Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
planuvannya_u_dnz_maket.docx
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
2.23 Mб
Скачать
  1. Пізнавальний розвиток (ознайомлення з природою)

«Птахи та комахи восени»

Мета:

  • продовжувати формувати уявлення дітей про життя птахів і комах восени, уміння класифікувати їх за ознаками (птахи – перелітні та зимуючі, комахи – метелики, жуки);

  • закріпити знання про те, чим живляться птахи, як відшукують їжу, куди зникають;

  • розвивати спостережливість, бажання висловлювати свої думки;

  • виховувати турботливе ставлення до птахів.

Обладнання: картинки із зображенням комах, птахів, матеріал для виготовлення годівнички, вірш В. Величка «В теплі краї».

Хід заняття

  1. Сюрпризний момент «Лист від птахів»

  2. Загадки про комах і птахів.

  3. Дидактична гра «Перелітні зимуючі?»

  4. Дидактична гра «Вгадай комаху за описом».

  5. Слухання оповідання В. Сухомлинського «Куди ховаються мурашки?»

  6. Виготовлення годівнички для птахів, які будуть зимувати з нами.

Прогулянка

Спостереження: спостерігати за вітром. Мета:

  • продовжувати вчити дітей визначати силу та напрямок вітру;

  • розвивати спостережливість, допитливість.

Трудова діяльність: залучати дітей до посильних трудових дій: збирання опалого листя та плодів; підбір красивих листочків із різних дерев для поробок; ознайомити з правилами засушування листя для гербарію.

493

Рухлива гр. а«Не давай м’яч»

Мета:

  • удосконалювати вміння передавати один одному м’яч;

  • розвивати окомір і влучність.

Іі половина дня

Міні-заняття: «Бабусині таємниці»

Мета:

  • продовжувати знайомити дітей з лікарськими рослинами, які ростуть на нашій землі;

  • звернути увагу на особливості збору рослин;

  • збагатити словник новими словами;

  • виховувати любов до природи, бережливе ставлення до навколишнього.

Обладнання: картини рослин або гербарій; вірш Г. Бойка «Зелена аптека».

Самостійна ігрова діяльність: створити умови для організації сюжетно-рольової гри «Зелена аптека».

Трудова діяльність: прибирання в куточку природи. Мета:

  • удосконалювати навички чергування в куточку живої природи (закріпити знання правил догляду за морськими свинками, вміння їх годувати).

Рухлива гра «М’яч об стінку»

Мета:

  • удосконалювати навички кидання та ловіння м’яча;

  • розвивати спритність і швидкість.

494

Тема блоку. Ми діти твої, Україно! Тема тижня. Збережемо народні традиції. Тема дня. Нашому роду нема переводу.

Середа

Ранок Бесіда «Осінні пригоди» Мета:

  • учити дітей складати розповіді-роздуми, формувати вміння утворювати слова-назви предметів із суфіксами пестливості, уживати слова у множині;

  • виховувати екологічну культуру дошкільників.

Спостереження за деревами

Мета:

  • учити дітей помічати та правильно називати зміни, що відбуваються восени з деревами (дерево скидає листя; на яких деревах ще залишилося листя; пригадати, якого кольору було листя берези та клена влітку? )

Трудова діяльність: прибирання в куточку для настільних ігор.

Мета:

  • учити дітей складати ігри, сортирувати в потрібні коробки;

  • привчати ремонтувати коробки з-під настільних ігор.

Рухлива гра «Горюдуб». Мета:

  • виховувати увагу, витримку; учити орієнтуватися в просторі.