Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
planuvannya_u_dnz_maket.docx
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
2.23 Mб
Скачать

Іі. Основна частина

Лазіння по колоді зігнувшись, з упором на руки. (2 рази) Підлізання під шнур, натягнутий між двома стояками на висоті

    1. см, почергово лівим і правим боком (2 рази).

Рухлива гра «Гуси-лебеді». Мета:

  • удосконалювати навички ходьби та бігу по прямій;

  • розвивати увагу, пам’ять.

Ііі. Заключна частина

Ходьба у повільному темпі з рухами рук (25 с).

  1. Пізнавальний (логіко-математичний розвиток)

«Осінній чарівний кошик» (Число і цифра 2. Один – багато.

Порівняння за довжиною та величиною).

Мета:

  • продовжувати формувати уявлення дітей про число та цифру 1 і 2;

  • учити порівнювати предмети за довжиною, шириною, способом накладання;

345

  • закріплювати вміння розрізняти предмети за величиною;

  • користуватися висловами «високий», «низький», «великий»,

«маленький»;

  • формувати уявлення про поняття «один», «багато»;

  • виховувати організованість і бажання пізнавати нове.

Матеріал: фланелеграф, дерева різного розміру,вирізані із кольорового картону.

Хід заняття

  1. Вихователь пропонує дітям послухати вірш Н.Приходько

«Жовтень»

Тихо осінь ходить гаєм, Ліс довкола аж горить, Ясен листя осипає,

Дуб нахмурений стоїть. І береза над потоком Стала, наче молода.

Вітер, мовби ненароком, Ій косиці розпліта.

Вихователь розповідає дітям, що художниця Осінь запрошує нас до осіннього лісу. Щоб дістатися до лісу, нам потрібно перейти через найдовший місточок. Педагог пропонує дітям виконати завдання.

  1. Дидактична гра «Кольорові місточки». Мета:

    • учити порівнювати предмети за довжиною способом накладання.

Ігровий матеріал: різні за довжиною смужки паперу: червона – найдовша, жовта – коротша за червону, зелена – найкоротша.

  1. Число та цифра 1, 2.

На фленелеграфі вихователь виставляє 5 дерев, 1 ялинку, 2 куща.

Вихователь. Скажіть:

  • Які дерева ростуть у лісі? Скільки дерев у лісі? (багато)

  • Скільки ялинок у лісі? (одна)

  • Число один ми позначаємо цифрою 1.

Вихователь демонструє картку з цифрою «1» і запитує:

  • Чи можемо ми позначити цифрою 1 усі дерева в лісі? (ні) Чому? (бо дерев багато). А скільки кущів ми бачимо? (два)

346

  • Число два ми позначаємо цифрою «2».

Вихователь демонструє картку з цифрою «2».

  1. «Порівняймо». Вихователь звертає увагу на те, що дерева та кущі різні за розміром.

  • Які кущі? (низькі)

  • А дерева? (високі).

Вихователь. Уже й до групи повертатися час. А допоможуть нам у цьому чарівні доріжки.

  1. Дидактична гра «Знайди доріжку» Мета:

    • учити дітей порівнювати предмети за шириною способом накладання.

Ігровий матеріал. Три різні за шириною смужки: жовта – найширша, синя – вужча, червона – найвужча.)

Хід гри

На килимі викладено три доріжки: широка – жовта смужка, вужча

  • синя, найвужча – червона. Вихователь пропонує порахувати доріжки. Хлопчики йтимуть до дитсадка широкою доріжкою, а дівчата – вузькою. У садочку зустрінемось.

Прогулянка

Спостереження: спостерігати за погодою. Учити орієнтуватися в основних станах погоди (холодно, тепло, спекотно, сонячно, похмуро, вітряно).

Рухлива гра «Лови, кидай, падати не давай». Мета:

    • учити стрибати на місці та узгоджувати рухи зі словами вихователя;

    • розвивати увагу й уміння орієнтуватися у просторі.

Індивідуальна робота: закріплювати знання про осінні зміни в природі.

Дидактична гра «Упізнай дерево за описом». Мета:

347

    • учити дітей уважно слухати розповіді вихователя, знаходити потрібне дерево за описом; розвивати уважність;

    • виховувати дисциплінованість.

Трудова діяльність: «Прибираємо майданчик». Учити дітей виконувати прості доручення на прогулянці: збирати гілочки, виносити листя; виховувати самостійність.