Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Впровадженяя інтерактивних проектних технологій...docx
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
16.33 Mб
Скачать

IV. Закріплення знань , умінь, навичок учнів. Практична робота.

ВИШИВАННЯ ПОЛЬОВИХ КВІТІВ СТРІЧКАМИ.

Інструктаж з техніки безпеки та безпечних прийомів роботи з ножицями та голками.

Інструкційна картка №15 додається.

V. Підведення підсумків.

Всю красу української природи ми сьогодні передавали за допомогою різних композицій. Кожен вибрав для вишивання квіти, які більше сподобалися.

Мотивація оцінок.

VI. Домашнє завдання.

Закінчити вишивання композицій (за необхідності) та підготувати інструменти та матеріали для вишивання стрічками та для фонового розпису.

ІНСТРУКЦІЙНА КАРТКА № 15.

(КОМПОЗИЦІЇ ЗА ВИБОРОМ).

Вишивання композиції «Ромашки».

  1. Підготувати стрічку білого кольору.

  2. Закріпити стрічку.

  3. Вишити по колу пелюстки прямим швом (за схемою).

  4. Вишити нитками муліне кольору мха стебло квітів.

  5. Стрічкою кольору мха вишити прямим швом листя (за схемою).

  6. Вишити траву.

  7. Білими нитками муліне вишити хмари швом «косий хрест».

  8. Композицію «Соняшники» вишити за схемою «Ромашки» з урахуванням кольору тканини і стрічок. Середину соняшника вишити бісером.

ВИШИВКА СТРІЧКАМИ.

УРОК № 8.

Тема: Фоновий розпис тканини. Створення картин із вишитих стрічками полотен. Вишивання картин, пейзажів стрічками.

Мета: ознайомити учнів із видами фонового розпису, вибором пейзажу, навчити оформляти фон картини; розвивати просторове уявлення; виховувати акуратність і старанність в роботі.

Ключові слова: фоновий розпис, пейзаж, анілінові фарби, фарби «батік».

Наочність: кольорові ілюстрації, зразки робіт, інструкційні картки.

Інструменти та матеріали: фарби акварельні,анілінові,фломастери, тканина для вишивання, кольорові стрічки, пензлі, голки для вишивання стрічками, п’яльця.

Тип уроку: комбінований.

ХІД УРОКУ.

І . Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

«Взаємоопитування»

(бесіда)

  1. Які види розпису існують в українському народному прикладному мистецтві?

  2. Які основні малюнки використовують в розписах?

  3. Які основні квіти використовують на жображеннях?

  4. Що вони символізують?

ІІІ. Мотивація.

«Практичність теорії».

IV. Тема і мета уроку. Повідомлення нових знань. «Учитель-учень».

  1. Розписом на ткані можна преобразити будь-яку вишивку. Багатоколірна палітра нам не потрібна, для роботи вистачить і трьох основних кольорів (синій, червоний, жовтий). З їх допомогою можна створити будь-який відтінок.

Розпис потрібно починати із блідих тонів. Якщо з’ясується, що відтінок не дуже насичений, його можна зробити більш яскравим. Розпис виконують пензлями або губками.

Бесіда.

Що таке гармонія кольору?

Як вияснити який колір підходить до якого? (кольоровий або спектральне коло)

Які поєднання кольорів можна назвати гармонійним? (два або три кольорові сполучення).

Ілюстрація роботи.

Розглянемо на прикладі, як можна створити картину за допомогою розпису і вишивки.

Краса цієї вишивки в її простоті. Тканину спочатку змочують водою і наносять блакитну фарбу, фіолетову та рожеву. Коли фарба розтечеться, підсушити її феном.

Вишивка лілії виконується білими стрічками. Стрічковим швом вишивають спочатку нижні пелюстки, потім по колу заповнюємо квітку новими пелюстками. Лілію підфарбувати ніжно-рожевою фарбою. Зволожуючи по одній пелюстці, нанести фарбу в центрі і дати їй розтектися. Підсушити феном. Вдовершення роботи скласти вдвоє жовті нитки і вшити скручені тичинки. Лілія готова.

Кожен камиш – 20 см туго зібраної по центру стрічки. Всі листя вишиті прямими швами, стрічку розправити второю голкою. Витягнуті листя закріпити у точках вигину нитками в тон. А зараз на конкретному прикладі потренуємо свої вміння.