Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
3кл., плани-конспекти основи зд..doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
2.56 Mб
Скачать

1) № 1. Вивчення вірша.

Не буває тих людей, що не хворіють, Є такі, що про здоров'я не радіють, Бо не тільки ліки нам допомагають, А й також природні сили надихають. Як дружитимеш із сонцем і водою, То навік не будеш знатися з бідою.

(О. Чеботарьов)

№ 2. Розгадайте кросворд «Жива сила».

По вертикалі:

Куди ступиш — всюди маєш, Хоч не бачиш, а вживаєш. (Повітря)

По горизонталі:

Що це за диво — небесне світило? Воно день божий починає, Життєдайну силу на землю посилає.

(Сонце)

Що таке: пливе і ллється, Часом на камінь дереться, Як немає — все всихає, Звір і птаха помирає. (Вода)

№ 3. Поясніть прислів'я.

З курми лягай — з півнями вставай.

Здорові діти — щасливі батьки.

Чиста вода — для хвороби біда.

Держи голову в холоді, ноги у теплі — проживеш довгий вік на землі.

№ 5. Практична робота.

Розгляньте малюнки. Розкажіть про правила загартовування.

5) № 1. Вивчення вірша.

Дихай чистим повітрям, Пий кришталеву воду, Люби свою Батьківщину, Охороняй природу!

(О. Чеботарьов)

№ 3. Відгадайте загадки, з'єднайте їх з відгадками.

Яке дерево є символом сили і могутності?

Гарне дерево, міцне, Листя різьблене, рясне, А на гілочках крислатих Буде жолудів багато. (Дуб)

Яке дерево є символом миру і спокою?

Весною росте, літом цвіте, Восени осипається, Зимою відсипається, А квіти, як медок.

Лікує від грипу, кашлю і хрипу. (Липа)

№ 4. Напишіть, які місця у природі сприяють відновленню і зміцненню здоров'я.

Ті, що зустрічаються у вашій місцевості, позначте зеленим кру- жечком.

№ 5. Розгляньте малюнки-піктограми. Підпишіть правила по- ведінки у природі. Намалюйте власні знаки.

№ 6. Поясніть прислів'я.

Землю гріх ображати, бо вона наша мати.

Немає ліпшої краси, ніж гаї та ліси.

№ 8. Практична робота.

Вивчення вірша. Всю силу, що у неї є, Земля нам щедро віддає: Помідори, огірки І салат, і буряки... Овочів багато є, Що назвеш — усе твоє.

(О. Чеботарьов)

Напишіть, які рослини вирощують на городах і в садах ва- шого краю.

Розкажіть, якими цілющими властивостями багаті рослини. 7. Підсумок уроку

Які чинники природи сприяють збереженню здоров'я?

Які способи застереження родини від впливу тютюнового диму вам відомі?

Як слід зберігати балончики і флакони з леткими речовинами?

Які способи захисту родини від летких речовин ви запам'я- тали?

Яку воду слід пити під час туристичного походу або на відпо- чинку в лісі?

Як ви загартовуєтесь?

Які поради щодо загартовування за допомогою сонця, води, повітря і ходіння босоніж ви запам'ятали?

Як ви загартовуєтесь повітрям?

Чи робите ви ранкову зарядку у провітреній кімнаті?

Чи гуляєте ви по дорозі до школи і на перерві на свіжому повітрі?

Чи провітрюєте клас?

Чи спите у провітреній кімнаті?

Чи гуляєте у вихідні дні?

Чи ходите разом з батьками на екскурсії, у туристичні по­ходи?

Як ви загартовуєтесь водою?

Чи вмиваєтесь та обтираєтесь водою вранці?

Чи робите ванни для ніг або обливання ніг увечері?

Якими є екологічні особливості природи вашої малої бать- ківщини?

Які місця у природі сприяють відновленню здоров'я?

УРОК 10

Тема. Сім'я як чинник здоров'я. Практична робота: рольова гра «Батьки і діти»

Мета: розширити уявлення учнів про сім'ю як чинник здоров'я; спонукати дітей до виконання обов'язків щодо старших і молодших членів своєї родини; виховувати піклування про здоров'я всіх членів родини, повагу до старших членів родини.

ХіД УРОКУ

Вступне слово вчителя

Учитель. Сім'я — це найдорожчі для тебе люди. Всі сім'ї різ­ні. У кожної сім'ї — свої правила і традиції. У сім'ях, де всі піклу- ються одне про одного, завжди панує добробут і здоров'я. Саме про такі стосунки й піде мова на сьогоднішньому уроці.

Робота за підручником

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]