Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Filosofiya_religiya.doc
Скачиваний:
8
Добавлен:
24.08.2019
Размер:
223.74 Кб
Скачать

Хід заняття:

1. Теоретичний блок.

  • Життя, буття та існування: сутність та співвідношення понять.

  • Проблематичність людського буття.

  • Проблема походження людини.

  • Діяльність та екзистенціалізм людського буття.

  • Сутнісні сили людини та багатство її проявів.

2. Практичний блок.

  • Які перспективи відкриває людині усвідомлення нею проблематичності людського буття?

  • Зв’язок між концепціями походження людини та їх сучасними оцінками.

  • Поєднання між собою сутнісних сил людини та побудова ієрархії складових способу буття.

  • Пояснення способу і якості життя.

  • Самостійне окреслення студентами основних проявів свободи для пояснення складних ситуацій людського життя.

Практичне заняття №11.

Тема: Філософія історії.

Мета: сформувати знання студентів про предмет і завдання філософії історії, про основні підходи до окреслення моделі історичного процесу та суб’єкта історії. Формувати вміння студентів пояснювати конкретними прикладами прояви прогресу і регресу в історії, робити узагальнення, формувати власну чітку позицію.

Хід заняття:

1. Теоретичний блок.

- Філософія історії як напрям філософського знання.

- Історичний процес як реальність.

- Моделі історичного процесу.

- Людина та історія.

- Роль особи в історії.

2. Практичний блок.

- Застосовувати ознаки особи та особливості для пояснення проблеми суб’єкту історії.

- На сучасних прикладах продемонструвати реальні прояви проблеми співвідношення людини та історії.

- Зафіксувати здобутки та недоліки циклічної та лінійної моделі історії.

- Порівняти природні та історичні процеси.

План семінарських занять з Релігієзнавства

Практичне заняття №1.

Тема 1. Релігієзнавство як наука і навчальна дисципліна.

Мета: Сформувати понятійно-категоріальний апарат, герменевтичний аспект релігієзнавства. Дати оцінку релігії та історичних форм вільнодумства. Принципи наукової обєктивності, конкретно-історичної послідовності, толерантності, гуманізму у вивченні курсу релігієзнавства. Світоглядна спрямованість релігієзнавства.

Хід заняття

1 Теоретичний блок.

- Чим є релігієзнавство у системі культури?

- Об’єкт і предмет релігієзнавства.

- Які функції виконує релігієзнавство.

Практичне заняття №2.

Тема 2. Християнство: витоки, еволюція і сучасний стан. Характеристика основних напрямів.

Мета: Дослідити витоки християнства та розколи християнства. Простежити вплив православя на розвиток загальнолюдської та національної культури, роль православя в історії суспільства, держави, вітчизняної культури: історичні віхи в розвитку православя в дореволюційний період; еволюція православя в радянському суспільстві – соціально-політична переорієнтація церкви.

Хід заняття

1 Теоретичний блок.

- Витоки та розколи християнства.

- Православя, католіцізм, протестантизм: особливості і віросповідні, культові і організаційні.

- Біблія як священна книга і як культурно-історичний феномен.

2. Практичний блок.

- Розробіть план відповідей на кожне з питань семінарського заняття.

Практичне заняття №3.

Тема 3. Іслам. Коран і коранистика.Мета: Дослідити причини виникнення ісламу, його ідейні джерела. Розглянути мусульманське віровчення, культ, обряди, свята, Коран як культурну памятку мусульман. Основні напрями в ісламі. Іслам в Україні.

Хід заняття

1 Теоретичний блок.

- Мусульманське віровчення, культ, обряди, свята.

- Основні напрями в ісламі. Сунізм, шиїзм, харіджизм.

- Зростання впливу ісламу у постколоніальний період. Наслідки сучасної політизації ісламу та ісламізації політики. Фундаменталізм.

2. Практичний блок.

- Розробіть план відповідей на кожне з питань семінарського заняття.

Практичне заняття №4.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]