- •План семінарських занять з філософії Практичне заняття №1.
- •Теоретичний блок.
- •Практичний блок.
- •Практичне заняття №2.
- •Теоретичний блок.
- •Практичний блок.
- •Практичне заняття №3.
- •Теоретичний блок.
- •Практичний блок.
- •Практичне заняття №4.
- •1. Теоретичний блок.
- •2 Практичний блок.
- •Практичне заняття №5.
- •Тема 5. Філософська думка в Україні.
- •1. Теоретичний блок.
- •2 Практичний блок.
- •Практичне заняття №6.
- •1. Теоретичний блок.
- •2. Практичний блок.
- •Практичне заняття №7.
- •Хід заняття:
- •1. Теоретичний блок.
- •2. Практичний блок.
- •Практичне заняття №8.
- •Хід заняття:
- •1. Теоретичний блок.
- •2. Практичний блок.
- •Практичне заняття №9.
- •Хід заняття:
- •1. Теоретичний блок.
- •2. Практичний блок.
- •Практичне заняття №10.
- •Хід заняття:
- •1. Теоретичний блок.
- •2. Практичний блок.
- •Практичне заняття №11.
- •Хід заняття:
- •1. Теоретичний блок.
- •2. Практичний блок.
- •План семінарських занять з Релігієзнавства
- •Тема 1. Релігієзнавство як наука і навчальна дисципліна.
- •1 Теоретичний блок.
- •Тема 2. Християнство: витоки, еволюція і сучасний стан. Характеристика основних напрямів.
- •Тема 4. Сучасні нетрадиційні релігії.
- •План семінарських занять з логіки
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Оцінювання аудиторної роботи:
- •Вимоги до рефератів:
- •Теми рефератів
- •Література підручники і навчальні посібники.
Практичне заняття №7.
Тема: Філософія пізнання.
Мета: Сформувати знання студентів про процес пізнання і його види та рівні, ознайомити з існуючими у філософії тлумаченнями істини, пояснити процесуальний характер пізнання.
Хід заняття:
1. Теоретичний блок.
Поняття пізнання та його види.
Рівні та форми пізнання.
Історико-філософський аспект проблеми гносеології.
Суб'єктно-об'єктна ситуація в пізнавальному процесі.
Проблема істини у пізнанні.
Людина і пізнання. Істина і правда.
2. Практичний блок.
Співставлення між собою життєво-досвідного, наукового та художньо-мистецького пізнання, з'ясування їхніх переваг і недоліків.
Пояснення відмінностей між поняттями істина і правда.
З'ясування ключових понять: гносеологія, епістемологія, агностицизм, догматизм, істина, скептицизм.
Практичне заняття №8.
Тема: Духовні виміри людської свідомості.
Мета: Сформувати знання студентів про зміст основних концепцій походження свідомості, про основні чинники виникнення та функціонування свідомості, основні складові структури свідомості та її функції. Пояснити студентам зв'язок проблеми свідомості з найважливішими особливостями людини, людського способу буття та філософським її осмисленням.
Хід заняття:
1. Теоретичний блок.
Проблема онтологічного статусу свідомості та її суттєві ознаки.
Проблема походження свідомості.
Ідеальний статус буття свідомості.
Свідомість і мова.
Структура та функції свідомості.
2. Практичний блок.
Використовуючи основні ознаки свідомості, пояснити особливості людської поведінки.
Аргументовано демонструвати переваги та недоліки основних концепцій походження свідомості.
Пояснити конкретними прикладами значення ідеального для функціонування свідомості.
Засвоєння та оперування ключовими термінами і поняттями: ідеальне, мислення, онтологічний статус свідомості, предметність, інтенціональність.
Практичне заняття №9.
Тема: Суспільство у вимірах філософського аналізу.
Мета: сформувати знання студентів про суспільство, його структуру та основні функції, розкрити зміст категорії соціальне й окреслити аспекти впливу суспільства на людину, на природу і проблеми, породжені цим впливом.
Хід заняття:
1. Теоретичний блок.
Елементи, з яких складається суспільство.
Підходи до визначення суспільства.
Суспільство як система.
Соціальний редукціонізм та соціальний дарвінізм.
Людина й суспільство: основні аспекти співвідношення.
2. Практичний блок.
Виділити спільне та відмінне у природних та соціальних процесах.
Окреслити аспекти взаємних впливів людини та суспільства функціонуванні суспільних процесів.
Пояснити, чому настільки складними постають процеси взаємодії суспільства і природи і чому людина не може прагнути панувати над природою.
Практичне заняття №10.
Тема: Філософська антропологія.
Мета: Ознайомити студентів зі змістом основних концепцій походження людини та їхніми сучасними оцінками, розкрити сутнісні сили людини та основні складові людського способу буття.