- •Аналіз конструкції
- •Вибір електродвигуна
- •Кінематичні розрахунки
- •3.1 Розрахунок передаточних чисел
- •3.2 Розрахунки частот обертання
- •3.3 Розрахунок потужностей і обертаючих моментів
- •4. Проектувальні розрахунки
- •4.1 Розрахунок циліндричної косозубой передачі 1-2
- •4.2 Розрахунок прямозубої циліндричної ступені 3-4
- •4.3 Розрахунок клинопасової передачі.
- •4.4 Вибір мувп
- •4.5 Проектувальний розрахунок валів
- •4.6 Вибір підшипників
- •4.7 Вибір шпонкових з'єднань
- •4.8 Розрахунок основних розмірів корпусу і кришки
- •5 Перевірочні розрахунки
- •5.1 Розрахунок косозубой циліндрової передачі 1-2
- •5.2 Розрахунок прямозубої циліндричної передачі 3-4
- •5.3 Перевірочні розрахунки муфти
- •5.4. Розрахунок зусиль, що діють на вали
- •5.5 Розрахунок вхідного валу.
- •5.6 Розрахунок проміжного валу
- •5.7 Розрахунок тихохідного валу
- •5.8 Перевірочний розрахунок вихідного валу на жорсткість
- •5.9 Розрахунок підшипників кочення на довговічність
- •5.9.1 Розрахунок підшипників вхідного валу
- •5.9.2 Розрахунок підшипників проміжного валу
- •5.9.3 Розрахунок підшипників вихідного валу
- •5.10 Перевірочний розрахунок з'єднань шпонкою
- •5.10.1Вхідні данні для розрахунки шпонки під веденим шківом.
- •5.10.2 Вхідні данні для розрахунки шпонки під колесом на проміжному валу.
- •5.10.3 Вхідні данні для розрахунки шпонки під колесом на вихідному валу.
- •5.10.4 Вхідні данні для розрахунки шпонки під мувп
- •6 Технічні умови на експлуатацію
- •Висновки
- •Перелік посилань
Кінематичні розрахунки
3.1 Розрахунок передаточних чисел
Згідно завдання передаточне число пасової передачі uпп=1,12. Номінальна частота обертання електродвигуна nдв = 950 хв-1.
Загальне передаточне число привода (з урахуванням пасової передачі) дорівнює по формулі (3) [1]:
Uзаг = nдв/nвих = 950/121 = 7,85
Тоді передаточне число редуктора по формулі (6):
uр = Uзаг/ uпп = 7,85/1.12 = 7,00
При розбитті загального передаточного числа редуктора по рівнях скористаємося рекомендаціями табл.12 [1] для двоступінчатого циліндричного співвісного редуктора, згідно яким передаточне число тихохідної ступені визначається залежністю
Набуваємо стандартних найближчих значень передаточних чисел з таблиці.9 [1].
u12ст = 2,8; u34ст = 2,5;
Фактичне передаточне число:
Відсоток помилки фактичного передаточного числа редуктора щодо номінального відповідно до формули (12)[1].
Можна зробити висновок про те, що кінематичний розрахунок виконаний задовільно.
3.2 Розрахунки частот обертання
Частота обертання веденого шківа дорівнює частоті обертання вхідного валу редуктора і встановленої на цьому валу шестерні швидкохідної ступені
n z1 = nдв /Uпп= 950/1,12=848,21 хв-1
Частота обертання проміжного валу редуктора і закріплених на ньому колеса швидкохідної ступені і шестерні тихохідної ступені:
nпр = n z2 =nz3 = n z1/ u12ст = 848,21/2,8 = 302,93 хв-1.
Частота обертання вихідного (тихохідного) валу двоступінчатого редуктора, веденого колеса тихохідної ступені :
nвих =nz4 = n z3/ u34ст = 302,93/2,5 = 121,17 хв-1.
3.3 Розрахунок потужностей і обертаючих моментів
Потужності, передані окремими елементами привода:
Рвщ = Рпотр = 3,95 кВт;
Рвх = Рпотр ηпп = 3,95 х 0,96 = 3,79 кВт.
Рz1 = Рвх ηпід = 3,79 х 0,99 = 3,75 кВт.
Рz2 = Р z1 ηзач = 3,75 х 0,98 = 3,67 кВт.
Рz3 = Р z2 ηпід = 3,67 х 0,99 = 3,64 кВт.
Рz4 = Р z3 ηзач = 3,64 х 0,97 = 3,53 кВт.
Рвих = Рz4ηпод = 3,53 х 0,99 = 3,49 кВт.
Моменти, що обертають:
Тдв = 9550 (Рвщ/ nвщ) = 9550(3,95/950) = 39,7 Нм.
Твх = 9550 (Рвх/ nвх) = 9550(3,79/848,21) = 42,6 Нм.
Т z1 = 9550 (Р z1/ n z1) = 9550(3,75/848,21) = 42,2 Нм.
Т z2 = 9550 (Р z2/ n z2) = 9550(3,67/302,97) = 115,7 Нм.
Т z3 = 9550 (Р z3/ n z3) = 9550(3,64/302,93) = 114,7 Нм.
Т z4 = 9550 (Р z4/ n z4) = 9550(3,53/121,17) = 278,2 Нм.
Т вих = 9550 (Р вих/ n вих) = 9550(3,49/121,17) = 275Нм.
Результати розрахунків приведені в табл.3.1
Таблиця 4 - Результати кінематичних розрахунків
Параметри |
Електродвигун |
Пасова передача |
Редуктор |
МУВП |
|
||||||
вщ |
вд |
z1 |
z2 |
z3 |
z4 |
|
|||||
n, об/хв. |
950 |
950 |
848,21 |
848,21 |
302,93 |
302,93 |
121,17 |
121,17 |
|||
P, кВт. |
3,95 |
3,95 |
3,79 |
3,75 |
3,67 |
3,64 |
3,53 |
3,49 |
|||
T, Нм. |
39,7 |
39,7 |
42,6 |
42,2 |
115,7 |
114,7 |
278,2 |
275 |
|||
U |
- |
1,12 |
1,12 |
2,8 |
2,8 |
2,5 |
2,5 |
- |