarub_rinki_bad.htm

1. Аналіз кон'юнктури товарного ринку оздоровчої продукції

1.1 Аналіз ринку оздоровчої продукції

Ринок оздоровчої продукції є певним чином специфічним. Продукція має відносно високу ціну, але вона відповідає і високій якості продукції.

У споживанні оздоровчої продукції в Україні прослідковується певна сезонність. Підвищення попиту відзначається в осінньо-весняний період, а зниження обсягів продажів - у літні місяці. Більшість споживачів у своїх перевагах досить консервативні, але й вони нерідко прагнуть випробувати максимум варіантів лікування, віддаючи пріоритет продукції саме категорії БАД. При цьому вони цікавляться вітчизняними біологічно активними добавками доброї якості, що в більшості випадків обумовлено як високим рівнем довіри, так і низькою купівельною спроможністю основних мас населення (вітчизняні препарати в два, а то й більше разів дешевше імпортних). Основними причинами такої ситуації є як зростання популярності БАД в цілому, так і наявність у складі багатьох продуктів активних речовин, які можуть виступати в ролі альтернативи традиційним лікарським компонентам.

[Секреты неизведанного рынка [Електроний ресурс] - режим доступу: http://www.nutrimed.ua/fileadmin/publications/survey_cosmetic_01_2009.pdf].

Ринок біологічно активних добавок порівняно новий для України. Історія його чи налічує десятиліття і бере свій початок з появи в пострадянському простору «чудо-панацеї» під назвою «Гербалайф».

Ринок біологічно активних добавок до їжі демонструє високий рівень привабливості і для виробника, і для споживача. Він динамічно розвивається і характеризується високими показниками прибутковості. Різноманітність БАД стрімко зростає, більшою мірою складаючи конкуренцію звичайним лікарським і гомеопатичним препаратам в аптеках. У США, наприклад, харчові біологічно активні добавки вживає близько 50% населення, у Японії – 80 %. Українці у своєму споживанні БАД поки що більш консервативні: тільки 7% громадян купують БАД (табл.). Основна частина БАД позиціонується виробниками як загальнозміцнюючі, очищають організм, коригувальні вагу, і в цілому, поліпшують якість життя.

Таблиця - Статистика споживання БАД у світі [Зачем нужны БАДы [Електроний ресурс] - режим доступу: http://www.vision-shop.net/zachem-nuzhny-bady/]

Країна

% населення, що споживають БАДи

Приблизні строки використання БАДів

Середня тривалість життя

Японія

80 %

50 років

95 років

США

50 %

40 років

85 років

Європа

Більше 40 %

30 років

75 років

Україна

7 %

10 років

58 років

Офіційно в Україні БАД класифікують на три групи: нутрицевтики, еубіотики та парафармацевтики [Тимчасові гігієнічні нормативи. Постанова головного санітарного лікаря України від 20.04.2010 р. № 131. - С. 316-332.].

Нутрицевтики призначені для раціоналізації харчування (вітаміни, мінерали, ферменти, есенціальні жирні кислоти, харчові волокна, амінокислоти) і для поповнення в організмі дефіциту нутрієнтів, синтез яких порушений (холін, лецитин, біотин, карнітин, інозіт, пангамова, ліпоєва кислоти та ін.).

Еубіотики - бактеріальні препарати, які регулюють діяльність мікрофлори шлунково-кишкового тракту.

Парафармацевтики (від лат. пара - біля, фармацевтики - лікарські засоби) - біологічно активні добавки, в яких вміст біологічно активних речовин, не повинен перевищувати терапевтичних доз, а їх тривале застосування сприяє відновленню функціональних порушень в організмі.

Дана продукція в розвинених країнах сприймається та позиціонується переважно як профілактичний засіб. В Україні, населення, в основному не займається профілактикою захворювань. Саме цю особливість національного менталітету використовують численні виробники БАД. Вони позиціонують свою продукцію як таку, що має лікувальні властивості. На жаль, виробники частенько "забувають" вказати компоненти, що входять до складу добавки, їх взаємодію, показання та протипоказання до застосування, побічні ефекти, порушуючи, при цьому, закон [http://z-l.com.ua/ua/article/21].

Про це свідчить аналіз стану рекламного ринку лікарських засобів, який постійно проводить Державний фармакологічний центр МОЗ України [Григор'єва Г. В очікуванні нової редакції закону України "Про рекламу" // Вісник фармакології та фармації. 2001. № 7-8. - С. 38-42.].

Ринок БАД демонструє темпи зростання лише у 12%. Об’єм ринку у 2013 році виріс на 40 % або на 57,72 млн. грн. до 202 млн. грн.. у роздрібних цінах 2011 року. (маються на увазі тільки БАД, що реалізовані через аптечну мережу [ В Україні росте попит на БАД [Електроний ресурс] - режим доступу: http://medicinacom.ru/na-ukraine-rastyot-spros-na-badyi.html]

Основна тенденція на ринку БАД - зниження середньої вартості однієї упаковки продукту. З введенням в 2006 році жорсткого рекламного законодавства щодо БАД виробники втратили ефективний засіб просування своєї продукції на ринку. Виробники БАД не встигають за зростанням ринку. 

У зв'язку з виходом на ринок великих західних компаній і введенням нових вимог вітчизняного законодавства, що стосуються впровадження норм HACCP, конкуренція на ринку загостриться, а частка української продукції та кількість вітчизняних операторів, що працюють на ринку БАД, може дещо скоротитися. Частка національних операторів в грошовому вираженні становить лише близько 37% (рис.). Така ситуація, на мій погляд, є наслідком того, що в нашій країні досі не сформована єдина конструктивна державна політика в галузі гігієни харчування, яка б забезпечувала зростання вітчизняної галузі БАД і підвищення довіри споживачів і фахівців до цієї категорії продукції.

Рис. Розподіл національних та зарубіжних операторів в грошовому вираженні

Очікується подальше збільшення обсягів продажів БАД. Цьому сприятимуть такі об'єктивні ринкові фактори, як посилення промоційної активності компаній, що працюють на ньому, зміна структури споживання ліків, розвиток аптечних мереж, "перетікання" частини продажів з сегменту лікарських засобів в сегмент БАД у зв'язку з можливою зміною реєстраційного статусу деяких препаратів, скорочення "сірого" ринку БАД [Отечественный рынок БАД: цифры, факты, комментарии Сироштан А. [Електроний ресурс] - режим доступу: http://www.farosplus.ru/index.htm?/bad/bad_36/zarub_rinki_bad.htm].

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.