
- •Э.Анализ (задачи) Задача №1
- •Знаходимо плив на обсяг випуску ланцюговим методом:
- •Знаходимо вплив на обсяг випуску методом різниці показників:
- •Знаходимо вплив на обсяг випуску методом відносних показників:
- •Знаходимо вплив на обсяг випуску інтегральним методом:
- •Задача №2
- •Задача 3
- •Задача 4
- •Задача 5
- •Задача 6
- •Приклад
Задача 5
Методом ланцюгових підстановок визначити вплив на середню з/п у звітному періоді порівняно з планом таких факторів:
Зміни середньорічної чисельності ПВП;
Зміни ФЗП.
Вихідні дані:
Показник |
план |
звіт |
∆ |
% |
ФЗП, тис.грн. |
460 |
480 |
20 |
4,347826 |
Середньорічна чисельність ПВП, осіб |
155 |
150 |
-5 |
-3,225806 |
Середня з/п 1 працівника, тис.грн |
2,9677 |
3,2 |
0,232258 |
7,826087 |
Середня заробітна плата 1 працівника:
з=ФЗП/Ч
зплан=460/155=2,97 зфакт=480/150=3,2 Δз=3,2-2,97=0,23
Методом ланцюгових підстановок:
Вплив ФЗП:
480/155=3,097 ΔЗфзп=3,097-2,968=0,129
Вплив чисельності:
480/150=3,2 ΔЗч=3,2-3,097=0,103
Загальний вплив: Δ=0,129+0,103=0,232
Висновок: на зміну середньої з/п вплинули такі фактори,як середньорічна чисельність ПВП та ФЗП. Через збільшення ФЗП на 4,35%(20тис.грн) середня заробітна плата 1 працівника виросла на 129 грн. Через зменшення чисельності – виросла на 103 грн. За рахунок зміни всіх перелічених факторів середня заробітна плата 1 працівника збільшилась на 232 грн.
Задача 6
Розрахувати вплив факторів на величину прибутку від реалізації ТП.
Показники |
План |
Факт |
1.Реалізовано продукції |
|
|
1.1)-у грошовому виразі, тис.грн |
600 |
640 |
1.2) -у натуральному виразі, шт |
10000 |
8000 |
2.Ціна за од. продукції |
60 |
80 |
3. Собівартість РП, грн |
45 |
55 |
4.Прибуток на од.пр-ції (2-3) |
15 |
25 |
5.П. від реал-ції всієї ТП (1.2*4) |
150000 |
200000 |
Загальне відхилення: 200000-150000=50000грн
50000/15000=+33,3%
1.Вплив обсягу реалізації в натур. виразі: (8000-10000)*15= -30000 грн
2.Вплив зміни собівартості: –(55-45)*8000= -80000 грн («--», тому що негативний вплив)
3.Вплив зміни цін: (80-60)*8000=160000 грн
4.Вплив структури:
Перевірка: -30000-80000+160000=50000грн
Приклад
|
план |
За пл.на фактич.V |
Факт |
Виручка від реал-ції |
47260 |
48540 |
48525 |
С/С |
33311,65 |
34375,45 |
38799,87 |
П |
13948,35 |
14164,55 |
9725,13 |
П=9725,13-13948,35= -4223,22грн
1.Вплив обсягу реал-ції: ∆ВР=48540/47260*100-100=+2,7%; ∆Пвр=13948,35*0,027=376,61
2.Вплив зміни структури: ∆Пстр=14164,55-13948,35-376,61= -160,41
3.Вплив зміни С/С: ∆Пс/с=38799,87-34375,45= -4424,42 (з – т.к негативний вплив)
4.Вплив зміни відпускних цін: ∆Пц=48525-48540= -15
Перевірка: 376,61-160,41-4424,42-15=-4223,22грн
За рахунок росту обсягу виробництва прибуток збільшився на 376,61 грн, через зміну структури – прибуток зменшився на 160,41, за рахунок росту С/С – зменшився на 4424,42, через зміну відпускних цін П зменшився на 15грн. Загалом за рахунок впливу зміни перерахованих факторів прибуток зменшився на 4223,22 грн.