Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
літ.чит 1 сем.(1).docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
229.39 Кб
Скачать

I. Організаційний момент

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Розпитування за складовою таблицею

2. Читання скоромовки на одному мовленнєвому видиху їжачок з їжачихою та їжаченятами наїжачилися.

3. Читайте чітко і швидко!

Забажала жабка в жбанку

На базар везти сметанку,

Їжакам і жукам. У банки

Наливає жабка сметанки.

А коли розпродасть

Цілий жбаник —

На зелений заробить жупанчик.

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

1.Завдання зі скриньки народних казок

— Чи знаєш ти українську народну казку, у якій пан загадав дівчині

прийти до нього на гостину так, щоб ані йшла, ані їхала, ані взута, ані боса,

ані з гостинцем, ані без гостинця? Як вона називається? («Мудра дівчина» —

українська народна казка)

— Пригадайте, хто і в якій казці співає таку пісеньку.

— Я по засіку метений, Я на яйцях спечений.

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Упізнайте казкового героя.

• Ой, набридло на віконці

Все на сонечку сидіть.

Я візьму і покочуся,

Щоб побачити весь світ. (Колобок)

— Сьогодні ми пригадаємо українську народну казку «Колобок».

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Технологія «Вмикаємо телевізор»

— Добрий день! В ефірі передача «У гостях у казки». Любі діти, послухайте

українську народну казку «Колобок».

Читання казки вчителем (с. 35-36). (Перша пригода)

— Яких героїв казки запам’ятали?

2. Розповідання казки учнями

— Так завершилася перша пригода Колобка. Далі в казці з’являються нові

герої, усе повторюється. Продовжте розповідь за схемою, уміщеною на першому форзаці підручника.

3. Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне дочитування казки до кінця

(с. 36- 37)

— Чи можна назвати Колобка веселим, довірливим, хвальковитим? Доведіть.

— У чому виявилися хитрість і підступність лисички?

Фізкультхвилинка

4. Робота над загадками

— Відгадайте загадки. Назвіть персонажів казки. Хто зайвий? (їжак)

— Кого бракує? (Діда, баби)

— У якій послідовності з’являються герої казки? (Учень, який відгадує казкового героя, надягає його маску. Після цього діти розігрують казку.)

• Не ходжу я, а скакаю, бо нерівні ноги маю.

В мене сіра спинка, очі-намистинки.

Ніс, як чорний п ’ятачок, через поле навмання

Перегнав би я коня. (Заєць)

• В мене шубка з колючок, здогадався, мабуть, всяк,

Що зовуть мене... (їжак).

Ходить хмуро між дубами, весь, як є, —

Хижо клацає зубами, грізний звір цей, звісно,... (вовк).

• Хоч у нього й шуба є,

Та як холод настає, Жорстока лють,

Він не їсть тоді й не п’є, очі в нього так і ллють.

І не ходить, й не гуляє, зачаївся ось, примовк.

А у лігво спать лягає. (Ведмідь)

• В темнім лісі проживає,

Довгий хвіст пухнастий має,

Та на місці не сидиться,

А зовуть її... (лисиця).

5. Гра «Хто що символізує?»

Хитрість, підступність, спритність... (лисиця).

Жорстокість, жадібність, злість... (вовк).

Силу, незграбність, вайлуватість... (ведмідь)

Боягузтво, слабкість, несміливість... (заєць)

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

— Яку казку читали? Чи є в неї автор?

— Цікаво бути артистом?

— Хто найкраще зобразив свого казкового героя?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Намалювати свою ілюстрацію до казки.

Урок Дата

Тема: КАЗКА ГОРОБЕЦЬ ТА БИЛИНА

Мета: продовжити ознайомлення учнів з українськими народними казками; учити відтворювати подальший розвиток подій, зважаючи на схему; удосконалювати діалогічне мовлення; розвивати увагу, пам'ять, швидкість мовлення; навчати дітей давати характеристику дійових осіб; виховувати любов до рідного слова.

Хід уроку:

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]