Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
planuvannya_u_dnz_maket.docx
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
2.23 Mб
Скачать

1.Фізичний розвиток

І.Вступна частина

  1. Ходьба звичайним кроком, малим кроком, широким кроком (до 1 хв). Повільний біг, руки на поясі, перешиковування в коло.

  2. Комплекс загальнорозвивальних вправ «Буратіно».

ІІ. Основна частина

  1. Перелізання через колоду.

  2. Стрибки у висоту.

363

  1. Рухлива гра «Кролики». Мета: удосконалювати вміння пролізати в обруч, підлізати під дугу та стрибати на обох ногах;виховувати увагу, орієнтування в просторі.

ІІІ. Заключна частина

Біг (1-2 хв). Ходьба в повільному темпі з рухами рук (30с).

Перешикування в півколо (30 с).

  1. Художньо-естетичний розвиток(ліплення)

«Осінні подарунки для їжака»

Мета:

  • закріплювати вміння дітей ліпити моркву, яблуко з пластичних матеріалів;

  • спонукати дітей до самостійного визначення форми предмета й використання відомого способу зображення в новій темі;

  • розвивати вміння аналізувати, порівнювати, зіставляти;

  • розвивати дрібну моторику;

  • виховувати акуратність, спостережливість.

Матеріал: тісто (глина, пластилін, мулє-патат), дошки для ліплення, серветки, стеки; іграшка-їжачок.

Хід заняття 1. Слухання вірша П. Ребро «Журився їжачок». 2. Розгляд їжачка. Бесіда.

  1. Пояснення нового матеріалу, робота дітей, виставка робіт. 4. Гра «Овочі та фрукти» (естафетна).

Вихователь пропонує дітям правильно розподілити по кошиках: в один кошик  овочі, в інший – фрукти.

Прогулянка

Спостереження. Спостерігати за працею двірника (обговорення знарядь праці, для чого прибирає двірник, як ми можемо йому допомогти?).

Трудова діяльність: залучати дітей до посильних трудових дій: підмести доріжки, згребти листя докупи, зібрати каштани.

Самостійна ігрова діяльність дітей: створювати умови для самостійної ігрової діяльності дітей.

364

Рухлива гра «Лисиця в курнику»

Мета:

  • удосконалювати навички стрибка в глибину та швидкого бігу;

  • розвивати спритність і кмітливість.

Іі половина дня

Міні-заняття. Дослідницька діяльність: «Вода, що зникає»

Мета:

  • познайомити дітей з властивостями води (вона рідка, прозора, тверда, у вигляді пару);

  • учити дітей спостерігати за калюжами в сонячний день;

  • викликати інтерес і позитивне емоційне ставлення до дослідницької діяльності;

  • виховувати охайність. Матеріал: калюжі, сонячне місце.

Самостійна ігрова діяльність: створити умови для організації сюжетно-рольової гри «Лялька захворіла».

Трудова діяльність: прибирання в ігрових зонах (витирання пилу з дерев’яного конструктора, складання за розміром).

Рухлива гра «Знайди та промовчи»

Мета:

  • виховувати витримку, спостережливість, орієнтування в просторі.

Четвер

Тема блоку. Осінь – лагідна пора.

Тема тижня. Осінні зміни в природі.

Тема дня. Куточок природи готуємо до зими.

Ранок Гра «Звуки осені» Мета:

  • учити дітей складати розповіді про осінь, учити бути спостережливими; розвивати креативність.

365

Дітям пропонується сказати, які звуки ми можемо почути восени (звуки дощу, вітру, шелесту листя). Вихователь пропонує дітям за допомогою аркушів зобразити звук листя, шум вітру, шелест листя.

Спостереження: спостерігати за вітром (у вітряні дні дати вітрячки).

Мета:

  • учити дітей визначати напрямок вітру.

Трудова діяльність. Учити дітей, що в кожної речі в групі є своє

«місце». Розкласти іграшки на свої місця.

Рухлива гра «Гуси-лебеді». Мета:

  • удосконалювати навички ходьби та бігу по прямій;

  • розвивати увагу, пам’ять.