Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
л.р.1-12.СПРГ-1(40, укр).doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
27.08.2019
Размер:
2.33 Mб
Скачать

Лабораторна робота 1.

Тема: Внутрішнє представлення даних у ПЕОМ.

Ціль: Ознайомитися з видами даних, їх представленням у ПЕОМ, набути відомості про дані які використовуються у сфері програмування. Набути практичних навичок по переведенню чисел у внутрішній формат.

Підготовка до роботи.

Ознайомитися із правилами перетворення чисел між основними системами числення [1, стор. 24-36]. Виконати самостійну роботу №1.

Питання для самоконтролю.

  1. Дайте визначення десяткової системи числення.

  2. Дайте визначення двійкової системи числення.

  3. Як перевести ціле число із десяткової системи до двійкової системи числення?

  4. Як перевести дрібну частину числа із десяткової системи до двійкової системи числення?

  5. Як перетворити число із двійкової до 16-річної системи числення?

  6. Як перевести число із двійкової системи до десяткової системи числення

Короткі теоретичні відомості

Персональний комп'ютер (ПК) оперує великою кількістю різноманітних даних, що мають певний формат, обумовлений розміром комірки (кількість біт), у якій дані зберігаються, і способом його представлення. Формати припустимих даних залежать від моделі персонального комп'ютера й від набору команд для їхньої обробки. Для початку потрібно розібратися з базовим набором даних і команд — набором для IBM PC XT (процесори Intel8088/8086). Цей набір прийнятий за замовчуванням, незалежно від моделі ПК. Набір форматів даних для моделей i286 від базового нічим не відрізняється, додані тільки кілька команд. Цей базовий набір утворить так звану платформу Win16, що забезпечує 16-розрядне програмування. Зрозумівши базовий принцип команд для i386, i486, і586 і сумісних з ними моделей ПК, що забезпечують роботу в Win32.

Будь-яка величина, яка використовується у програмі, має тип і повинна бути відповідним чином представлена й описана. Як правило, при програмуванні завжди відомий діапазон вхідних даних (область визначення). Діапазон результуючих даних відомий далеко не завжди. Тому звичайно вважають, що такі дані повинні мати максимально припустимий діапазон значень. При цьому потрібно враховувати, що більш довгі дані вимагають і більше пам'яті.

1. Символи.

Символи (characters) у комп'ютері зберігаються у вигляді числового коду. Найпоширенішим є стандартний код для обміну інформацією American Standard Code for Information Interchange — ASCII, або код для обміну інформацією - КОІ. Це основний 7-бітовий двійковий код, у якому представляються алфавітні, цифрові й спеціальні символи. Символи можуть бути керуючими (коди 0..31, 127) і видимими на екрані дисплея або на папері при друку (коди 32..126) — з них утворюються рядки символів. Неважко помітити, що для представлення символів досить одного байта. Але в байті міститься 8 біт. Залишається незадіяною добра половина кодової таблиці. Тому коди 128..255 для національних символів і алфавітів, а також для символів псевдографіки. У сучасних програмах, як правило використовуються багатобайтні набори символів у UNICODE кодуванні.

2 Представлення чисел у пам’яті пеом.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]