Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
planuvannya_u_dnz_maket.docx
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
2.23 Mб
Скачать

Іі половина дня

Міні-заняття «Допоможемо звірятам сервірувати стіл» Мета:

  • удосконалювати уміння відповідати на запитання вихователя, складати невеличкі розповіді з власного досвіду;

350

  • стимулювати дітей супроводжувати свої дії відповідними словесними поясненнями;

  • удосконалювати навички діалогічного мовлення.

Самостійна ігрова діяльність: складання пазлів. Мета:

  • учити правильно користуватися пазлами, створювати певний малюнок;

  • виховувати старанність.

Трудова діяльність: прибирання в куточку для книг. Складання їх за розміром.

Рухлива гра «Сірий кіт» (українська народна гра).

Мета:

  • сприяти розвитку уваги, пам’яті, спритності, швидкості.

Середа

Тема блоку. Осінь – лагідна пора Тема тижня. Осінні зміни в природі Тема дня. Тварини готуються до зими

Ранок:

Міні-заняття «Складаємо осінню казку»

Мета:

  • учити дітей складати розповіді, формувати уміння утворювати слова-назви предметів із суфіксами пестливості, уживати слова у множині;

  • виховувати екологічну культуру дошкільників.

Спостереження за деревами:

Мета:

  • учити дітей помічати та правильно називати зміни, що відбуваються восени з деревами.

Трудова діяльність «збирання листя на ігровому майданчику»

Вихователь пропонує дітям відгадати загадку про дерево, що росте на майданчику. Після цього діти збирають листя.

351

Рухлива гра «Сірий кіт». Мета:

  • сприяти розвитку уваги, пам’яті, спритності, швидкості.

Заняття

1.Фізичний розвиток

І.Вступна частина

  1. Ходьба звичайним кроком, малим кроком, широким кроком (до 1 хв.). Повільний біг, руки на поясі, перешиковування в коло.

  2. Комплекс загальнорозвивальних вправ «Буратіно».

ІІ. Основна частина

  1. Біг із високим підніманням колін (у колону по одному) (4-5 хв).

  2. Ходьба змійкою між предметами (4-5хв).

Рухлива гра «Гуси-лебеді». Мета:

  • удосконалювати навички ходьби та бігу по прямій;

  • розвивати увагу, пам’ять.

ІІІ. Заключна частина

  1. Біг (1-2 хв). Ходьба у повільному темпі з рухами рук (30с.).

  2. Перешикування в півколо (30 с.).

  1. Художньо-естетичний розвиток(художня література)

«Осінь заховалась у казках»

Мета:

  • ознайомлювати дітей з українськими народними казками;

  • підвести дітей до осмислення казок, допомогти відчути їх образність;

  • учити дітей називати знайомі казки, переказувати їх. Матеріал: скриня, книжка, ріпка, миша, колосок пшениці

Хід заняття

Вихователь. Малята, сьогодні я пропоную вам знайти осінь, яка заховалась у казках. Пригадайте казку про врожай, погоду, осінні явища природи. Можливо, ми знайдемо осінь .

  1. Вихователь (дістає з скрині ріпу та мишу). Казка «Ріпка». Згадайте, як починається казка? Чим були зайняти герої? Коли вони збирали врожай? Коли це буває?

Так, урожай ріпи збирають восени.

352

  1. Українська казка «Колосок». Згадайте, хто в цій казці трудився більше всіх? А хто був ледарем? Хто відніс зерно до млина? А хто напік калачів?

Коли це було? Так, восени.

  1. Інсценування казки. Вихователь дістає зі скрині шапочки (маски з казки «Ріпка») та пропонує дітям зіграти казку для осені.