Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
рідна мова.docx
Скачиваний:
1
Добавлен:
17.08.2019
Размер:
2.23 Mб
Скачать

До доступу допустив

Класовод 2А класу Корсун Софія Станіславівна

Викладач-методист____________

Дата 15. 02. 2012

Конспект залікового уроку з

української мови

проведеного в 2А класі ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2

Тема уроку: Звуки і букви. Алфавіт. Складання речень.

Мета. Дати уявлення про роль звуків у розпізнаванні лексичного знання слів; розвивати вміння розрізняти звук і букву; поглиблювати знання учнів про звукобуквенний склад слів; виховувати чіткість у мовленні, акуратність.

Обладнання. Орфографічний словник (для кожного учня); таблиця «Пиши красиво і правильно»; алфавіт.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Аналіз перевірної роботи за темою «Корінь слова. Спільнокореневі слова».

  1. Робота над помилками.

  2. Виконання аналогічних завдань.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

Хвилинка чистопису.

Аз буки альфа віта а бе

  • Запишіть зразки і прочитайте склади.

  • Які слова нагадують вони (Азбука, алфавіт, абетка).

  • Що означають ці слова? (Сталий порядок розташування усіх літер певної мови).

  • Розкажіть український алфавіт.

IV. Повідомлення теми і мети уроку.

– Сьогодні ми продовжимо ознайомлення з українським алфавітом. Пригадаємо все те, що знаємо про нього з першого класу. Також вчитимемося складати звукові моделі слів, проводити звуко-буквенний аналіз.

V. Робота над вивченням нового матеріалу.

  1. Відгадування загадки (вправа 77). Вправа 77

1. Відгадайте загадку.

З к дерева захищає

І на них вона завжди.

З н звірятко заховає,

Коли треба, від біди. (Кора - нора)

2. Із яких звуків складається слова відгадки? Які звуки в них однакові, а які розрізняють значення слів?

– Перше слово складається із таких звуків – відгадка? ([к], [о], [р], [а]).

  • А друге – ([н], [о], [р], [а]).

  • Звуки в них однакові – ([о], [р], [а]).

  • Розрізняються значення слів – ([к], – [н]).

  • Який висновок можна зробити? (Спотворювати звуки у словах не можна).

  • Дійсно, кожний звук у слові має своє важливе значення. Тому їх треба вимовляти чітко й правильно, бо, спотворивши навіть один звук у слові, ви вимовите слово з іншим значенням. А це зашкодить розумінню тієї інформації, яку ви хочете передати.

  • Наведіть приклади слів, схожих за звуковим складом. (Гриб – грип, зуб – суп, гора – кора – нора – пора, гілка – білка, піч – ніч – річ, кіски - кізки).

  1. Колективна робота з підручником (вправа 78). Вправа 78

Линок, луг, кран, буря, буква, база.

– Прочитайте слова вголос.

  • Додайте один звук на початку або в кінці слова, щоб утворилося слово з іншим значенням. (Линок – млинок, луг – плуг, кран – екран, буря – буряк, буква – буквар, база - юазар).

  • Запишіть слова парами. Підкресліть букву, за якою розрізняються значення слів у парі.

  • Чим розрізняються слова у парі під час вимови? (Звуками).

  • А на письмі? (Буквами).

  1. Закріплення вивченого матеріалу.

Коментоване письмо (вправа 81).

Вправа 81

Курча, рис, кури.

Зразок. Курча – круча.

– Прочитайте речення.

– Вимовте звуки кожного слова, а потім, переставивши їх, утворіть інще слово. (Курча – круча, рис- сир, кури - руки).

– Запишіть утворені слова за алфавітом. (Круча, кури, курча, рис, руки, сир).

– Складіть з одним зі слів речення і запишіть його. (Кури на подвір’ї дзьобали зерно).