Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Инстр.мед.сестер.doc
Скачиваний:
11
Добавлен:
17.11.2019
Размер:
324.61 Кб
Скачать

Інструкція (для студентів)

До проведення практичного заняття № 3

дисципліна “Медсестринство в хірургії”

спеціальність 5.120 10102 “Сестринська справа”

Тема: “ Профілактика хірургічної інфекції в діяльності медичної сестри” (види антисептики. Операційний блок)

Мета:

  • вивчити види антисептики

  • основні групи хімічних речовин і способи їх застосування

  • вивчити режим роботи операційного блоку, оснащення, прибирання

Студент повинен знати

  • фізичні і хімічні властивості антисептичних речовин

  • методику зберігання та стерилізації шовного матеріалу

  • режим стерилізації з урахуванням анаеробної інфекції, гепатиту В і СНІДу

Студент повинен вміти:

  • проводити стерилізацію тазів для обробки рук

  • виготовляти розчини для хірургічної обробки рук

  • зберігати стерилізовані матеріали

Вивчити практичні навички:

  1. Самостійне надягання стерильного халата, гумових рукавичок та маски на себе й на хірурга

  2. Знімання використаних рукавичок, халата, маски

  3. Підготовка операційного поля за методом Гроссіха-Філончикова

Хід заняття

  • контроль вихідного рівня знань

  • відпрацьовування практичних навичок

  • рішення ситуаційних завдань

Самостійна робота:

  • виконання практичних навичок

  • контроль теорії

Домашнє завдання: “ Гемостаз”

Література О.М. Кіт “Медсестринство в хірургії”

стор. ___________

Висновок:

Дата:____________ Викладач:____________

Інструкція (для студентів)

До проведення практичного заняття № 4

дисципліна “Медсестринство в хірургії”

спеціальність 5.120 10102 “Сестринська справа”

Тема: “Гемостаз”

Мета:

  • навчитись проводити м/с обстеження пацієнтів з кровотечею

  • виявляти проблеми пацієнтів, які виникають при кровотечі

  • складати план догляду за пацієнтами після зупинки кровотечі

  • надати ПМД при різних видах кровотечі

Студент повинен знати

  • поняття про кровотечу та крововтрату

  • класифікацію кровотеч

  • види зупинки кровотеч

  • мету завдання медсестри при наданні ПМД у разі кровотечі

  • тактику медсестри при зовнішніх та внутрішніх кровотечах

Студент повинен вміти:

  • проводити тимчасову зупинку кровотечі

  • оцінювати стан хворого після зупинки кровотечі

  • накладати джгут та джгут-закрутку

  • виявляти медсестринські проблеми, лист сестринської оцінки стану потерпілого

Вивчити практичні навички:

  1. Пальцеве притиснення плечової артерії

  2. Накладання давлячої пов’язки

  3. Накладання кровоспинного джгута

  4. Накладання джгута-закрутки

  5. Проведення тугої тампонади рани (на муляжі)

  6. Накладати кровоспинний затискач на судину (на муляжі)

Хід заняття

  • контроль вихідного рівня знань

  • рішення ситуаційних задач

  • оцінка стану пацієнта та складання плану догляду за умовами ситуаційних задач

  • відпрацьовування практичних навиків

  • оформлення щоденників

Самостійна робота:

  • складання плану обстеження хворих

  • контроль теорії

Домашнє завдання: Тактика медсестри при “Гемотрансфузіях”

Література О.М. Кіт “Медсестринство в хірургії”

стор. ___________

Висновок:

Дата:____________ Викладач:____________

Інструкція

(для студентів)

До проведення практичного заняття №5

дисципліна "Медсестринство в хірургії"

спеціальність 5.120 10102"Сестринська справа"

Тема:"Тактика медичної сестри при гемотрансфузіях"

Мета:

1.Навчитись проводити медсестринське обстеження пацієнтів при гемотрансфузіях.

2.Виявляти проблеми пацієнтів,які виникають під час гемотрансфузії.

3.Складати план догляду за пацієнтами під час гемотрансфузій.

4.Навчитись заповнювати протокол переливання крові.

Студент повинен знати:

-Основні положення трансфузіології

-Інфузійно-трансфузійну терапію в роботі медсестри

-Визначення групи крові за допомогою стандартних сироваток та цоліклональних

реагентів

-Поняття про резус-фактор

-Необхідні проби на сумісність крові донора та реципієнта

-Об'єм дій медсестри під час та після гемотрансфузії,документальне оформлення трансфузії

-Загальне поняття про препарати крові та кровозамінників,клінічні прояви,

негайна допомога

-Захворювання,які передаються через кров та особистий захист медичної

сестри при роботі з кров'ю.

Студент повинен вміти:

1.Визначати придатність консервованої крові та її препаратів до переливання

2.Визначати групу крові та резус-фактор за допомогою сироваток та

цоліклональних реагентів

3.Проводити проби на індивідуальну та резус-сумісність

Вивчити практичні навички:

-Підготовка хворого до переливання крові

-Підготовка медсестри до роботи з кров'ю

-Візуальне визначення придатності крові до переливання

-Визначення групи крові за допомогою стандартних сироваток

-Визначення групи крові за допомогою тест реагентів анти-А та анти-В

-Визначення резус належності експрес-методом

-Проведення проб на індивідуальну та резус- сумісність

-Проведення біологічної проби на муляжу

Хід заняття

1.Контроль вихідного рівня знань

2.Рішення ситуаційних задач

3.Оцінка стану хворого за умовами задач

4.Відпрацювання практичних навичок

5.Оформлення щоденників

Самостійна робота:

-Складання плану догляду за хворим під час і після гемотрансфузії

-Виконання практичних навичок

-Контроль теорії

Домашнє завдання:Підготовка до КМ№1

Висновок:

Дата:__________ Викладач:___________

Інструкція

(для студентів)

До проведення практичного заняття №6

дисципліна "Медсестринство в хірургії"

спеціальність 5.120 10102"Сестринська справа"

Контрольний модуль № 1

Теоретичні питання:

1.Обстеження пацієнта медичною сестрою.

2.Профілактика хірургічної інфекції в діяльності медичної сестри.

3.Гемостаз.

4.Тактика медичної сестри при гемотрансфузіях.

Практичні навички:

  1. Методика пальпації, перкусії, аускультації

  2. Обробка рук за методом Спасокукоцького-Кочергіна, первомуром (С-4), та іншими сучасними препаратами

  3. Самостійне надягання стерильного халата, гумових рукавичок та маски на себе й на хірурга

  4. Знімання використаних рукавичок, халата, маски

  5. Підготовка операційного поля за методом Гроссіха-Філончикова

  6. Пальцеве притиснення плечової артерії

  7. Накладання давлячої пов’язки

  8. Накладання кровоспинного джгута

  9. Накладання джгута-закрутки

10. Проведення тугої тампонади рани (на муляжі)

11.Накладати кровоспинний затискач на судину (на муляжі)

12.Визначення групи крові за допомогою стандартних сироваток

13.Визначення групи крові за допомогою тест реагентів анти-А та

анти-В

14.Визначення резус належності експрес-методом

15.Проведення проб на індивідуальну та резус- сумісність

16.Проведення біологічної проби на муляжу

Домашнє завдання:»Знеболювання в діяльності медичної сестри»

Висновок:

Дата:__________ Викладач:___________

ІНСТРУКЦІЯ

(для студентів) До проведення практичного заняття №1

Дисципліна "Медсестринство в хірургії"

Спеціальність:сестринська справа №5.120 10102

Тема:"Знеболювання в діяльності медичної сестри"

Мета: -ознайомитись з основними лікарськими засобами для загальної

та місцевої анестезії;

-вивчити апаратуру для наркозу;

-виявляти ускладнення при знеболюванні та боротьба з ними

-навчитись заповнювати наркозну карту

-догляд за хворими у відділенні інтенсивної терапії

Студент повинен знати:

-поняття про біль та знеболення

-види знеболення

-правила техніки безпеки і роботи з наркозними та дихальними апаратами

-способи забезпечення прохідності дихальних шляхів

Студент повинен вміти:

-оцінювати ефективність реанімаційних заходів

-надавати допомогу при можливих ускладненнях знеболення

-приготувати стіл анестезіолога

-вести наркозну карту

Вивчити практичні навички:

-підготовка наркозної апаратури до роботи

-проведення кисневої інгаляції через маску або носові катетери під час

централізованної подачі кисню

-перша допомога під час блювання,регургітації

-перша допомога в разі механічної асфіксії

-проведення місцевої анестезії за методом О.В.Вишневського

-проведення провідникової анестезії за методом Лукашевича-Оберста

Хід заняття:

-контроль вихідного рівня знань

-виконання практичних навичок

-оформлення щоденників

Самостійна робота:

-відпрацювання практичних навичок

-контроль теорії

Домашнє завдання:"Десмургія в діяльності медичної сестри"

Висновок:

Дата: Викладач:

ІНСТРУКЦІЯ

(для студентів) До проведення практичного заняття №2

Дисципліна "Медсестринство в хірургії"

Спеціальність:сестринська справа №5.120 10102

Тема: «Десмургія»

Мета:

  1. Навчитись накладати м’які та тверді пов’язки.

  2. Надавати допомогу потерпілим з різними видами ушкоджень шкіряних покровів.

Студент повинен знати:

  1. Поняття про пов’язку та перев’язку.

  2. Види пов’язок.

  3. Основні перев’язувальні засоби та матеріали.

  4. Основні типи бинтових пов’язок.

  5. Правила накладання бинтових пов’язок.

Студент повинен вміти:

  1. Засвоїти техніку накладання м’яких пов’язок на голову та шию;

  • верхню та нижню кінцівки;

  • грудну клітку;

  • ділянку живота та таза.

  1. Ознайомлення із застосуванням еластичних та трубчастих бинтів.

  2. Визначати якість гіпсу.

Вивчити практичні навички

  1. Накладання першого закріплюючого туру бинта.

  2. Накладання останнього фіксуючого туру бинта.

  3. Пов’язки на голову (колова, зворотна, «чепець», хрестоподібну на потилицю, на одне та обидва ока, на вухо, «вуздечка», пращовидна, шапка, «Гіппократ»).

  4. Пов’язки на кінцівки (колова, спіральні, повзуча, лицарська рукавичка, зворотна, хрестоподібна на гомілко-ступневий, та променево-зап’ястковий суглоби, черепашача).

  5. Пов’язка на тулуб колосовидна, «Дезо» на молочні залози.

  6. Косенкові пов’язки (на верхню кінцівку, на стопу)

  7. Накладання та зняття гіпсових пов’язок.

Хід заняття:

  1. Контроль вихідного рівня знань.

  2. Рішення ситуаційних задач.

  3. Відпрацьовування практичних навичок

Домашнє завдання: «Транспортна іммобілізація».

Висновок

Дата: ____________ Викладач ______

ІНСТРУКЦІЯ

(для студентів) До проведення практичного заняття №3

Дисципліна "Медсестринство в хірургії"

Спеціальність:сестринська справа №5.120 10102

Тема: „Транспортна іммобілізація”.

Мета: - засвоїти мету й принципи транспортної іммобілізації;

- ознайомитись з особливостями використання штатних шинних

комплектів, особливостями використання пневмонії.

Студент повинен знати:

  • основні перев’язувальні засоби та матеріали;

  • принципи транспортної іммобілізації;

  • принципи лікувальної іммобілізації.

Студент повинен вміти:

  • накладати тверді пов’язки;

  • застосовувати різновиди та оснащення для їхнього накладання.

Вивчити практичні навички:

  1. транспортна іммобілізація в разі ушкоджень та захворювань з використанням табельних і підручних засобів;

  2. транспортна іммобілізація пневмашинами.

Хід заняття:

  • контроль вихідного рівня знань;

  • рішення ситуаційних задач;

  • відпрацьовування навиків;

  • оформлення щоденників.

Самостійна робота:

  • складання плану обстеження хворих;

  • виконання практичних навичок;

  • контроль теорії.

Домашнє завдання: „ Гіпсові пов’язки ”.

Література: О.М. Кіт. „Медсестринство в хірургії”. стор.________

Укрмедкнига 2002р.

Висновок:

Дата: Викладач:

ІНСТРУКЦІЯ

(для студентів) До проведення практичного заняття №4

Дисципліна "Медсестринство в хірургії"

Спеціальність:сестринська справа №5.120 10102

Тема: „Гіпсові пов’язки”.

Мета: - оволодіти накладанням гіпсових пов’язок;

- вивчити види гіпсових пов’язок.

Студент повинен знати:

  • види гіпсових пов’язок;

  • властивості та якість гіпсу.

Студент повинен вміти:

  • працювати з гіпсом;

  • накладати гіпсові пов’язки;

  • допомагати лікарям у накладанні гіпсових пов’язок.

Вивчити практичні навички:

  1. визначення кості гіпсу;

  2. приготування гіпсових бинтів і лангет;

  3. зняття гіпсових лангет.

Хід заняття:

  • контроль вихідного рівня знань;

  • рішення ситуаційних задач;

  • відпрацьовування навиків;

  • оформлення щоденників.

Самостійна робота:

  • контроль теорії.

Домашнє завдання: „ Оперативна хірургія”.

Література: О.М. Кіт. „Медсестринство в хірургії”. стор.________

Укрмедкнига 2002р.

Висновок:

Дата: Викладач:

ІНСТРУКЦІЯ

(для студентів) До проведення практичного заняття №5

Дисципліна "Медсестринство в хірургії"

Спеціальність:сестринська справа №5.120 10102

Тема:"Оперативна хірургія"

Мета: -вивчити сучасний загальний та спеціальний інструментарій

-робота в операційній та перев'язочній

-навчитися відбирати інструменти для операцій

Студент повинен знати:

-поняття про хірургічну операцію та оперативну техніку

-види хірургічних операцій,основні елементи операції

-сучасні загальні та спеціальні інструменти

Студент повинен вміти:

-складати набори інструментів для операцій

-формувати пакети для тимчасових невідкладних оперативних втручань

-використання загальних хірургічних інструментів під час роботи в перев'язочній.

Вивчити практичні навички:

-складання наборів інструментів для первинної хірургічної обробки ран

-складання наборів інструментів для ампутації нижньої кінцівки в ділянці

стегна

-складання наборів інструментів для апендектомії

-складання наборів інструментів для трепанації черепа

-складання наборів інструментів для трахеотомії

-складання наборів інструментів для скелетного витяжіння

-складання наборів інструментів для венесекції

Хід заняття:

-контроль вихідного рівня знань

-рішення ситуаційних задач

-відпрацювання практичних навичок

-оформлення щоденників

Самостійна робота:

-відпрацювання практичних навичок

Домашнє завдання:"Лікування хворого в хірургічному відділенні.

Діагностика хірургічних захворювань"

Висновок:

Дата: ВИКЛАДАЧ:

ІНСТРУКЦІЯ

(для студентів) До проведення практичного заняття №6

Дисципліна "Медсестринство в хірургії"

Спеціальність:сестринська справа №5.120 10102

Тема: „Лікування хворого в хірургічному відділенні.

Діагностика хірургічних захворювань”.

Мета: - оволодіти методикою оформлення й ведення історій хвороб;

- вивчити необхідний мінімальний обсяг лабораторних та інших методів обстеження.

Студент повинен знати:

  • організацію та послідовність проведення діагностики обстеження;

  • підготовку хворих до спеціальних досліджень;

  • участь медсестри в обстеженні хворих та оформленні відповідної документації.

Студент повинен вміти:

  • оцінювати результати лабораторних та інших методів обстеження хворих;

  • проводити аналіз медичних карток стаціонарних хворих.

Вивчити практичні навички:

1. обстеження хворого та діагностика хірургічних захворювань;

2. заповнення медичної карти амбулаторного та стаціонарного хворого.

Хід заняття:

  • контроль вихідного рівня знань;

  • оцінка стану хворого та догляду за хворими;

  • оформлення щоденників.

Самостійна робота:

  • складання плану обстеження хворих;

  • контроль теорії.

Домашнє завдання: „Догляд за хворими в передопераційному періоді”.

Література: О.М. Кіт. „Медсестринство в хірургії”. стор.________

Укрмедкнига 2002р.

Висновок:

Дата: Викладач:

ІНСТРУКЦІЯ

(для студентів) До проведення практичного заняття №7

Дисципліна "Медсестринство в хірургії"

Спеціальність:сестринська справа №5.120 10102

Тема: „Догляд за хворими в передопераційному періоді”.

Мета: - ознайомитись з діяльністю м/с в передопераційному періоді;

  • навчитись виявляти проблеми пацієнтів, які виникають в передопераційному періоді;

  • навчитись надавати медичну допомогу та виконувати догляд за хворими в передопераційному періоді

Студент повинен знати:

  • поняття про передопераційний період;

  • зміни в організмі хворого, пов’язані з хірургічною травмою.

Студент повинен вміти:

  • транспортувати хворих в операційну;

  • проводити премедікацію (на муляжі).

Вивчити практичні навички:

1. підготовка хворого до планової операції;

2. підготовка хворого до ургентної операції.

3. проведення премедікації;

4. транспортування хворого в операційну;

5. оцінка даних та лабораторних та додаткових методів обстеження;

6. проведення проб на чутливість до новокаїну та інших лікарських

засобів.

Хід заняття:

  • контроль вихідного рівня знань;

  • рішення ситуаційних задач;

  • оцінка стану хворого та складання плану догляду;

  • відпрацьовування навиків;

  • оформлення щоденників.

Самостійна робота:

  • складання плану обстеження хворих;

  • контроль теорії.

Домашнє завдання: „Особливості підготовки до операцій дітей, людей

похилого віку, тощо”.

Література: О.М. Кіт. „Медсестринство в хірургії”. стор.________

Укрмедкнига 2002р.

Висновок:

Дата: Викладач:

ІНСТРУКЦІЯ

(для студентів) До проведення практичного заняття №8

Дисципліна "Медсестринство в хірургії"

Спеціальність:сестринська справа №5.120 10102

Тема: „Особливості підготовки до операцій дітей, людей похилого віку, тощо”.

Мета: - ознайомитись з особливостями підготовки до операцій дітей, людей похилого віку.

Студент повинен знати:

  • мету передопераційної підготовки нервової, серцево-судинної системи, органів дихання, травного каналу у людей похилого віку та дітей.

Студент повинен вміти:

  • участь у підготовці тематичних хворих до операцій.

Вивчити практичні навички:

1. постановка очисної клізми;

2. відсмоктування кишкового вмісту.

3. гоління операційного поля.

Хід заняття:

  • контроль вихідного рівня знань;

  • рішення ситуаційних задач.

Самостійна робота:

  • відпрацьовування практичних навичок.

Домашнє завдання: „Догляд за хворими в післяопераційному періоді”.

Література: О.М. Кіт. „Медсестринство в хірургії”. стор.________

Укрмедкнига 2002р.

Висновок:

Дата: Викладач:

ІНСТРУКЦІЯ

(для студентів) До проведення практичного заняття №9

Дисципліна "Медсестринство в хірургії"

Спеціальність:сестринська справа №5.120 10102

Тема: „Догляд за хворими в післяопераційному періоді”.

Мета: - ознайомитись з післяопераційними ускладненнями;

  • ознайомитись з організацією роботи та гігієнічним режимом у відділенні реанімації.

Студент повинен знати:

  • порушення функцій життєво важливих органів і процесів обміну після операції;

  • можливі ускладнення в ділянці рани й дренажів;

  • післяопераційний режим, дієту, лікувальну фізкультуру.

Студент повинен вміти:

  • проводити клінічний та монітор ний нагляд за хворим;

  • оцінювати загальний стан хворого.

Вивчити практичні навички:

1. догляд за хворими в післяопераційному періоді;

2. виявлення та участь у ліквідації ускладнень;

3. складання режиму, дієти, ЛФК для хворих у відділенні інтенсивної

терапії.

Хід заняття:

  • контроль вихідного рівня знань;

  • рішення ситуаційних задач;

  • оформлення щоденників.

Самостійна робота:

  • складання плану обстеження хворих;

  • контроль теорії.

Домашнє завдання: „Роль медичної сестри в профілактиці ускладнень після

операції”.

Література: О.М. Кіт. „Медсестринство в хірургії”. стор.________

Укрмедкнига 2002р.

Висновок:

Дата: Викладач:

ІНСТРУКЦІЯ

(для студентів) До проведення практичного заняття №10

Дисципліна "Медсестринство в хірургії"

Спеціальність:сестринська справа №5.120 10102

Тема: „Роль медичної сестри в профілактиці ускладнень після операції”.

Мета: - ознайомитись з післяопераційними ускладненнями.

Студент повинен знати:

  • післяопераційні ускладнення, їхня профілактика і усунення;

  • психічні та невротичні розлади;

  • порушення ССС, дихання, травного каналу, сечовиділення.

Студент повинен вміти:

  • проводити лабораторний та функціонально-діагностичний контроль за станом хворого;

  • вести документацію ВРТ.

Вивчити практичні навички:

1. догляд за хворими в післяопераційному періоді;

2. виявлення та участь у ліквідації ускладнень у післяопераційному

періоді;

3. виконання призначень лікаря;

4. складання режиму, дієти, ЛФК для хворих у ВРТ;

5.ведення документації.

Хід заняття:

  • контроль вихідного рівня знань;

  • відпрацьовування практичних навиків.

Самостійна робота:

  • складання плану догляду за післяопераційними хворими;

  • оформлення щоденників.

Домашнє завдання: „Контрольний модуль №2”.

Висновок:

Дата: Викладач:

ІНСТРУКЦІЯ

(для студентів) До проведення практичного заняття №11

Дисципліна "Медсестринство в хірургії"

Спеціальність:сестринська справа №5.120 10102

Тема: Контрольний модуль №2

Теоретичні питання:

1. Знеболювання в діяльності медичної сестри.

2. Десмургія.

3. Транспортна іммобілізація.

4. Гіпсові пов’язки.

5. Оперативна хірургія

6. Лікування та діагностика в хірургічному відділенні.

7. Догляд за хворими в передопераційному періоді

8. Особливості підготовки до операцій дітей, людей похилого віку.

9. Догляд за хворими в післяопераційному періоді

10. Роль медичної сестри в профілактиці ускладнень після операції

Висновок:

Дата: Викладач

Дисципліна „Медсестринство в хірургії”

Спеціальність 5.110102 сестринська справа

Модуль І „Загальна хірургія”

Змістовий модуль №3

Медсестринство при травмах, хірургічній інфекції,

змертвіннях, онкології”.

VI семестр 200_ - 200_ навч.рік

ІНСТРУКЦІЯ

(для студентів) До проведення практичного заняття №12

Дисципліна "Медсестринство в хірургії"

Спеціальність:сестринська справа №5.120 10102

Тема: „Закриті механічні ушкодження”.

Мета: - отримати уявлення про травми, про види травматизму та його профілактику;

  • ознайомитись з організацією й лікувальними принципами надання НД.

Студент повинен знати:

  • уявлення про травму, види травматизму;

  • особливості діагностики, надання НД та лікування;

  • особливості обстеження травматологічного хворого.

Студент повинен вміти:

  • діагностувати вивихи, їхні види;

  • проводити обстеження травматологічного хворого.

Вивчити практичні навички:

1. діагностика та надання ПМД у випадку вивихів та переломів;

2.участь у накладанні та знятті гіпсових пов’язок.

Хід заняття:

  • контроль вихідного рівня знань;

  • рішення ситуаційних задач;

  • відпрацьовування навиків.

Самостійна робота:

  • складання плану обстеження хворих;

  • контроль теорії.

Домашнє завдання: „Відкриті механічні ушкодження, догляд за хворими”.

Література: О.М. Кіт. „Медсестринство в хірургії”. стор.________

Укрмедкнига 2002р.

Висновок:

Дата: Викладач

ІНСТРУКЦІЯ

(для студентів) До проведення практичного заняття №13

Дисципліна "Медсестринство в хірургії"

Спеціальність:сестринська справа №5.120 10102

Тема: „Відкриті механічні ушкодження, догляд за хворими”.

Мета: - вивчити клінічні ознаки ран, класифікацію за стадіями розвитку інфекційного процесу.

Студент повинен знати:

  • загальні принципи ПХО ран;

  • основи надання ПМД у разі поранень;

  • особливості лікування у випадках гнійних ран.

Студент повинен вміти:

  • працювати в чистій та гнійній перев’язочній, травматологічному пункті;

  • демонструвати і аналізувати рентген ортами травматологічних хворих.

Вивчити практичні навички:

1. ПМД при ранах;

2. проведення ПХО поверхнево розміщених ран м’яких тканин;

3. проведення активно-пасивної профілактики правця;

4. участь у лікуванні ран залежно від фази раневого процесу.

Хід заняття:

  • контроль вихідного рівня знань;

  • курація хворого, оцінка стану хворого та складання плану догляду;

  • оформлення щоденників.

Самостійна робота:

  • контроль теорії.

Домашнє завдання: „Термічні ушкодження. Електpотравми”.

Література: О.М. Кіт. „Медсестринство в хірургії”. стор.________

Укрмедкнига 2002р.

Висновок:

Дата: Викладач: