Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
майбутн першокласн.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
517.12 Кб
Скачать

4. Відгадування загадок.

Вона руденька, ще й хитренька,

Невелика й немаленька.

Вона - вовчику сестриця,

Здогадались? Це …

исиця).

Улітку сіренький, а взимку біленький.

Довгі вуха має, швидко в лісі він стрибає.

(Зайчик).

Клишоногий, знаменитий.

Спить в барлозі він, великий.

Любить шишки, любить мед,

Ну, а хто це?...

(Ведмідь).

-Подивіться на звірят. Скільки їх? Порахуємо!

-Хто з них стоїть попереду?

-Хто позаду?

-Хто посередині?

-Хто найменший?

-Хто найбільший?

-Діти, а хто стоїть позаду зайчика?

ПрофесорБудьласка:

-Молодці! Тепер настав час відпочити. Ми проведемо фізкультхвилинку.

Фізкультхвилинка

Під музику діти разом виконують рухливі вправи.

5. Робота з математичними поняттями – доба

Бесіда.

-А тепер завдання із зеленої кульки:

Ви загадки відгадайте, доби частини упізнайте.

-Діти, з яких частин складається доба? (Ніч, ранок, вечір, день).

-Коли ми снідаємо, тато йде на роботу – це яка частина доби? (Ранок).

-А що йде за ранком? (День).

-Що ми робимо вдень? (Проводимо розваги, ігри, заняття).

-А коли сонечко втомилося і лягає спати? (Вечір).

-Діти, а люди коли сплять? (Ніч).

-У мене є віконечко, подивімося, яка частина доби заховалася в ньому? Я загадую загадки, а ви шукаєте відповідний малюнок.

Відгадування загадок.

За горою сонце впало, в домі світло запалало.

(Вечір).

Чорне сукно лізе у вікно.

(Ніч).

Звечора вмирає, а вранці оживає.

(День).

Сонце встало, зірки розігнало.

(Ранок).

6. Уявлення про геометричні фігури.

-Ну, а тепер завдання з жовтої кульки: «Чудо-дерево й геометрична фігура». А ось і «чудо–дерево». Що це в нього за малюнок? (Геометрична фігура круг).

Загадка

По колу гуляє. Ні кутів, ні сторін немає.

Як ми його називаєм?

(Круг).

-Які за кольором ці круги?

-Який із них більший; менший?

-Що можна робити з кругом? (Котити).

-Що в природі схоже на круг? (Сонце, яблуко і тощо).

7. Графічні вправи.

У кожної дитини на парті аркуш паперу, на якому зображено в центрі круг.

-Ваше завдання, діти, з простого круга утворити цікавий малюнок і розфарбувати.

III. Підсумок

Прощання з Професором Будь ласка. Професор за гарну роботу на занятті дарує дітям багато-багато повітряних кульок.

Заняття 2

Тема. Культурна спадщина народу. Чарівний світ казки

Мета: розвивати логічне мислення, допитливість, зосередженість; формувати вміння відповідати на запитання повними реченнями та відтворювати зміст казок за серією картинок; формувати навички утворювати слова зі зменшувано- пестливими суфіксами та суфіксами згрубілості, негативної оцінки; утворювати дієслова протилежного значення; закріпити навички лічби в межах 3, лічби за порядком; навчати співвідношенню числа й групи предметів; виховувати любов до книг, викликати бажання навчитися читати.

Словник: клубок, теремок, вовчисько, вітрисько, вітерець, зайчисько, хлібець, деревце.

Математичні поняття та просторові уявлення: трикутник, круг, низький, високий; назва чисел від 1 до 3; порядкова назва чисел.

Обладнання: демонстраційний матеріал: книжка з чистими сторінками, «чарівні двері», різнокольорові сходинки (1 біла, 3 жовтих, 2 зелених, 1 синя), предметні малюнки (теремок, зайчик, білка), клубок, 2 обручі для гри, трикутник; роздатковий матеріал: серія малюнків до казок «Колобок», «Рукавичка», «Теремок», «Кривенька качечка», які використовуються в груповій роботі; смужки із зображенням теремка й парканчика, різнокольорові горішки та трикутники.

Хід заняття