Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Filosofiya_religiya.doc
Скачиваний:
8
Добавлен:
24.08.2019
Размер:
223.74 Кб
Скачать

Міністерство освіти і науки України

Словянський державний педагогічний університет

Кафедра філософії, соціально-політичних і правових наук

РОБОЧА ПРОГРАМА

__з філософії, релігії, логіки_________________________

(найменування навчальної дисципліни за вимогами кредитно-модульної системи)

для напрямів підготовки: 6.010101 Дошкільна освіта

Слов'янськ, 2011

СТРУКТУРА ЗАЛІКОВОГО КРЕДИТУ КУРСУ

Тема

Всього

годин

Кількість годин, відведених на:

Лекції

48

Семінар. та практ. Заняття

40

Самост. Роботу

Змістовий модуль І. «Філософське введення до філософії»

Тема 1. Сутність філософії і її роль у суспільстві.

4

2

2

Тема 2. Стародавня філософія. Парадигма філософії середніх віків.

6

4

2

Тема 3. Західноєвропейська філософія епохи Відродження та Нового Часу

6

4

2

Тема 4. Гуманістична спрямованість філософії XIX- XX століття.

2

-

2

Тема 5. Філософська думка в Україні.

6

4

2

Змістовий модуль ІІ. «Філософське розуміння світу, людини та суспільства»

Тема 6. Філософське вчення про буття (онтологія).

6

4

2

Тема 7. Філософське пізнання (епістемологія).

6

4

2

Тема 8. Свідомість.

2

-

2

Тема 9. Суспільство у вимірах філософського аналізу.

2

-

2

Тема 10. Філософська антропологія

6

4

2

Тема 11. Філософія історії.

2

-

2

Змістовний модуль ІII Релігієзнавство.

Тема 1. Релігієзнавство як наука і навчальна дисципліна.

4

2

2

Тема 2. Походження та форми релігії.

6

4

2

Тема 3. Національні релігії. Іслам. Буддизм.

10

6

4

Тема 4. Християнство: витоки, еволюція і сучасний стан.

Характеристика основних напрямів

6

4

2

Змістовий модуль ІV Логіка.

Тема №1: «Логіка. Її предмет та призначення. Закони та принципи правильного мислення.».

4

2

2

Тема № 2: «Поняття як форма мислення».

4

2

2

Тема № 3 «Судження як форма мислення».

4

2

2

План семінарських занять з філософії Практичне заняття №1.

Тема: . Сутність філософії і її роль у суспільстві.

Мета: ознайомити студентів з особливостями та характерними рисами філософського мислення, пояснити умови виникнення, структуру та основні функції філософії. Сформувати вміння студентів розрізняти елементи філософського мислення у певних умовах, розуміння внутрішнього зв’язку основних функцій філософії між собою. Розвивати аналітичне мислення студентів , вміння проводити порівняння, робити узагальнення, формулювати власну позицію, власне бачення проблеми.

Хід заняття:

  1. Теоретичний блок.

    • Особливості становища людини в світі та необхідність її самовизначення.

    • Поняття та типологія світогляду.

    • Світогляд і філософія.

    • Особливості історичного виникнення філософії. Філософія і міфологія.

    • Проблема визначення предмету філософії.

    • Структура та функції філософії. Провідні позиції у філософії.

  1. Практичний блок.

    • З’ясування ключових термінів і понять: світогляд, філософія, рефлексія, категорії.

    • Окреслення основних світоглядних питань (за І.Кантом)

Практичне заняття №2.

Тема: Стародавня філософія. Парадигма філософії Середніх віків.

Мета: ознайомити студентів з особливостями філософських парадигм, сформувати вміння порівнювати між собою провідні ідеї філософських шкіл, сприяти розумінню евристичного значення. Розвивати аналітичне мислення студентів, вміння проводити порівняння, робити узагальнення, формулювати власну позицію, власне бачення проблеми.

Хід заняття:

  1. Теоретичний блок.

    • Визначення філософської парадигми.

    • Особливості та характерні риси західної та східної філософської парадигми.

    • Умови, особливості зародження і можливості форми вираження світоглядної проблематики.

    • Вихідні ідеї середньовічної патристики і схоластики.

  1. Практичний блок.

    • Сформувати у студентів знання і вміння оперувати ключовими категоріями теми: парадигма, сансара, дао, субстанція, апорія, ідеалізм, діалектика, патристика, схоластика.

    • Сформувати вміння студентів визначати зміст основних філософських позицій, виділяти та пояснювати принципові успадкування і новації у філософських ідеях.

Практичне заняття №3.

Тема: Західноєвропейська філософія епохи Відродження та Нового часу.

Мета: формувати знання студентів про загальні етапи становлення філософських знань, акцентувати увагу на особливостях парадигм ренесансної філософії Нового часу. Формувати навички і вміння студентів пояснювати зміст принципів, обґрунтованих та запроваджених у філософське мислення мислителями означеної доби.

Хід заняття:

  1. Теоретичний блок.

    • Визначення поняття Відродження та провідні напрями ренесансної філософії: гуманістичний антропологізм, неоплатонізм, натурфілософія.

    • Проблема методу у філософії Нового часу.

    • Німецька класична філософія як особливий етап розвитку новоєвропейської філософії.

  1. Практичний блок.

    • Пояснення внутрішнього зв’язку між основними напрямами новоєвропейської філософії.

    • Особливості тлумачення людини і суспільства філософськими парадигмами.

    • Оцінка результатів розвитку німецької класичної філософії.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]