- •V. Орієнтовна схема звіту практиканта
- •Vі. Орієнтовна схема щоденника психолого-педагогічних спостережень студента-практиканта
- •Назаренка Владислава Анатолійовича
- •Виховна робота.
- •VI. Робота з батьками
- •Vііі. Схема вивчення особистості учня
- •V. Сприйняття та засвоєння учнями навчального матеріалу.
- •Vі. Підсумок уроку. Оцінювання.
- •Vіі. Пояснення домашнього завдання.
- •V. Актуалізація опорних знань.
- •Vі. Формування задуму висловлювання.
- •Vіі. Робота над твором-описом картини.
- •V.Підведення підсумків. Оцінювання.
- •VI. Домашнє завдання
- •Організація класу
- •Сприйняття і засвоєння учнями навчального матеріалу
- •Виразне читання поезії «Ви щасливі, пречистії зорі», обмін
- •Повідомлення учня
- •3. Робота в парах (7 хвилин) Завдання:
- •1 Пара:
- •Скласти паспорт літературного твору
- •IV. Домашнє завдання
- •Підсумок уроку
- •Оцінка учителем роботи учнів
- •II. Актуалізація опорних знань
- •«Мозковий штурм» (Слайд)
- •2. Перевірка домашнього завдання
- •2) Взаємоперевірка тестування учнями
- •3) Оголошення оцінок
- •Слово вчителя
- •IV. Етап організації і виконання плану діяльності
- •1. Слово вчителя
- •2. Слово вчителя (Слайд)
- •3. Слово вчителя:
- •5. Слово вчителя. Запитання
- •Слово вчителя
- •Слово вчителя
- •Повідомлення учня
- •9. Слово вчителя
- •11. Слово вчителя.
- •Повідомлення учня «Сучасні майстри гумору» (Слайд)
- •V. Закріплення опрацьованого матеріалу
- •VI. Домашнє завдання
- •Слово вчителя
- •VII. Підсумок уроку
- •Студента-практиканта 5 курсу ____ групи українського мовно-літературного факультету ім. Г.Ф. Квітки-Основ’яненка
- •4 Курсу _____ групи українського мовно-літературного факультету
VII. Підсумок уроку
Оцінка учителем роботи учнів
- Сьогодні ми досить плідно працювали, розглянули усі завдання, які ставили на початку уроку, тому вважаю, що ви молодці
Слово вчителя
Діти, висловіть свої враження від нашої роботи
Якщо ви задоволені результатами, прикрасьте «Дерево знань» смайликом «успіху», а якщо – ні, то смайликом « невдачі».
Підготувала вчитель української мови та літератури Чепільської ЗОШ Нарожна Наталія Михайлівна.
Самоаналіз уроку
Урок з української літератури у 8 класі з теми «Остап Вишня. Усмішки «Як варити і їсти суп із дикої качки», «Сом». Оптимізм, любов до природи, людини, м’який гумор у «Мисливських усмішках» із загальної теми «Українська література 1920 – 1930 роки»
Метою уроку є ознайомлення учнів із збіркою творів О. Вишні «Мисливські усмішки», з’ясування засобів творення комічного в них, особливостей індивідуального стилю письменника, вдосконалення навичок аналізу художнього твору (усмішки); розвинути мовлення, мислення і творчу
67
уяву учнів, прищеплювати любов до природи, усвідомлення оптимістичної ролі гумору в житті людини.
Тип уроку – це засвоєння знань та формування вмінь учнів шляхом досліджень та аналізу.
Для реалізації поставлених завдань, я підготувала відповідне,з моєї точки зору обладнання: збірки творів О. Вишні, слайдові презентацію уроку, відеофільм «Невідоме про О. Вишню», слайдові блок-опори з теорії літератури, із завданнями та варіантами відповідей, релаксаційну фізкультхвилинку на основі відео та аудіо оформлення «Звуки природи» тощо.
Мною були використані елементи інтерактивного навчання: «Мозковий штурм», «Мікрофон», «Сенкан», робота в парах, індивідуальна дослідницька робота, тестування.
ХІV. Позакласний виховний захід із предмету
Виховна година. 5 клас
Тема: Горнеться сонце до матері.
Мета: виховувати повагу до жінок, любов і вдячність до мами, бабусі; навчити бути уважними, чуйними; закріпити правила поведінки під час урочистих подій. Сприяти розвиткові творчих здібностей.
Наочність: Плакат «У світі все починається з мами», презентація «День матері», презентація «Мама», виставка дитячих малюнків на тему «Портрет моєї мами».
Перебіг заходу
Ведучий 1. Сьогодні ми будемо віншувати наших мам і бабусь, які прийшли до нас на це урочисте весняне свято. Як усе живе на Землі горнеться до сонця, так дитина горнеться до своєї матусі – берегині, захисниці, благодійниці.
Ведучий 2. Культ матері – найдавніший у всіх народів, бо жінка-матір дає життя людині. У християн Божа Матір є великою святинею, її шанують і їй вклоняються як Богові.
Ведучий 2. На весняні свята до своєї мами прагнуть приїхати діти з різних куточків. Матуся пригощатиме їх найсмачнішими стравами, а діти розповідатимуть про своє життя. Сьогодні тут присутні наші бабусі – мами наших батьків, які виховали їх, а тепер виховують нас.
Ведучий 3. Раніше під матусиною вишнею чи грушею закопували шматок хліба, дрібні гроші й зерно – щоб у добрі та спокої мама довіку була. А скільки в народі складено пісень про маму! А скільки написано віршів!
Учениця.
Можна на світі чимало зробити: Перетворити зиму на літо, Можна моря й океани здолати, Гору найвищу штурмом узяти Можна пройти крізь пустелі і хащі, Тільки без мами не можна нізащо! Бо найдорожче стоїть за словами:
69
У світі все починається з мами!
Конкурс «Квіти»
Діти відривають пелюстку квітки та читають слово, написане на ній.
Н ніжна |
Т тендітна |
Т терпляча |
А акуратна |
Ю юна |
Р розумна |
Р роботяща |
Л любляча |
О особлива |
Ц цікава |
П працьовита |
Я яскрава |
И красива |
П приваблива |
Н неповторна |
С симпатична |
А артистична |
Д добра |
Н надійна |
А активна |
|
Лунає «Пісня про маму»
(муз. Куксіна В.М.)
Дзвенять – бринять струмочки, Лопочуть тут і там… Прийшло весняне свято До наших любих мам. Прийшло весняне свято, Прийшло весняне свято До наших любих мам.
Горобчики веселі Здіймають шум і гам Цвірінькають в садочку Для наших любих мам. Цвірінькають в садочку Цвірінькають в садочку Для наших любих мам.
І проліски весняні в гаю шепочуть нам.
Розквітли ми сьогодні
70
І сонечко що світить Лугам, полям, лісам Вітає разом з нами Любих наших мам. Вітає разом з нами, Вітає разом з нами Любих наших мам.
Презентація «Мама»
Для ваших любих мам. Розквітли ми сьогодні Розквітли ми сьогодні Для ваших любих мам.
Скільки звертань до мами є в нашій мові: МАМА, МАТУСЯ, НЕНЬКА, МАТІНКО. У багатьох мовах слово «мама» починається літерою «М», та й схоже на наше. От скажімо, болгарською, хорватською воно звучить майко. А румунською та мовою суахілі (одна з мов народів Африки) слово «мама» звучить так само, як українською та російською мовами. Греки кажуть «матір», норвежці - «мор», шведи й датчани - «медер», іспанці та італійці - «мадре», англійці – «мазер», німці - «мутер».
Конкурс «Мамині руки».
Дітям треба впізнати руку матері на дотик.
Учні читають куплети-загадки .
Хто тебе так щиро любить
вбирає і голубить
кладе у постіль спати?
Хто стеріг тебе від злого Відмовляв собі усього Щоб тобі віддати?
Хто тебе узяв за руку І до школи на науку
71
Вів, щоб розуму навчати? (разом) «МАТИ!»
Шкільний пісенний гурт виконує частівки про маму
Свято мами наступає, Щиро їх вітаємо! Тільки що подарувати, Поки ще не знаємо.
хотів в своїй кімнаті Все сміття прибрати, Але віник враз пропав, Хутко зник із хати.
Вирішив, що буде добре Посуд весь помити, Та вдалося ще сильніше Його забруднити.
В магазині для матусі
цукерочки купив,
Але поки йшов додому, Непомітно всі їх з’їв.
Саша тісто замісив, Мамі торт спекти хотів, В кухні повний тарарам: Тісто – тут і тісто – там.
Ми частівки проспівали, Захотіли їсти, Дуже ніженьки болять, Де у вас тут сісти?
Конкурс «Прислів’я про маму» Хто більше знає прислів’їв про маму.
Нема того краму, щоб купити маму Матері ані купити, ані заслужити
72
Мати одною рукою б’є,а іншою гладить На сонці тепло, а біля матері добре Дитина плаче, а матері боляче
Шануй батька й неньку, буде тобі скрізь гладенько. Який кущ, така й калина, яка мати, така й дитина. Нема цвіту білішого, як цвіт на калині, Нема в світі ріднішого, як мати дитині.
Колискова пісня
Учениця співає колискову, інсценізуючи сюжет присипання немовля.
ВИЙДИ, ВИЙДИ, СОНЕЧКО
Вийди, вийди, сонечко, На дідове полечко, На бабине зіллячко, На наше подвір’ячко, На бабине зіллячко, На наше подвір’ячко,
На весняні квіточки, На маленькі діточки. Там вони граються, Тебе дожидаються. Там вони граються, Тебе дожидаються.
Фінал свята. Усі учні звертаються з віршами до присутніх мам.
Пам’ятаймо, любі діти! пам’ятаймо, завжди з вами, що для нас у всьому світі найдорожчі наші мами.
нам, маленьким і дорослим, все дають вони з любов’ю ніжне серце, світлий розум,
73
сили нашому здоров’ю.
Як ставали ми на ноги – перший крок наш був до мами. Радість маєм чи тривогу, серце мами завжди з нами.
Де сини її та й дочки, завжди там вона з думками. В класі пишемо на дошці наше перше слово – “мама”
Найдорожчі мамі діти, дітям мама їх так само. Треба вчитись і радіти так, щоб радувати маму.
А як вивчимось з літами, вдячні мамі за турботу, то підемо ми від мами
в інший край десь на роботу. Хай усі запам’ятають: і листи, і телеграми
шлють туди, де їх чекають, виглядають наші мами.
Мамам роздають весняні квіти й бажають добра й здоров’я.
Захід підготували :
І.О. Бугло, учитель української мови та літератури; В.В. Єфименко, вихователь; В.В. Куксін, учитель музичного мистецтва КЗ «СНВК» №2, м. Харків.
ХV. Зразки написання протоколів обговорення залікового уроку та позакласного заходу
74
Протокол обговорення залікового уроку від ________________
