
- •Сучасні підходи до типології та структури уроків.
- •Інтерактивне навчання.
- •Піраміда навчання
- •Поєднання різних моделей навчання.
- •Педагогічна наука і практика.
- •Групова та кооперативна форми організації діяльності учнів на уроці.
- •Конструювання теми за інноваційними технологіями
- •Організаційно-підготовчий етап.
- •Типи проектів на уроках трудового навчання.
- •Економічне обґрунтування проекту.
- •Варіативна частина. Вишивка стрічками урок № 1
- •V. Підведення підсумків.
- •VI. Домашнє завдання.
- •Підготування стрічки. Робота з голкою для вишивання стрічкою.
- •Голку не протягувати через тканину одночасно в кількох місцях: стрічка закрутиться трубочкою і її неможливо буде розпрямити.
- •V. Підведення підсумків.
- •VI. Домашнє завдання.
- •Закріплення стрічки.
- •IV. Закріплення знань. «Чомучка».
- •Збільшення малюнка по клітинкам.
- •Виконання зразка «стеблового» шва.
- •Виконання зразка «перекрученого» шва.
- •VI. Підведення підсумків.
- •VII. Домашнє завдання.
- •«Світлофор».
- •«Фантастична добавка».
- •V. Узагальнення знань. «Лови помилку» Практична робота.
- •VI. Підведення підсумків.
- •VII. Домашнє завдання.
- •Виконання прямого шва.
- •Вишивання «тамбурного шва».
- •Вишивання шва «французькі вузли».
- •«Інтелектуальна розминка».
- •«Дивуй».
- •IV. Повідомлення нових знань. «Учитель – учень».
- •V. Узагальнення знань учнів.
- •Вишивання композиції «Корзинка із квітами».
- •VI. Підведення підсумків.
- •VII. Домашнє завдання.
- •«Крос».
- •«Приваблива мета».
- •IV. Повідомлення нових зань.
- •V. Узагальнення знань учнів. «Мікрофон». Практична робота.
- •VI. Підведення підсумків.
- •VII.Домашнє завдання.
- •Вишивання узора «Троянди».
- •Вишивання композиції «Троянди».
- •«Інтелектуальна розминка».
- •Слово вчителя. «Творча лабораторія».
- •IV. Закріплення знань , умінь, навичок учнів. Практична робота.
- •V. Підведення підсумків.
- •VI. Домашнє завдання.
- •Вишивання композиції «Ромашки».
- •«Взаємоопитування»
- •«Практичність теорії».
- •IV. Тема і мета уроку. Повідомлення нових знань. «Учитель-учень».
- •V. Закріплення знань. «Світлофор».
- •Практична робота.
- •Розпис тканини композиції «Маки».
- •Вишивання мака.
- •«Естафета опитувань».
- •«Мікрофон»
- •IV. Тема і мета уроку. Повідомлення нових знань. «Творча лабораторія».
- •V. Закріплення знань і вмінь. «Власні приклади». Практична робота.
- •VI. Підведення підсумків.
- •VI. Домашнє завдання.
- •Розфарбування квітів.
- •Остаточна обробка композиція «Маки».
- •Інтегроване засідання гуртка « креативний дизайн»
- •Вишивання ромашки (соняшника).
- •Інструкційна картка №4. Вишивання мака.
- •IV. Презентація виробу.
Вишивання композиції «Корзинка із квітами».
Використовуючи зразок вишивки «сітка» , закінчити корзинку.
Заповнити вільний простір корзинки квітами (шов «французькі вузли», «прямий шов», «стрічковий шов»).
Заповнити простір між квітами зеленими листочками «прямим» та «стрічковим» швами.
VI. Підведення підсумків.
Оцінювання виконаних робіт провести вмотивовано, відповідно до вимог, що ставляться до квіткових композицій.
VII. Домашнє завдання.
Підготувати матеріали та інстументи для вишивання стічками. Повторити матеріал конспекту.
ВИШИВКА СТРІЧКАМИ.
УРОК № 6.
Тема: Колір та гармонія кольору в композиції. Символіка кольору в мистецтві аранжування квітів. Відпрацювання прийомів під час вишивання стрічками. Вишивання композиції з трояндами.
Мета : ознайомити учнів із гармонією барв у квіткових композиціях, із символікою кольору; навчити вишивати троянди; розвивати увагу; виховувати почуття прекрасного.
Наочність: ілюстрації із журналів, готові вироби, інструкційні картки.
Тип уроку: комбінований.
ХІД УРОКУ .
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
«Крос».
Що таке композиція?
Які основні категорії композиції?
Пояснити правило «золотого перетину».
Що таке рівновага, контраст, фон??
Назвати основні форми квіткових композицій
Що можна оздобити вишивкою стрічками?
ІІІ. Мотвація навчальної діяльності. Тема і мета уроку.
«Приваблива мета».
IV. Повідомлення нових зань.
1.Колір.
Колір – найвиразніший засіб квіткового аранжування. За допомогою кольору можна підкреслити красу форм, ліній, зробити необхідні акценти.
У природі є величезна кількість фарб і відтінків, які по-різному сприймаються людиною. Різні кольори не однаково впливають на людину. Вони можуть викликати певні відчуття і переживання: пожвавлення і збудження, радість і смуток, почуття тепла чи холоду. Це потрібно враховувати під час аранжування композицій на вишитих виробах.
Розрізняють хроматичні та ахроматичні кольори. Хроматичні кольори, які складають сонячний спектр, можуть трапитися в природі, наприклад, у веселці. Для зручності хроматичні кольори розміщують колірним колом, який розділяють на 6, 12, 18,24 частини. Найпростіший – перший варіант: червоний, помаранчевий, жовтий, зелений, блакитний, синій, фіолетовий. Із них основними вважають три кольори: червоний, жовтий і синій, решта можна отримати внаслідок змішування кольорів (зелений-синій йз жовтим, помаранчевий –червоний із жовтим, фіолетовий –синій із червоним). Дивись коло кольору.
Коло із 12 частин складається з таких самих кольорів, тільки із перехідними відтінками. Наприклад, жовтий, жовто-зелений, зелений,синьо-зелений…
Ахроматичні кольори – білий, чорний і всі відтінки сірого. За їхньою допомогою знижують насиченість забарвлення, тобто висвітлюють або затемнюють його.
Червоний, помаранчевий, жовтий – теплі тони.
Синій, фіолетовий – холодні тони.
Зелений – і теплий і холодний.
Головна роль в аранжуванні – теплі і світлі тони, другорядна –темні і холодні тони.
2.»Конкурс запитань» (за матеріалом).
3.Символіка кольору.
Символіка кольору:
- червоний – енергійний, найактивніший. Світлі тони – збуджують, темні - заспокоюють. Символізує життя, свободу, урочистість, вогонь, любов, свято. В аранжуванні використовується як самостійно, так і в поєднанні з білим і жовтим кольорами;
- жовтий – теплий, веселий, сонячний. Символізує радість, світло, життя, повагу до старості;
- зеленувато-жовтий – зрада, ревнощі, заздрість;
- жовто-гарячий – веселий, життєрадісний.полум’яний. Символізує владу, розкіш, сонце, радість, марнославство. Поєднується із блакитним, синім, ліловим;
- помаранчевий – яскравий, теплий, радісний. Символізує сонце, радість, силу.поєднується із фіолетовим, синім;
- зелений – заспокійливий (фон в композиціях). Символізує мир, надію,родючість, багатство рослинного царства;
- блакитний – холодний, пасивний. Символізує ніжність, вірність, легкий сум, далечінь;
- синій – спокійний, сентиментальний, серйозний, поважний. Символізує довір’я, нескінченність, сум. Поєднується із білим, помаранчевим, жовтим;
- білий – нейтральний, все збільшує, підкреслює. Поєднується з темними відтінками й освітлює хроматичні кольори;
- чорний – нейтральний, на його фоні яскравіше виглядають червоний, жовтий.
4.Гармонія кольору.
При комбінації забарвлень часто стикаються з проблемою – чому ті чи інші кольори підходять один до одного, мають привабливий вигляд, водночас інші ріжуть око (помаранчеві лілії і бордові флокси).
Цю проблему допоможе розв’язати кольорове коло. Для доброго поєднання потрібно брати два протилежних кольора,розміщенні в кольоровому колі (червоний і зелений, фіолетовий і жовтий…). Вони добре поєднуються і дають гарний контраст.
а б
Гармонійне співвідношення кольорів:
а) два кольори;
б) три кольори.
Комбінація із трьох кольорів допоможе скласти трикутник, який розміщують у центрі кольорового кола. Кольори,що розміщуються на його вершинах, добре поєднуються один з одним.