Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
planuvannya_u_dnz_maket.docx
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
2.23 Mб
Скачать

Жовтень

Тема блоку. Осінь – лагідна пора. Тема тижня. Праця людей восени. Тема дня. Готуємо місто до зими.

Іі тиждень Понеділок

Ранок

Спостереження: за деревами: поглибити знання дітей про осінні зміни в стані дерев; розвивати спостережливість, зв’язне мовлення;виховувати дбайливе ставлення до живої природи.

Рухлива гра «Гарячий м’яч»

Мета:

  • удосконалювати вміння передавати один одному м’яч;

  • розвивати окомір і влучність.

Дидактична гра «З якого дерева листочок?» Мета:

  • закріпити назви дерев, що ростуть на ділянці, знання про колір і про форму, розмір листочка цього дерева;

  • розвивати уважність.

Трудова діяльність: запропонувати дітям навести порядок в ігровому куточку; привчати дітей акуратно складати іграшки; звернути увагу дітей на порядок.

Заняття

1.Фізичний розвиток і. Вступна частина

358

  1. Ходьба звичайним кроком, на носках, на п’ятах, із високим підніманням колін. Повільний біг, руки на поясі, перешиковування.

  2. Комплекс загальнорозвивальних вправ «Буратіно»

ІІ. Основна частина

Біг із високим підніманням колін у чергуванні з ходьбою. Ходьба змійкою між предметами. (4-5хв).

Рухлива гра «М’яч через мотузок» Мета:

  • удосконалювати вміння кидати та ловити м’яч;

  • розвивати швидкість і спритність.

ІІІ. Заключна частина

Біг (1-2 хв) Ходьба у повільному темпі з рухами рук (30с).

Перешикування в півколо (30 с).

  1. Пізнавальний (ознайомлення з природою)

«Як місто готують до зими»

Мета:

  • поширити знання дітей про роботу дорослих восени, розвивати пізнавальний інтерес до праці дорослих;

  • виховувати бажання допомагати в прибиранні міста;

  • виховувати дбайливе ставлення до результатів чужої праці. Матеріали: ілюстрації на тему «Праця дорослих восени»,

предметні картки із зображенням професій; набор карток із зображенням інструментів.

Хід заняття

  1. Психологічний етюд «Осінній вітер»

  2. Бесіда «Що роблять люди восени»

  3. Дидактична гра «На клумбі, на городі»

  4. Дослідницька робота «Висаджування часнику та моркви»

  5. Слухання оповідання В. Сухомлинського «Відлітають журавлі»

Прогулянка

Спостереження: спостерігати за змінами в природі (за травою). Мета:

  • учити дітей бачити та називати ознаки осені, визначати стан осінньої природи.

Трудова діяльність: залучати дітей до посильних трудових дій: підмести доріжки, згребти листя докупи, зібрати каштани.

359

Рухлива гра«Лови, кидай, падати не давай». Мета:

  • учити стрибати на місці та узгоджувати рухи зі словами вихователя; розвивати увагу й уміння орієнтуватися у просторі.

Іі половина дня

Міні-заняття. Бесіда за картиною «Добрі осінні справи» Мета:

  • продовжувати знайомити дітей з працею дорослих восени, збагатити словник новими словами;

  • виховувати любов до природи, бережливе ставлення до навколишнього.

Самостійна ігрова діяльність: створити умови для організації сюжетно-рольової гри «Перукарня».

Трудова діяльність: прибирання ліжок. Мета:

  • учити правильно застилати ліжко після сну;

  • виховувати старанність і акуратність.

Рухлива гра «Лисиця у курнику»

Мета:

  • удосконалювати навички стрибка в глибину та швидкого бігу;

  • розвивати спритність і кмітливість.

Тема блоку. Осінь – лагідна пора. Тема тижня. Осінні зміни в природі. Тема дня. Праця в селі восени.