Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
літ.чит 1 сем.(1).docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
229.39 Кб
Скачать

I. Організаційний момент

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Розмова над чистомовкою

А-а-а — котика нема.

Е-е-е — де наш котик, де?

У-у-у — мишку з ’ їв малу.

І-і-і — він спить на печі.

И-и-и — має гарні сни.

0-о-о — не будіть його.

1-і-і — тихо, мишки всі!

М. Підгірянка

2. Робота над скоромовкою

Скрекоче сорока сороці:

— А я у сорочці сорочійі

Сорока сороці скрекоче:

— А в мене яєчко сороче!

3. Гра «Складіть слово»

1) Складіть слово з перших складів слів.

Бавились, янтар. (Баян)

Піраміда, акація, німий, нова. (Піаніно)

Скеля - ля - е + рип + ка. (Скрипка)

2) Доберіть загальну назву.

Баян — піаніно — скрипка —...

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Дуже мудро говорить народ: «Роби добро — і воно повернеться до тебе.

Будеш робити зло — зло і повернеться до тебе».

ТВОРИ ДОБРО

Ти усміхнися небу, усім, хто біля тебе:

і братику, й сестричці, і сонечку, й травичці.

Люби усіх довкола, удома та у школі,

і ця любов із Неба повернеться до тебе.

Прощай дрібні образи і помирись одразу.

Хто вміє всім прощати, сильнішим здатен стати.

Твори добро, дитино, і у твоїй родині

воно знайде домівку віднині і довіку.

Леся Вознюк

— Щира усмішка, добре слово і хоча б краплиночка тепла мають дуже велику

силу. На сьогоднішньому уроці позакласного читання вони допоможуть нам пройти дорогою добра за мудрими творами В. 0. Сухомлинського.

Вправа «Мікрофон»

— Що ви знаєте про В. О. Сухомлинського? Які його твори читали?

IV. РОБОТА З ВИСТАВКОЮ КНИГ

— Розгляньте виставку книг. Які твори ви читали?

V. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

1. Обговорення прочитаних творів В. О. Сухомлинського

— Які твори прочитали, готуючись до уроку?

Гра «Звідки ці рядки?»

• Розрізали хлібину, яку щойно дідові принесли, та й ну уминати. («Каяття»)

• Від жадоби у хлопчика руки затремтіли. («Страшний черв’ячок»)

• На віражі крило зламалось, літак упав і розбився. («Гвинтик»)

Фізкультхвилинка

2. Ознайомлення з твором В. О. Сухомлинського «Суниці для Наталі»

1) Самостійне читання оповідання учнями.

— Яке лихо трапилося з Наталею?

2) Читання оповідання учнями «ланцюжком».

— Що порадила мама принести Андрійкові для Наталі?

— Чи відразу хлопчик поніс суниці дівчинці?

— Як Наталя зустріла Андрійка?

— Чого вчить це оповідання?

3. Ознайомлення з твором В. О. Сухомлинського «П'ять дубів»

1) Гра «Рибки». Самостійне читання оповідання учнями мовчки.

— Назвіть головних героїв оповідання.

2) Робота в парах.

— Прочитайте оповідання в парах.

— Що дав учитель Дмитрикові й Сергійкові?

— Хто з хлопчиків по-справжньому доглядав за деревцями, а хто не виконав

свою роботу?

— Чому мовчав Дмитро-батько?

— Який висновок можна зробити з прочитаного?

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

— З якими творами В. О. Сухомлинського ознайомилися?

— Чого вони вас навчать?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

— Наступний урок позакласного читання проведемо за темою «Зимонько-

снігурочко, наша білогрудочко».

Урок Дата

Тема: ХУДОЖНІЙ ПРИЙОМ «ЗВУКОПИС» МИКОЛА ВІНГРАНОВСЬКИЙ.

ТЕПЛИЙ ДОЩИК-СРІБНОПАД. Т.КОЛОМІЄЦЬ «БУСЕЛ», П.ВОРОНЬКО «ЧАПЛЯ ЗШИЛА ЧЕРЕВИЧКИ»

Мета: удосконалювати навички виразного читання віршованих творів; навчати аналізувати прочитані вірші; розвивати смислову, образну пам'ять, уміння узагальнювати, зіставляти; виховувати любов до художнього слова.

Хід уроку:

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]