Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
planuvannya_u_dnz_maket.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
2.23 Mб
Скачать
  1. Художньо-естетичний розвиток (художня література)

«Осіння казка». Розповідання української народної казки

«Кривенька качечка»

Мета:

  • ознайомити дітей з композицією твору: зачин, середина, кінцівка;

  • закріпити знання про жанрові особливості казки;

  • учити виділяти казкові елементи, уживати логічні наголоси в реченні;

  • виховувати любов до українських народних казок.

Обладнання: ілюстрації до казки «Кривенька качечка», велика бутафорська книга казок, папір та олівці для дітей.

Хід заняття

  1. Казкова книга – вхід до казки.

  2. Колективна розповідь казочки «Кривенька качечка».

  3. Розігрування епізодів казки.

  4. Моделювання іншого ходу дій у казці.

  5. Малювання цікавих моментів у казочці.

Іі половина дня

Міні-заняття: «Про що шумлять дерева?»

502

Мета:

  • закріплювати вміння дітей складати невеличкі розповіді на задану тематику;

  • розвивати спостережливість, уяву, творче мислення, креативність;

  • виховувати дбайливе ставлення до живої природи.

Індивідуальна робота: закріплення вірша Т. Коломієць

«Коники».

Самостійна ігрова діяльність: створити умови для організації сюжетно-рольової гри «Фабрика народної іграшки».

Художня праця: виготовлення іграшки-гойдалки з паперу та картону.

Мета:

  • учити дітей виготовляти рухові іграшки-гойдалки з картонних конусів, циліндрів;

  • розвивати естетичний смак;

  • формувати інтерес до роботи з кольоровим картоном. Матеріал: набір кольорового картону,іграшка-гойдалка (зразок),

дрібні іграшки для обігрування, клей, серветки.

Рухлива гра: «Нагодуй ляльку»

Мета:

  • удосконалювати навички бігу, уміння діяти узгоджено з іншими дітьми;

  • розвивати швидкість, спритність, виховувати дружні стосунки.

503

    1. Планування освітнього процесу в старшій групі за програмою розвитку дітей старшого дошкільного віку

«Впевнений старт» за проектним методом

Тема проекту: «Стали дні коротші, сонце світить мало»

Тривалість проекту: 10 днів (термін проведення).

Мета проекту:

  • розвивати спостережливість, допитливість, пізнавальний інтерес, уміння аналізувати та робити нескладні висновки, розповідати про результати своїх спостережень і досліджень у природі, оволодівати різними видами ігрових вправ і рухів; координацію рухів, дрібну моторику;

  • виховувати дбайливе ставлення до рослинного та тваринного світу, впевненість у собі, взаємодопомогу;

  • учити дітей помічати ознаки пізньої осені на небосхилі, особливості дощу, вітру, зміни у стані води та ґрунту;

  • робити прості умовиводи про взаємозв’язок живої та неживої природи; формувати екологічну свідомість;

  • удосконалювати розповідне, пояснювальне мовлення, уміння послідовно викладати свою думку.

Тематичний словник. Нові слова: явища природи, приморозок, взаємозв’язок, досліди, висновки, спостереження.

Активізувати словник іменниками (туман, мрячка, ґрунт, глина, жовтень, листопад, повітря, сирість, калюжі, парасолька); дієсловами (іде, капає, мрячить, ллється, сіє, намочує нас, повіва, дме, хмуриться); прикметниками (неприємний, холодний, набридливий, сірий, сирий, пронизливий, сильний, сумний, похмурий); прислівниками (сиро, мокро, холодно, неприємно, сумно); поняттями (дослідницька лабораторія, властивості води, чиста, прозора, брудна, каламутна, тече, ллється, виливається, тоне, замерзає, пара, випаровується, газоподібний стан).