- •V. Орієнтовна схема звіту практиканта
- •Vі. Орієнтовна схема щоденника психолого-педагогічних спостережень студента-практиканта
- •Назаренка Владислава Анатолійовича
- •Виховна робота.
- •VI. Робота з батьками
- •Vііі. Схема вивчення особистості учня
- •V. Сприйняття та засвоєння учнями навчального матеріалу.
- •Vі. Підсумок уроку. Оцінювання.
- •Vіі. Пояснення домашнього завдання.
- •V. Актуалізація опорних знань.
- •Vі. Формування задуму висловлювання.
- •Vіі. Робота над твором-описом картини.
- •V.Підведення підсумків. Оцінювання.
- •VI. Домашнє завдання
- •Організація класу
- •Сприйняття і засвоєння учнями навчального матеріалу
- •Виразне читання поезії «Ви щасливі, пречистії зорі», обмін
- •Повідомлення учня
- •3. Робота в парах (7 хвилин) Завдання:
- •1 Пара:
- •Скласти паспорт літературного твору
- •IV. Домашнє завдання
- •Підсумок уроку
- •Оцінка учителем роботи учнів
- •II. Актуалізація опорних знань
- •«Мозковий штурм» (Слайд)
- •2. Перевірка домашнього завдання
- •2) Взаємоперевірка тестування учнями
- •3) Оголошення оцінок
- •Слово вчителя
- •IV. Етап організації і виконання плану діяльності
- •1. Слово вчителя
- •2. Слово вчителя (Слайд)
- •3. Слово вчителя:
- •5. Слово вчителя. Запитання
- •Слово вчителя
- •Слово вчителя
- •Повідомлення учня
- •9. Слово вчителя
- •11. Слово вчителя.
- •Повідомлення учня «Сучасні майстри гумору» (Слайд)
- •V. Закріплення опрацьованого матеріалу
- •VI. Домашнє завдання
- •Слово вчителя
- •VII. Підсумок уроку
- •Студента-практиканта 5 курсу ____ групи українського мовно-літературного факультету ім. Г.Ф. Квітки-Основ’яненка
- •4 Курсу _____ групи українського мовно-літературного факультету
Vі. Підсумок уроку. Оцінювання.
Метод «Незакінчене речення»
– Висловіть свої враження від уроку, продовживши речення
Найбільші труднощі я відчув…
На наступних уроках мені хотілося б…
Я зрозумів, що…
Vіі. Пояснення домашнього завдання.
Опрацювати теоретичний матеріал підручника.
Виписати з художньої літератури 5-6 речень зі складними прикметниками.
Виконати вправи №468, № 465 з підручника.
Список використаної літератури
Пентилюк М.І., Окуневич Т.Г. Сучасний урок української мови. – Х.: Вид. група «Основа», 2007
Омельчук С.А Практикум з правопису української мови: Навч. посібник. – К.: Грамота, 2009
Усі види диктантів / Укладачі Л.Б. Чаговець, Н.Д. Павлова.- Х.: Торсінг плюс, 2008.
Урок розробила Л.В. Маркітан, учитель української мови та літератури Пологівської гімназії «Основа» (журнал «Вивчаємо українську мову та літературу», №1-2, 2014)
Урок розвитку зв’язного мовлення у 7 класі
Тема: усний твір-опис зовнішності людини за картиною.
Соціокультурна тема: Тарас Шевченко.
42
Мета: навчити описувати людину за картиною; користуватися портретною лексикою; познайомити з термінами «туш», «сепія», «офорт», «асфальт»; повторити типи мовлення; Розвивати зв’язне мовлення, спостережливість, уміння порівнювати.
Обладнання: словник іншомовних слів, тлумачний словник, авторський альбом-хрестоматія «Шевченко», альбом «Тарас Шевченко2, дидактичний матеріал за збіркою Романа Лубківського «Погляд вічності», пам’ятка 2Як працювати над твором за картиною», таблиця «Портретна лексика2, мультимедійний проектор, комп’ютер; підручник з української мови для 7 класу (автори Н.В. Бондаренко, А.В. Ярмолюк).
Міжпредметні зв’язки: українська література, образотворче мистецтво, зокрема станковий живопис (портрет), історія.
Тип уроку: Розвиток зв’язного мовлення.
Перебіг уроку
Організаційний момент.
Перевірка присутніх.
Підготовка до групової роботи (поділ класу на групи – 5-6).
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Вправа 163 за підручником. Учні зачитують описи картин Василя Касіяна «Тарас Шевченко», характеризують мовні засоби, ужиті Яремою Гояном для опису портретів Шевченка.
ІІІ. Оголошення теми, мети уроку. ІV. Мотивація навчальної діяльності.
Кожний урок української мови – це крок до опанування державною мовою, урок розвитку зв’язного мовлення – це нагода поспілкуватися літературною мовою. Ви вже ознайомлені з темою та метою уроку, сформулюйте власну мету (заслухати декількох учнів). У житті часто доводиться описувати те, що бачив. Екстрасенси за фотографією можуть визначити долю людини. Спостерігаючи за зміною зовнішності однієї й тієї
43
ж людини протягом десятиріччя, ми також спробуємо більше дізнатися про її долю.
V. Актуалізація опорних знань.
Сьогодні ми будемо описувати людину за картиною. Розгляньте репродукції, які ви отримали – автопортрети Т.Г. Шевченка, – зробіть висновок, чи будемо ми описувати зріст, статуру. (Відповідь учнів: на автопортретах Шевченка зображено лише погруддя, тому неможливо зробити висновок про його зріст, а статуру можна охарактеризувати так: середньої статури, широкоплечий, кремезний, дебелий).
Пригадаймо слова на позначення портретних характеристик й означення до цих назв (таблиця «Портретна лексика», с. 52.). Виберіть лише ті слова, які допоможуть описати зображення поета.
Отже, ми сформували власну таблицю. (Проектується на дошку).
Портретна лексика
Деталі |
Означення |
портрета |
|
Обличчя |
звичайне, виразне, красиве, продовгувате, бліде, рум’яне, смагляве |
Вираз |
розумний, відкритий, серйозний, похмурий, вольовий, зосереджений, |
|
замислений |
Очі |
великі, виразні, широко поставлені, темні |
Погляд |
відкритий, серйозний, спокійний, задумливий, сумний, суворий, |
|
проникливий, ясний, привітний |
Ніс |
довгий, великий, невеликий, рівний, широкий, прямий |
Рот |
великий, невеликий, малий, широкий |
Губи |
тонкі, повні, свіжі, бліді, безкровні, стиснуті, розтулені |
Брови |
вицвілі, прямі, довгі, чорні, темні,тонкі, широкі, густі, навислі, насуплені |
Волосся |
темне, сиве, блискуче, тьмяне,густе, рідке, пряме, витке, зачесане, |
|
підстрижене |
Риси |
добрий, лагідний, товариський, порядний, рішучий, запальний, |
характеру поміркований
