- •План семінарських занять з філософії Практичне заняття №1.
- •Теоретичний блок.
- •Практичний блок.
- •Практичне заняття №2.
- •Теоретичний блок.
- •Практичний блок.
- •Практичне заняття №3.
- •Теоретичний блок.
- •Практичний блок.
- •Практичне заняття №4.
- •1. Теоретичний блок.
- •2 Практичний блок.
- •Практичне заняття №5.
- •Тема 5. Філософська думка в Україні.
- •1. Теоретичний блок.
- •2 Практичний блок.
- •Практичне заняття №6.
- •1. Теоретичний блок.
- •2. Практичний блок.
- •Практичне заняття №7.
- •Хід заняття:
- •1. Теоретичний блок.
- •2. Практичний блок.
- •Практичне заняття №8.
- •Хід заняття:
- •1. Теоретичний блок.
- •2. Практичний блок.
- •Практичне заняття №9.
- •Хід заняття:
- •1. Теоретичний блок.
- •2. Практичний блок.
- •Практичне заняття №10.
- •Хід заняття:
- •1. Теоретичний блок.
- •2. Практичний блок.
- •Практичне заняття №11.
- •Хід заняття:
- •1. Теоретичний блок.
- •2. Практичний блок.
- •План семінарських занять з Релігієзнавства
- •Тема 1. Релігієзнавство як наука і навчальна дисципліна.
- •1 Теоретичний блок.
- •Тема 2. Християнство: витоки, еволюція і сучасний стан. Характеристика основних напрямів.
- •Тема 4. Сучасні нетрадиційні релігії.
- •План семінарських занять з логіки
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Оцінювання аудиторної роботи:
- •Вимоги до рефератів:
- •Теми рефератів
- •Література підручники і навчальні посібники.
Практичне заняття №4.
Тема: . Гуманістична спрямованість філософії XIX- ХХ століття.
Мета: ознайомити студентів зі змінами парадигми філософського мислення в XIX- початку XX століття, показати вихідні ознаки некласичності як загальнокультурного явища, сформувати у студентів вміння проводити порівняння вихідних ідей класичної та некласичної філософії.
Хід заняття:
1. Теоретичний блок.
- Загальні особливості духовних процесів та розвитку філософії у XIX-XX століття.
- Вихідні ідеї А. Шопенгауера та С. К’єркегора.
- Ф. Ніцше та ідеї «філософії життя».
- Ніцшеанство та суспільно-політичні реалії XX століття.
- Проблема людини у філософії психоаналізу.
- Фрейдизм та неофрейдизм.
2 Практичний блок.
- Пояснення провідних тенденцій розвитку неокласичної філософії з виходом на проблеми сучасного життя.
- Порівняння основних особливостей філософії другої половини XIX століття та філософії XX століття.
- Оперування ключовими категоріями теми: ірраціоналізм, воля, сублімація, підсвідоме.
Практичне заняття №5.
Тема 5. Філософська думка в Україні.
Мета: сформувати знання студентів про історичні та культурні особливості формування української філософської думки, дати знання про зміст і проблематику найвизначніших культурно-освітніх та філософських пам`яток України, сприяти формуванню патріотичних почуттів та національної гордості студентів.
Хід заняття:
1. Теоретичний блок.
Українська філософія як органічна складова української духовної культури.
Загальні особливості української філософії.
Провідні філософські джерела та філософські ідеї часів Київської Русі.
Особливості філософських курсів Києво-Могилянської академії.
Життя та філософська діяльність Г.С.Сковороди.
2 Практичний блок.
З’ясування органічного зв`язку розвитку філософських ідей з духовними та суспільно-політичними процесами на Україні.
Проведення порівняльного аналізу філософських надбань різних епох української філософії.
Розуміння культурного та соціального значення філософської спадщини для розвитку сучасного українського суспільства.
Практичне заняття №6.
Тема: Філософське вчення про буття ( онтологія).
Мета: Сформувати знання студентів про фундаментальність проблеми буття та особливості людських вимірів проблеми буття, ознайомити студентів з послідовністю категоріальних визначень буття в історії європейської філософії, проаналізувати переваги та недоліки конкретно-наукового та філософського буття.
Хід заняття:
1. Теоретичний блок.
Фундаментальне значення проблеми буття для філософії.
Проблема буття в історико-філософському окресленні.
Категоріальні визначення буття.
Сучасна наука про рівні та форми виявлення буття.
2. Практичний блок.
З'ясування відмінностей між філософським та науковим розумінням буття.
Проведення порівняння класичного та некласичного розуміння буття.
Пояснення основних аспектів розуміння буття у сучасній науці.
З’ясування ключових понять: антропологічний принцип, буття, суще, інтенція, рух, час, простір, метафізика та онтологія.