- •Критичний аналіз бази практики
- •Календарне планування «Економіка» (11 клас, і семестр, 1 год. На тиждень)
- •Календарне планування «Економіка» (11 клас, іі семестр, 1 год. На тиждень)
- •2. Особливості навчального контингенту
- •3. Критичний аналіз відвіданих занять
- •4.Викладацька діяльність Обгрунтування обраних форм і методів навчання
- •Дидактично-методична розробка 2-х уроків
- •Основні формули з попередньої теми:
- •Задача 1
- •Задача 2
- •5. Підсумки
- •Висновки
3. Критичний аналіз відвіданих занять
Аналіз відвіданих уроків з дисципліни «Основи економіки»
Урок 1
07.11.2011
Тема: Ринковий попит. Ринкова пропозиція. Нецінові чинники попиту та пропозиції. Ціна ринкової рівноваги.
Присутніх – 10, відсутніх – 4.
Мета: сформулювати поняття «попит», «величина попиту», «пропозиція», «ринкова рівновага», сформулювали вміння будувати графіки попиту, пропозиції; розвивати вміння розв’язувати задачі та пояснювати економічний зміст отриманих відповідей; виховувати аналітичне та економічне мислення.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
Запитання
Які чинники впливають на вибір підприємця що, як і для кого виробляти?
Сформулюйте ознаки, на основі яких визначено чотири типи ринкових структур.
Чи може існувати досконала конкуренція в умовах сучасного реального ринку?
ІІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності.
У старому жарті йдеться про те, що достатньо навчити папугу вимовляти слова «попит та пропозиція» – і перед вами готовий економіст! У цьому дотепному висловлюванні є значна частка правди, оскільки по суті, попит і пропозиція є головними економічними інструментами. Їх розуміння здатне надати глибоке уявлення не лише про окремі економічні проблеми, а й про роботу всієї економічної системи в цілому. Отже, знання про особливості функціонування ринкової системи стануть вам у пригоді для того, щоб дізнатися про взаємодію головних дійових осіб ринку та глибше усвідомити порядок функціонування ринкового механізму. Сьогодні на уроці ми проаналізуємо поведінку споживачів, що визначають попит на товари і послуги, дослідимо пропозицію: її економічний зміст та попит і пропозицію.
Початком уроку був організаційний момент, тобто, перевірка присутніх на уроці учнів. Далі вчитель повідомила нову тему та розподілила учнів на 3 групи. Робота в групах передбачала підготовку та розповідь відповідної для кожної групи теми.
І гр. – попит
ІІ гр. – пропозиція
ІІІ гр. – ринкова ціна
Учні мали 5 хвилин для підготовки виступу. З групи виступали по одній особі, проте було б краще, якби всі учасники виступили.
Після цього вчитель пояснив розв’язування задач з даної теми та побудову графіків на ринкову рівновагу.
Що стосується дисципліни, то атмосфера в класі була робочою, майже всі учні приймали активну участь на уроці. Проте такий учень, як Казачков Владислав не приймав жодної участі на уроці. Окрім цього він навіть не мав при сої робочого зошита та підручника. Вчитель повинна була звернути на це увагу, проте як мені здалося, це його звична поведінка на уроках.
Ще один учень Савенчук Володимир поводив себе дуже зухвало на уроці. Він постійно коментував вчителя, намагався привернути до себе увагу. Вчителька намагалась не звертати уваги. Проте необхідно було зробити йому зауваження.
Урок закінчився так: було вирішено всі незрозумілі питання з нової теми, вчитель задав нове домашнє завдання і, попрощавшись з учнями, пішов з класу.
За урок оцінки отримали 3 учні.
Урок 2
14.11.2011
Практична робота №2 «Визначення ціни ринкової рівноваги з урахуванням функції попиту та пропозицію за ціною».
Всі присутні.
Мета: навчити знаходити рівноважну ринкову ціну та обсяг продажу алгебраїчним і табличним методом, будувати графіки попиту і пропозиції товару, ілюструвати на графіку дефіцит або надлишок товару, що виникають внаслідок порушення ринкової рівноваги. Виховати економічне мислення, уважність самостійність.
На цьому другому уроці передбачалось виконання практичної роботи.
Вчитель перевірила присутність учнів та пояснила що необхідно зробити на цьому уроці.
Далі вчителька роздала практичні зошити та пояснила як виконувати завдання, відповідала на питання учнів.
Далі робота «закипіла». На диво, всі учні без виключення активно працювали, виконували завдання, будували графіки, вирішували задачі.
Вчителька постійно контролювала як вони роблять завдання, пояснювала те, що було не зрозуміле.
За урок всі учні отримали оцінки за виконання практичної роботи.
Я залишилась дуже задоволеною, цей урок був досить вдалий і цікавий.
