- •5. Робота в зошиті (с. 4-5)
- •3. Фізкультхвилинка
- •4. Робота в зошиті (с. 81)
- •1. Вступне слово вчителя
- •5. Підсумок уроку
- •5. Підсумок уроку
- •1. Вступна бесіда
- •10) Щоденно їж свіжі овочі й фрукти — вітаміни посилюють за- хисні сили організму.
- •4. Підсумок уроку
- •1) № 1. Вивчення вірша.
- •5) № 1. Вивчення вірша.
- •1) Читання тексту (с. 35).
- •4. Підсумок уроку
- •1. Вступне слово вчителя
- •1) № 1. Розгляньте малюнки. Що на них зображено? Складіть за ними речення.
- •6. Підсумок уроку
- •1) № 1. Вивчення вірша.
- •1) № 1. Розгляньте малюнки. Що спільного між цими групами предметів?
- •5. Підсумок уроку
- •3. Підсумок уроку
- •2) № 2. Розгляньте малюнки. Складіть за ними речення. Яких по- милок припускаються герої мультфільмів? Дайте їм корисні поради.
- •3) Розгляньте інформацію на с. 88.
- •4) № 4. Розгляньте малюнки на с. 31. Що означають ці знаки? Де їх вивішують?
- •5) Що таке конфлікт? Це суперечка, яка може призвести і до бійки.
- •4) № 4. Розгляньте малюнки на с. 39.
- •5. Підсумок уроку
- •6. Підсумок уроку
- •1) № 1. Розгляньте малюнки на с. 54. У які ситуації, що призво- дять до травм, можуть потрапити діти? Відповідь дайте за допомо- гою підказок у нижній частині малюнка.
- •1) № 1. Вивчення вірша.
- •5. Підсумок уроку
- •4) № 7. Розгляньте малюнки на с. 60. Оцініть поведінку героїв казок.
- •3. Розучування дитячих народних ігор
4) № 4. Розгляньте малюнки на с. 31. Що означають ці знаки? Де їх вивішують?
Які правила поводження з пожежонебезпечними та вибухо- небезпечними предметами ви запам'ятали?
Якими будуть ваші дії під час пожежі у квартирі? у приватному будинку?
Як ви повідомите про пожежу у квартирі під час виклику по- жежної команди?
УРОК20
Тема. Безпека в школі. Правила поведінки в школі. Практична робота: моделювання ситуацій поведінки в школі
Мета: вчити учнів аргументувати необхідність безпечної поведінки в школі для збереження життя й здоров'я, вирішувати конфлікт- ні ситуації мирним шляхом; спонукати школярів до виконання правил безпечної поведінки в школі; виховувати відповідальність за свої вчинки.
На уроці можна використати демонстраційні матеріали видав- ництва «Ранок», зокрема плакат «Як уникнути неприємностей».
ХіД УРОКУ
Вступне слово вчителя
Учитель. Задля збереження життя і здоров'я у школі учням необхідно знати і дотримуватися правил безпечної поведінки. Саме про них ми сьогодні й поговоримо.
Робота за підручником
Розгляньте малюнки на с. 64. Складіть за ними речення.
Чи дотримуються учні правил безпечної поведінки на уроках трудового навчання? Якими були б ваші дії? Дайте учням ко- рисні поради.
Укладання правил поведінки на уроках трудового навчання.
Правило 1. Роботу розпочинай лише з дозволу вчителя.
Правило 2. Використовуй інструменти лише за призначенням.
Правило 3. У процесі роботи не розмовляй, будь уважним.
Правило 4. Під час роботи тримай своє робоче місце в належно-
му порядку, а після роботи акуратно прибери його.
Що може трапитися, якщо учні не дотримуватимуться правил безпечної поведінки на перервах?
Розгляньте малюнки. Поясніть, хто з учнів поводиться на пе- рерві чемно, а хто бешкетує.
Укладання правил поведінки на перерві.
Правило 1 . На перервах не бешкетуй, не кричи, розмовляй на- півголосно.
Правило 2. У коридорах школи рухайся спокійним кроком, без шуму.
Правило 3. Акуратно й уважно користуйся дверима, не став руки у дверні отвори, не бешкетуй, не ляскай дверима.
Правило 4. На сходах не перегинайся через поруччя, дивися собі під ноги, тримайся правої сторони.
Правило 5. Не бігай по сходах, не штовхай тих, що йдуть попе- реду, не смикай дітей за рюкзаки, не став підніжки, не зупиняйся у дверях і проходах.
Правило 6. Не сміти.
Правило 7. Не ображай однокласників і не сварися з ними.
Правило 8. Грайся з друзями у цікаві ігри, не порушуючи правил безпечної поведінки.
Чому інколи учні травмуються під час рухливих ігор, спор- тивних змагань?
Розгляньте малюнки. На яку небезпеку наражаються діти?
Укладання правил поведінки на шкільному подвір'ї.
Правило 1 . Уникай травм під час рухливих ігор і спортивних
змагань.
Правило 2. Коли йдеш зі школи додому, іди через ворота. Через огорожу не лазь.
Правило 3. Під час перерви можна відпочити у дворі школи, але на дерева не лазь.
Правило 4. Грай у м'яч тільки в місцях для гри. Не грай біля ві- кон.
Правило 5. На уроках фізкультури не користуйся спортивним обладнанням без дозволу вчителя. Виконуй правила техніки без- пеки.
Правило 6. Не ходи по газонах, не кидай недогризків, не лузай насіння.
Правило 7. Не бийся, не бешкетуй.
Правило 8. Не лізь на дах чи дерева.
Правило 9. Не кричи.
Правило 10. Не ображай менших, слабших.
Правило 11. Грайся з друзями в різні ігри.
Укладання правил поведінки у спортивному залі.
Правило 1 . На уроки фізкультури приходь у спортивній формі.
Правило 2. Без дозволу вчителя не вилазь на спортивні знаряддя.
Правило 3. Будь уважним, чітко виконуй вказівки вчителя.
Оцініть свою поведінку в школі.
Учитель. Нерідко до травм призводять ситуації, коли учні з'ясовують стосунки за допомогою кулаків.
