Розв'язок
1. Товарооборот річний = Товарооборот 1 півріччя + Товарооборот 2 півріччя
Товарооборот річний = 560 + 690 = 1250 тис грн..
2. Індекс інфляції 2 півріччя = 100% + інфляція
100
Індекс інфляції 2 півріччя = 100% + 2,1% = 1,021
100
3. Товарооборот 2 півріччя скорочений = Товарооборот 2 півріччя
Індекс інфляції 2 півріччя
Товарооборот 2 півріччя скорочений = 690 тис грн. = 675,8 тис грн
1,021
4. Товарооборот річний скорочений = Товарооборот 1 півріччя + Товарооборот 2 півріччя скорочений
Товарооборот річний скорочений = 560 + 675,8 = 1235, 8 тис грн.
5. ∆ Товарообороту річного = Товарооборот річний – Товарооборот річний скорочений
∆ Товарообороту річного = 1250 – 1235,8 = 14,2 тис грн.
Висновок : інфляція негативно вплинула на товарооборот.
Задача 9
Умова -Визначити роздрібну ціну, коли відомо, що повна собівартість-40 ум.гр.од., рентабельність під-ва – 20%, оптово-збутова оцінка-5 %, роздрібно-торгівельна націнка-15%.
Розвязок
1.Цвир.=С+П
2.П=С*Р
П=40*20:100=8 ум.гр.од.
Цвир.=40+8=48 у. гр..од
3.ПДВ=Цвир*Ст.пдв
ПДВ=48*20:100=48*0,2=9,6 у.гр.од.
4. Цвідп.=Цвир.+ПДВ
Цфідп.=48+9,6=57,6 у.гр.од.
5.Націнка оптово-збутова=Цвідп.*Ст.о.з.н.
Націнка оптово-збутова=57,6*5:100=2,88 у.гр.од
6. Цоптова=Цвідп+націнкао.з.
Цоптова=57,6+2,88=60,48 у.гр.од
7.Н.р.торг=Цопт.*Ст.р.т
Н.р.торг=60,48*15:100=9,07 у.гр.од.
8.Цроздр.=Цопт+Нр.торг.
Цроздр.=60,48+9,07=69,55 у.гр.од.