Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
літ.чит 1 сем.(1).docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
229.39 Кб
Скачать

I. Організаційний момент

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Фонетична зарядка

— Як капає дощ? (Кап-кап-кап)

— Як гуркоче грім? (Гр-гр-гр)

— Як гуде машина? (Гу-у-у)

— Як дзижчить комар? (Дз-дз-дз)

— Дмухнемо на кульбабку!

2. Робота над скоромовкою

Шишка впала — не розбилась,

Шишка в трави закотилась,

Наша Шура в ліс пішла,

Але шишки не знайшла,

Принесла вона додому

Лише радість, лише втому.

Г. Чубач

— Прочитайте скоромовку мовчки; хором повільно; весело, з почуттям гумору;

в швидкому темпі, ніби ви біжите до автобуса, а автобус поїхав; виділіть голосом дієслова.

3. Гра «Упіймай на гачок»

Учитель називає однакові слова, а поміж них таке, що відрізняється

лише одним звуком. Діти мають назвати це слово (« спіймати на гачок»)

і запам’ятати.

Дуб — дуб — зуб — дуб — дуб.

Коса — роса — роса — роса — роса.

Комашка — комашка — ромашка — комашка — комашка.

— Які слова ви «впіймали на гачок»?

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

— Що таке рима? Наведіть приклади з вірша А. Костецького «Дивна звичка».

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні ми будемо вчитися самостійно добирати рими.

  1. Гра «Добери риму»

— Я читатиму вірш, а ви доповнюйте його.

Прилетів мені до ніг

Із небес пухнастий... (сніг).

З нього кульок наліплю,

Й бабу снігову... (зроблю).

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Опрацювання вірша В. Скомаровського «Іграшки» (с. 50)

1) Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання вірша учнями.

— Які слова вставили у вірш?

— Яку пору року описано у віршику?

2) Читання вірша учнями хором.

3) Гра «Доберіть риму».

Плоту — позолоту.

Листки — колючки, іграшки.

— З чим поет порівнює листки?

Фізкультхвилинка

2. Опрацювання вірша В. Терена «Осінь» (с. 50)

1) Гра «Рибки».

— Прочитайте вірш, вставляючи слова з довідок.

2) Читання вірша учнями.

— У яку гру грається вітер із пожовклим листком?

— Як він це робить?

3) Гра «Диктор телебачення».

Читати текст, періодично відривати погляд, щоб поглянути на глядачів.

4) Гра «Актори».

Прочитати вірш здивовано, захоплено.

5) Гра «Добери рими».

Листком — біжком.

Мишки — нишком.

Спійма — зима.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

— Що вчилися робити на сьогоднішньому уроці?

— Чи сподобалося вам добирати рими?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Вивчити віршик, що найбільше сподобався.

Урок Дата

Тема: ПОДОРОЖ У КРАЇНУ ВВІЧЛИВОСТІ. І.СІЧОВИК «НЕСЛУХНЯНИЙ ЯЗИЧОК»

Мета: удосконалювати навички виразного читання поетичних творів; навчати аналізувати прочитане, добирати риму; розвивати зв'язне мовлення, фонематичний слух; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до рідного слова.

Хід уроку:

I. Організаційний момент

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Фонетична зарядка

— Як капає дощ? (Кап-кап-кап)

— Як гуркоче грім? (Гр-гр-гр)

— Як гуде машина? (Гу-у-у)

— Як дзижчить комар? (Дз-дз-дз)

— Дмухнемо на кульбабку!

2. Робота над скоромовкою

Шишка впала — не розбилась,

Шишка в трави закотилась,

Наша Шура в ліс пішла,

Але шишки не знайшла,

Принесла вона додому

Лише радість, лише втому.

Г. Чубач

— Прочитайте скоромовку мовчки; хором повільно; весело, з почуттям гумору;

в швидкому темпі, ніби ви біжите до автобуса, а автобус поїхав; виділіть голосом дієслова.

3. Гра «Упіймай на гачок»

Учитель називає однакові слова, а поміж них таке, що відрізняється

лише одним звуком. Діти мають назвати це слово (« спіймати на гачок»)

і запам’ятати.

Дуб — дуб — зуб — дуб — дуб.

Коса — роса — роса — роса — роса.

Комашка — комашка — ромашка — комашка — комашка.

— Які слова ви «впіймали на гачок»?

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

— Що таке рима? Наведіть приклади з вірша А. Костецького «Дивна звичка».

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

3. Опрацювання вірша І. Січовика «Неслухняний язичок» (с. 50)

— Прочитайте вірш, самостійно закінчуючи рядки.

— Назвіть слова, що римуються.

4. Конкурс на краще читання вірша

Виразно прочитати вірш, що найбільше сподобався.

5. Гра «Віднови вірш»

— До нас забралися жуки-буквоїди, які поз’їдали деякі слова. Відновіть

утрачені слова.

Гостювати йшла стоніжка Всі сто ніжок обмітала,

Забруднила ноги... (трішки). Всі сто ніжок... (витирала).

На порозі біля хати А як стала на помості —

Стала ноги... (витирати). Із гостей вертались... (гості).

Грицько Бойко

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

— Що вчилися робити на сьогоднішньому уроці?

— Чи сподобалося вам добирати рими?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Вивчити віршик, що найбільше сподобався.

Урок Дата

Тема: УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ.

Мета: продовжувати ознайомлення учнів з творами В. О. Сухомлинського; формувати у дітей доброту, чуйність, повагу до старих і немічних, доброзичливе ставлення до рідних і друзів; навчати учнів оцінювати вчинки головних героїв оповідань, наслідувати їх позитивні риси, прагнути до самовдосконалення; розвивати мовлення; виховувати віру в силу любові, дружби, добра і справедливості.

Хід уроку:

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]