Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
літ.чит 1 сем.(1).docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
229.39 Кб
Скачать

I. Організаційний момент

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Робота над чистомовкою. Читайте чітко!

Жа-жа-жа, жа-жа-жа —

Ми знайшли вужа.

Жі-жі-жі, жі-жі-жі —

Ну й слизькі вужі!

Жи-жи-жи, жи-жи-жи —

З нами в ліс біжи.

Жа-жа-жа, жа-жа-жа —

Віднеси туди вужа.

2. Гра «Знайди помилку»

• Соловей затьохкав швидко,

Як побачив гарну клітку (квітку)

• Котику не повезло —

Булка (білка) від нього сховалась в дупло.

• Ходить капля (чапля) біля річки,

Витягає жаб з водички.

• Росте звір (явір) зелений

Під моїм вікном,

Поливаю щоденно

Я його перед сном.

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

  1. Робота в групах

Учні зачитують у групах свої розповіді — продовження вірша. Кращу розповідь від кожної групи зачитують для всього класу.

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Відгадайте загадку.

• В лісі на зеленій гілці

Ніби грав хтось на сопілці.

Підійшов поближче я

І побачив... (солов’я).

— Що ви знаєте про цю чудову пташку?

— Пропоную послухати чарівний спів цієї пташки! (Слухання запису співу

солов’я.)

— Чи можна зараз побачити чи почути солов’я?

— Де зимують солов’ ї? (В Африці)

— Солов’ ї є героями багатьох пісень, віршів, казок, приказок.

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Робота над загадкою Степана Жупанина (с. 29)

— Які слова допомогли знайти відгадку?

— Порівняйте загадку С. Жупанина з народною.

— Чим відрізняється загадка поета?

Фізкультхвилинка

2. Опрацювання рубрики «Чи знаєш ти?»

— Хто співає — соловей чи солов’їха?

— Коли співає соловей?

— Що він робить своїм співом?

— Що в цей час робить солов’їха?

— Що у народі говорять про спів солов’я?

Цікаво знати!

У більшості пернатих уміння співати передається генетично, однак солов’ї,

дрозди, жайворонки навчають потомство цього мистецтва. Якщо, наприклад,

соловей виріс в ізоляції, то співати він зможе, але його трелі будуть аж ніяк не

такими вигадливими, як у родичів.

3. Опрацювання тексту Алевтини Волкової «Весна зелені» (с. ЗО)

1) Гра «Рибки». Самостійне читання тексту учнями мовчки, кожен у своєму

темпі.

— Про який весняний місяць пише автор?

  1. Словникова робота.

Читання стовпчиків слів «буксиром» за вчителем.

Розквіт поспішають блакитні

буяння приєднуються суниця

з’явилися заслухається медовий

щебету черемха малесенького

конвалії розпустилася сіренького

— Знайдіть «зайве» слово в кожному стовпчику. Поясніть свій вибір.

3) Гра «Не перерви ланцюжок».

Читання тексту учнями «ланцюжком» по одному реченню.

4) Гра «Небо і земля».

Після команди вчителя «земля» учні починають читати, стежачи не пальчиком, а очима. Коли звучить команда «небо», діти припиняють читати, очі піднімають угору. За командою «земля» діти продовжують читати з того місця, де зупинилися, і так кілька разів протягом читання всього тексту.

5) Аналіз змісту тексту з елементами вибіркового читання.

— Які квіти зацвітають у травні?

— Як авторка говорить про черемху?

— Як називає спів солов’я?

— Як пояснює, коли починає співати соловей?

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

— Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?

— Що вас найбільше вразило?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Дібрати прислів’я, приказки, загадки про солов’я.

Намалювати малюнок до тексту «Весна зелені».

Урок Дата

Тема: ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ЖИТТЯМ І ТВОРЧІСТЮ ОЛЕНИ ПЧІЛКИ. ВІРШ «ВЖЕ Ж У ЛЮБОМУ КУТОЧКУ»

Мета: ознайомити учнів з творчістю української письменниці Олени Пчілки; удосконалювати навички виразного читання; навчати аналізувати прочитані вірші; розвивати смислову, образну пам'ять, уміння узагальнювати; виховувати інтерес до художнього слова.

Хід уроку:

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]