Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
літ.чит 1 сем.(1).docx
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
229.39 Кб
Скачать

I. Організаційний момент

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Робота над чистомовкою

Ба-ба-ба, ба-ба-ба! — Он на березі вербаї

Бу-бу-бу, бу-бу-бу! — Доглядаємо вербу!

Бі-бі-бі, бі-бі-бі! — Сидить голуб на вербі!

Би-би-би, би-би-би! — Голуб полетів з верби!

Бу-бу-бу, бу-бу-бу! — Я люблю свою вербу!

2. Розучування і промовляння скоромовки «дощиком»

Ще дощ іде, періщить злива,

Щенятко ВИМОКЛО, як х л ю щ ,

А щиглик щебетун щасливий,

Щебече, пурхнувши на кущ.

Н. Забіла

3. Гра «Шифрувальники»

кодме ленк рошикий

кидлао апил тіжов

исгу лкаібдж ленийзе

коолмо неся оклист

(гуси) (бджілка) (листок)

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

  1. Гра «Обличчям до обличчя»

Учні повертаються обличчям одне до одного і розповідають забавлянки.

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Відгадайте загадку.

• Довго мене немає — все помирає,

А як прийду — знов оживає.

Коли падаю я з неба

Люди кажуть: «Так і треба.

Восени тоді вважай

Буде добрий урожай!» (Дощ)

— Хто з вас любить дощ? Чому? Розкажіть.

— Сьогодні ми ознайомимося з віршем Наталі Забіли «Дощ іде».

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.

ОПРАЦЮВАННЯ ВІРША НАТАЛІ ЗАБІЛИ «ДОЩ ІДЕ»

1. Виразне читання вірша вчителем

— Який настрій твору? (Сумний, журливий, радісний, веселий, піднесений) — Які спільні звуки в словах першого стовпчика? ( [шч]) Якою літерою вони позначені?

— Поставте питання до слів другого та третього стовпчиків.

2. Словникова робота

Фізкультхвилинка

3. Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання вірша учнями

— Чи змінюється настрій упродовж вірша?

— З яким настроєм читаємо першу строфу? (Сумно, журливо)

— Другу строфу? (Весело, радісно)

— Третю строфу? (Радісно, піднесено)

4. Читання вірша учнями за строфами

— Зверніть увагу на виділені слова. Чий настрій передає кожне з них?

Сумна, погана, зітхає. (Маринка)

Зраділо, чудова. (Квіти і трави)

Хороша, найкраща. (Сходи)

— Чому Маринці сумно, а рослинам — радісно?

5. Гра «Буксир»

Пара з «сильнішого» і «слабшого» учня. «Сильніший» учень веде у читанні, а «слабший» намагається досягнути темпу читання «сильнішого» учня.

6. Гра «Чи є таке речення у вірші?»

Учитель читає речення, учні відповідають, знайшовши речення в тексті.

• Сьогодні за хмари

Зайшло сонце. (Ні, сховалося.)

• Ми хочемо пити,

Щоб краще рости,

Свіжіш зеленіти,

Буйніше цвісти! (Так)

• І в полі зеленім

Хвилюються сходи:

— Чудова погода! (Ні, хороша.)

7. Гра «Диктор телебачення»

Читати текст, періодично відриваючи погляд, щоб поглянути на глядачів.

8. Робота за ілюстрацією

— Розгляньте ілюстрації до вірша. Знайдіть рядки, що проілюстрував художник.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

— З яким віршем ознайомилися на сьогоднішньому уроці?

— Хто є автором цього вірша?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Читати виразно вірш.

Урок Дата

Тема: УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ.

Мета: продовжити ознайомлення учнів із загадками; учити визначати головний зміст; показати на прикладі загадок красу рідного слова; розвивати увагу, кмітливість; виховувати пізнавальний інтерес.

Хід уроку:

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]