Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
4.doc
Скачиваний:
8
Добавлен:
20.03.2015
Размер:
729.6 Кб
Скачать

Урок №1

Тема: Правила поведінки й техніки безпеки в кабінеті інформатики, правила роботи з ПК. Що вивчає предмет інформатика. Поняття "інформація" Практична робота №1 "Шифрувальник". Кодування і декодування інформації за допомогою алфавіту, пронумерованого за порядком.

Мета:

  • повторити правила поведінки й техніки безпеки в комп’ютерному кабінеті;

  • нагадати можливості комп’ютера;

  • повторити поняття «інформація»;

  • розвивати увагу і логічне мислення;

  • виховувати дбайливе ставлення до обладнання в кабінеті.

Обладнання та програмне забезпечення: програма «Скарбниця знань»

Вимоги до учнів: знати правила поведінки та техніки безпеки в комп’ютерному класі, що вивчає предмет інформатика, основні сфери застосування комп’ютерів, поняття «інформація», способи отримання інформації.

Хід уроку

  1. Організаційний момент (1 хв)

  2. Актуалізація опорних знань

  1. Розминка (3 хв)

Гра «Що це? Хто це?»

  • Який майстер узимку наносить на скло листя, траву і квіти? (мороз)

  • Хто приходить, хто виходить, всі її за руку водять. (двері)

  • На дні, де тихо й темно, лежить вусата колода. (сом)

  • По полю стрибає – вуха ховає, а як стане стовпом – то й вуха сторчки. (заєць)

  • Білий камінець розтанув, на дошці слід зоставив. (крейда)

  • Під стріхою чотири ніжки, а на стрісі борщ та ложки. (стіл)

  1. Актуалізація опорних знань (15 хв)

Повторення правил техніки безпеки

Учні працюють із зошитом: Завдання 1.

Відповіді:

    1. Не можна вбігати до класу, а треба заходити спокійно і сідати тільки на свої місця. Не можна завантажувати програму без дозволу вчителя.

    2. Учні початкової школи можуть проводити за комп’ютером не більше 15 хвилин, інакше це шкодить здоров’ю.

    3. Не можна приносити до кабінету їжу, а тим більше їсти її на уроці, залишаючи сміття. Не можна сильно стукати по клавіатурі та тицяти пальцями в екран монітора.

    4. Не можна приносити до кабінету інформатики сторонні речі, а тим більше вологі і брудні.

Гра «Комп’ютер»

Учні діляться на команди. Завдання: назвати найбільше сфер діяльності людини, де використовують комп’ютер. Кожна відповідь повинна супроводжуватися поясненням, як саме використовують комп’ютер, виконання якої роботи він полегшує.

  1. Фізкультхвилинка (1 хв)

Ми писали в читали,

Малювали, рахували.

От втомились так втомились.

Аж голівоньки похилились.

Ми свої втомили ніжки,

Адже не лежали в ліжку.

Наші ручки зажурились –

Це від того, що втомились.

Треба трошки відпочити,

Щоби знов науку вчити.

  1. Практична робота

  1. Робота із зошитом (5 хв)

Завдання 2.

До всіх пунктів потрібно поставити «+»

Завдання 3.

  1. Робота з комп’ютером (10 хв)

Вчитель нагадує правила користування програмним пакетом «Скарбниця знань». Учні працюють з комп’ютерною програмою, зупинка «Повторення» («За алфавітом»)

  1. Релаксація (1 хв)

Уявіть собі білий вітрильник, що гойдається на хвилях. Він чекає вітру. Ви теж гойдаєтесь на цій яхті. Нарешті подув свіжий вітерець. Вам приємно. Дуже легко дихається. Яхта теж легко пливе у відкрите море. А ви розплющуєте очі. Повільно переводьте погляд вгору – вниз і навпаки. Стоп. Сідайте дуже повільно на місця.

  1. Пояснення домашнього завдання (1 хв)

  2. Підсумок уроку (3 хв)

Гра «Майбутнє»

Пропонується дітям дати відповідь на запитання: «Що б було, якщо вчителем був робот або комп’ютер?»

«Гра масок»