Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
planuvannya_u_dnz_maket.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
2.23 Mб
Скачать

Ііі. Основна частина

  • Стрибки у висоту з місця

  • Кидання м’яча в кошик обома руками знизу з відстані 1,5 м.

  • Рухлива гра «Квочка і курчата» Мета:

    • удосконалювати вміння підлізати під мотузку; розвивати увагу та сміливість.

229

Іv. Заключна частина

Ходьба у повільному темпі на носках (30 сек.).

Заняття

2.Художньо-естетичний розвиток (малювання)

Айстри (штампування)

Мета:

    • продовжувати вчити складати композицію (квіти у вазі) з кількох елементів, симетрично розміщуючи малюнок;

    • закріпити вміння дітей доводити справу до кінця; вправляти в умінні орієнтуватися на аркуші паперу;

    • виховувати естетичний смак,

    • бережливе ставлення до квітів.

Матеріал: букет айстр (або ілюстрація), ½ аркуша паперу на якому зображена ваза; гуашеві фарби, пензлі, серветки.

Хід заняття

  1. Вихователь разом із дітьми розглядають букет айстр у вазі.

    • Як називаються квіти?

    • Якого вони кольору?

    • Скільки їх у вазі?

  2. Вихователь читає вірш Т.Карпенка «Айстри» На квітнику яскравому

Айстри розцвітають.

Пишні ай строчки духмяні – Різний колір мають.

  1. Вихователь пропонує дітям намалювати айстри у вазі. За допомогою штампа вихователь наносить айстри на папір, демонструє як ритмічно наноситься малюнок, нагадує дітям, що за допомогою пензля можна домалювати стебла.

  2. Самостійна робота дітей. Індивідуальна робота педагога.

  3. Вихователь пропонує дітям розглянути роботи дітей, який гарний осінній букет.

  4. Вихователь з дітьми заучують вірш.

Прогулянка

Бесіда: «Чим пахне осінь?» Мета:

  • уточнити знання дітей про ознаки осені та пори року.

Дидактична гра «Що можна робити восени?»

230

Мета:

  • розширити знання дітей про працю восени в селі та в місті.

Індивідуальна робота: закріпити знання дітей про працю людей на городі та в саду.

Трудова діяльність. Осінній подарунок. Мета:

  • залучати дітей разом з вихователем збирати букет осінніх квітів; розвивати фантазію, естетичний смак;

  • виховувати самостійність.

Рухлива гра «Біжіть до мене». Мета:

  • удосконалювати вміння виконувати рух за сигналом і біг по прямій; виховувати увагу;

  • учити орієнтуватися в просторі.

Іі половина дня

Слухання музики П.І.Чайковського «Жовтень». Мета:

  • розвивати у дітей фантазію та уяву;

  • виховувати любов до музичних творів.

Міні-заняття «Зберемо букет із листя». Мета:

  • учити складати букети з осіннього листя;

  • виховувати бережливе ставлення до природи.

Індивідуальна робота: виховувати бережливе ставлення до живої природи.

Рухлива гра «Діти в лісі». Мета:

  • удосконалювати навички ходьби та бігу;

  • виховувати увагу; розвивати спритність.

Четвер

Тема блоку: «Осінь, лагідна пора» Тема тижня: «Осінні барви» Тема дня: «Таємниці листочків»

231

Ранок

Спостереження: за осінніми листочками. Мета:

  • дати уявлення про те, що восени в рослин змінюється забарвлення листя, воно опадає;

  • виховувати любов до природи.

Дидактична гра «Зберемо листочки». Мета:

  • вправляти дітей у знаходженні листочків за формою (такий листок – лети до мене) та за назвою дерева, порівнювати листя, активізувати словник дітей іменниками, що позначають назву дерев: клен, береза, каштан тощо;

  • розвивати увагу.

Індивідуальна робота: учити розрізняти й називати дерева за листям.

Рухлива гра «Влучи в ціль». Мета:

  • розвивати окомір, спритність, координацію рухів під час метання.