Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
4.doc
Скачиваний:
8
Добавлен:
20.03.2015
Размер:
729.6 Кб
Скачать

Урок №2

Тема: Кодування інформації. Одиниці вимірювання інформації. Практична робота №2 "Шифрувальник". Кодування і декодування інформації за допомогою алфавіту, пронумерованого у зворотному порядку.

Мета:

  • повторити поняття «інформація», властивості інформації, способи отримання, зберігання та поширення інформації; повторити способи кодування інформації;

  • розвивати увагу й логічне мислення;

  • виховувати дбайливе ставлення до обладнання кабінету.

Обладнання та програмне забезпечення: програма «Скарбниця знань», червоні та зелені картки, презентація «Урок 2».

Вимоги до учнів: знати поняття «інформація», властивості інформації, способи кодування інформації.

Хід уроку

  1. Організаційний момент (1 хв)

  2. Актуалізація опорних знань

  1. Розминка (3 хв)

  • Одне яйце можна зварити за 4 хв. Скільки хвилин потрібно варити 3 таких яйця? (4 хв).

  • Сестра старша за брата на 5 років. На скільки років вона буде старшою за нього через 6 років? (на 5 років).

  • Півень важить на одній нозі 2 кг. Скільки він буде важити на двох ногах? (2 кг)

  • Що важче: 1 кг пуху, чи 1 кг заліза? (порівну)

  1. Повторення правил техніки безпеки (1 хв)

Гра «Світлофор»

Ви, мабуть, багато раз дивилися мультик «Про козаків». Давайте познайомимося з ними ближче. (перегляд презентації)

Згадайте серію, коли козаки інопланетян зустрічали.

Із невідомої причини інопланетяни вимушено приземлилися на Україні. У літальній тарілці перестав працювати комп’ютер. Давайте допоможемо інопланетянам визначити, чи порушили вони правила роботи з комп’ютером? Підніміть зелену картку, якщо вони зробили все вірно і червону, якщо інопланетяни зробили помилку.

  • переконалися у відсутності пошкоджень робочого місця;

  • записали до журналу реєстрації час початку роботи на ЕОМ;

  • увімкнули комп'ютер;

  • почали роботу;

  • дотримувалися майже всіх вказівок керівника, щодо експлуатації комп’ютера, та виконання певної послідовності дій;

  • екран від очей знаходився на відстані не менше 60 см;

  • коли появився незвичний звук та запах гарі, а комп’ютер самостійно вимкнувся, то ми ще летіли декілька хвилин;

  • коли зникла напруга, ми натиснули кнопку на системному блоці і вимкнули комп’ютер.

  1. Перевірка домашнього завдання (3 хв)

1 – ніс

2 – очі

3 – вуха

4 – язик

5 - шкіра

  1. Повторення вивченого в 3 класі (4 хв)

Учні опрацьовують самостійно матеріал із зошита на стр. 6-7.

Гра «Вірю – не вірю»

Прослухайте твердження козака Ока та визначте, чи правду він говорить:

  • Інформація означає роз’яснення, виклад фактів, подій.

  • Отримавши інформацію людина може виконувати різні дії над нею, наприклад: зберігати, їсти, виправляти, нюхати, видаляти, прати, передавати, пристебнути до штанів, обробляти.

  • Інформаційне суспільство – це суспільство, в якому ми живемо.

  • Інформаційна культура – це вміння працювати з інформацією і використовувати для її отримання, збереження та обробки сучасні технічні засоби.

  • Кодування – це властивість інформації.

Визначити, яку інформацію подав козак Грай: повну чи неповну, достовірну чи недостовірну, зрозумілу чи не зрозумілу, своєчасну чи несвоєчасну, важливу чи неважливу:

  • Ми живемо на планеті Земля. (неповна)

  • Мене звуть Котигорошко. (недостовірна)

  • Ке ні ке кабака. (незрозуміла)

  • Вчора був дощ і потрібно взяти парасольку (невчасна)

  • На уроці потрібно дотримуватися правил техніки безпеки. (важлива)

  1. Фізкультхвилинка (1 хв)

Дружно встали. Усміхнулись.

Руки – вгору. Підтягнулись.

Опустили руки. Знову їх підняли.

Пальчиком вказівним носик свій дістали.

  1. Практична робота

  1. Робота із зошитом (12 хв)

Завдання 1.

Зберігання інформації: фотографування, записування розкладу в щоденник, малювання.

Передавання інформації: гра за нотами, читання вголос.

Обробка інформації: розв’язування математичної задачі.

Завдання 2.

  1. Місцем зберігання інформації є бібліотека.

  2. Для зберігання інформації люди з давніх часів використовували малюнки.

Завдання 3.

Текстове подання інформації: сім

Числове подання інформації: 7

  1. Робота з комп’ютером (10 хв)

Учні працюють з комп’ютерною програмою, зупинка «Повторення» («У зворотному порядку»)

  1. Релаксація (1 хв)

Станьте біля своїх місць. З’єднайте опущені руки долонями за спиною. Заплющіть очі. Уявіть себе біля моря. В ньому чиста прохолодна вода. Тиша. Хвилі ледь-ледь хлюпаються біля берега. А у воді рибки плавають. Вода така прозора, що всіх рибок видно. Он вони які. Діти, яких рибок ви уявляєте? Розплющіть очі. Сідайте.

  1. Пояснення домашнього завдання (1 хв)

  2. Підсумок уроку(3 хв)

Учні визначають свою поведінку на уроці:

1 бал: Я був неуважний, не виконував вказівок учителя, заважав іншим, розмовляв не за темою, порушував правила техніки безпеки.

2 бали: Я був неуважний, не завжди виконував вказівки учителя, іноді заважав іншим.

3 бали: Намагався працювати, але час від часу відволікався на сторонні справи.

4 бали: Був уважний весь урок, працював, незважаючи на перешкоди.