Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
3кл., плани-конспекти основи зд..doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
2.56 Mб
Скачать

1) № 1. Вивчення вірша.

Хто людей всіх поважає, Той багато друзів має, Лагідно завжди говорить, Дома близьких підбадьорить.

Треба й нам не забувати Ввічливі слова казати. Тож подумай, що робити, Щоб ти з кожним міг радіти.

(Л. Глоба)

№ 2. «Дев'ять негідних речей» за В. О. Сухомлинським

Нашіптувати, доносити на товариша.

Бути легкодушним. Уникати відповідальності за свій вчинок.

Байдуже проходити повз чужу біду, горе, відчай, посилаючись на свою слабкість.

Використовувати свою силу і фізичну перевагу на зло.

Мовчати, коли треба говорити, й говорити, коли треба мовча- ти. Базікати.

Відступати перед небезпекою, щоб зберегти спокій, благопо- луччя.

Добиватися для себе полегшення за рахунок товариша.

Не слухати батьків, обманювати їх. Глузувати з калік.

Кривдити дівчинку, дівчину, жінку. Не любити й кривдити тварин.

№ 3. Тест «Так чи ні?» Комплімент — це:

О — Які у тебе красиві очі!

О — Які у тебе довгі вуха!

О — Ти струнка, як берізка!

О — Ти вайлуватий, як ведмідь!

О — Ти працьовита, як бджілка!

О — Ти впертий, як віслюк!

О — Яке у тебе гарне довге волосся!

О — Мамо, яка ти добра!

О — Я тебе дуже люблю!

№ 6. Вивчення вірша.

Гриця вибачатись вчили, А дружити не навчили. Де із друзями він грає, Там спокійно не буває. Дасть комусь по голові Й каже: «Та пробач мені!» Чи дівчат обсипле брудом: «Вибачаюсь, більш не буду!» А тоді міркує в тузі: «Чому в мене мало друзів?»

(О. Чеботарьов)

— Як ви вважаєте, коли слід просити вибачення?

5. Підсумок уроку

Якими словами можна описати спілкування з друзями?

Поясніть, що означає для вас спілкування.

Яку людину ви назвали би ввічливою?

Назвіть слова, які не підходять для характеристики доброго спілкування.

Чи потрібно вибачатися, коли запізнився, випадково зачепив когось чи штовхнув, наступив на ногу?

Як ви розумієте прислів'я: «Умій сказати, умій і змовчати»?

УРОК34

Тема. Поведінка, звички та здоров'я. Корисні й шкідливі звич- ки. Правда і кривда

Мета: поглибити уявлення дітей про корисні й шкідливі звич- ки, про правду і кривду; вчити розпізнавати власні корисні й шкід- ливі звички, позбавлятися шкідливих звичок, набувати корисних; виховувати чесність.

На уроці можна використати демонстраційні матеріали видав- ництва «Ранок», зокрема плакати «Почуття. Емоції».

ХіД УРОКУ

Вступна бесіда

Учитель. Поведінка — це спосіб життя людини, рівень її вихо- ваності. Які позитивні риси характеру притаманні вам?

Яких негативних рис ви хотіли би позбутися?

Що таке звичка? (Манера поведінки, що стала постійною.)

Які бувають звички?

Як звички впливають на здоров'я?

Робота за підручником (С. 50)

Читання тексту.

Які звички характерні для здорового способу життя?

Назвіть такі корисні звички.

Поміркуйте і продовжте перелік корисних звичок.

Які шкідливі звички вам відомі?

Чи можна позбутися таких звичок?

Яких шкідливих звичок ви позбулися або хочете позбутися? Наведіть приклади з життя.

Доведіть, що це шкідливі звички.

Які шкідливі звички завдають значної шкоди здоров'ю?

Розгляньте малюнки на с. 50. Хто з дітей має корисні звички, а хто — шкідливі? Дайте дітям корисні поради.

Робота з прислів'ям

Гірка правда краща за солодку брехню.

Чи можна сказати, що правда — це добро, а брехня — зло? Доведіть свою думку.

Як навчитися говорити правду?

Фізкультхвилинка

Гра «Півень і кури»

Встати прямо, ноги нарізно, руки опустити. Розвести руки в сто- рони — вдих, хлопати ними по стегнах — видих. Видихаючи, каза- ти: «Ку-ку-рі-ку, куд-ку-дах, куд-ку-дах». Повторити 3-4 рази.

Робота в зошиті (С. 59-60)

№ 3. Позначте, які риси ви хотіли би в собі виправити. О Жадність

О лінькуватість О упертість О балакучість О гордість О брехливість О грубість О дратівливість О любов до солодощів

№ 4. Позначте хрестиком, із чим ви погоджуєтесь.

О Старшокласник запропонував спробувати закурити цигарку. О Однокласник попросив тебе взяти телефон у чужому порт- фелі.

О Тебе попросили нарвати букет квітів на клумбі, щоб прикра-

сити святковий стіл. О Бабуся попросила піднести важку сумку.

№ 5. Утворіть прислів'я. Поясніть їх.

Не встояти злу... ...не робить нікому.

У лиху годину впізнаєш... ...добро.

Поспішай робити... ...проти добра.

Шляхом зла не доходять... ...вірну людину.

Худо тому, хто добра... ...до добра.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]