Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
urok (1).doc
Скачиваний:
7
Добавлен:
16.08.2019
Размер:
58.88 Кб
Скачать

Урок позакласного читання

Тема:Буду я природі другом

Мета. Розширити читацькі інтереси школярів, ознайомлюючи з творами про природу.

Розвивати уміння уважно слухати – розуміти читання вчителя та навички

правильного свідомого читання; збагачувати словниковий запас учнів,

ознайомити. Виховувати любов і бережливе ставлення до

природи, чуйність і доброту.

Обладнання : виставка книжок за темою; дитячі малюнки за темою до творів;

Веселий струмочок.Хрестоматія для позакласного читання. 3 класу/ Упоряд. Л.О.Гребеньова.

Хід уроку

1. Організація класу. Хай сьогодні в кожне серце наш урок додасть тепла, А ми гостям усміхнімось, побажаємо добра.

2. Мовна розминка. - Почнемо урок із розчитування. Привітаймось із нашим сонечком.

Доброго ранку, сонечко ясне!

Доброго ранку, земле прекрасна! Доброго ранку, струмочки весняні! Доброго ранку, квіти духмяні! Доброго ранку, птахи галасливі! Доброго ранку, люди щасливі!

3. Відновлення вірша (автор –Степан Жупанин).

Йтиму садом, полем, а чи лугом,

Буду я природі вірним другом . Не столочу навіть і трави, А скажу їй: зеленій, живи ! . Коли лісом буду я іти, Теж посію зерна доброти. Побажаю дереву і пташці, Щоб вони жили у мирі й щасті. - У яких словах першої строфи висловлено головну думку вірша?

4. Повідомлення теми уроку. - Отож, тема сьогоднішнього уроку позакласного читання - «Буду я природі другом». Ми ознайомимось із творами письменників -природолюбів, будемо розвивати уміння складати найпростішу анотацію.

5.Актуалізація знань. - Яке зі слів у назві теми має найважливіше значення у вислові? (ДРУГ).

Гра «Пізнавалочка» (у зошитах) - Складіть поради друзям природи, щоб кожне речення починалось літерами слова ДРУГ.

Даруй добро і неси тепло усьому живому.Радій зустрічі із друзями меншими.Уважно спостерігай за природою.Гарна книга – це шлях до пізнання нового.

6.Активізація читацького мислення.

Робота в групах зі збірником для позакласного читання «Веселий струмочок».

1 група. Інсценізація вірша « Хто найкращий?»( Борис Шрубенко) Хто ж з птахів найкращий? Яке римування у цьому вірші?

2 група. Що об’єднує вірш «Чорнявка» (Лідія Компанієць) і оповідання «Сподобалось» ( Іван Корнющенко)? Підготуйте бесіду з героями творів.( Наприклад, - Чому це ви, Чорнявко, раніше були соромливою, а тепер змінились? - Рябко, чому ти так сердито зустрів їжачків? - Малята, хто ті двоє дорослих, котрих ви привели?)

3 група. - До нас звернувся із відеолистом один із героїв прочитаних творів. Здогадайтесь , хто це. Оповідання «Жаба – наш друг» ( за Юрієм Дмитрієвим) - Вкажіть вид тексту - розповідь, опис, міркування. - Прочитайте речення, що передає головну думку твору. ( … Але ж справжніх друзів люблять на за красу.) - А за що жабку можна вважати справжнім другом?

4 група. Оповідання «Німий птах» (Олександр Копиленко) - Прочитайте опис чижика. Дискусійна сітка. - Чи дійсно варто було випускати німого чижика у ліс? Наведіть ваші аргументи: НІ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ТАК.

У. Підсумкова бесіда.

- Які твори про природу, про красу і дбайливе ставлення до природи вам найбільше сподобалися? Хто їх автори?

- Яка головна думка об’єднує ці твори?

Любов до природи виявляється не тільки в красивих словах, а і в красивих вчинках.

  • Чи думали ви над цим раніше?

Вчитель. Пам’ятайте, любі діти,

Щоб сади у нас цвіли.

Щоб літали в чистім небі

І лелеки, й журавлі,

Щоб пташки у нас співали,

І дерева підростали,

Щоб земля була у квітах, -

Бережіть природу, діти!

Вручення ПАМ’ЯТОК ДРУЗЯМ ПРИРОДИ

«Коли хочеш в добрім світі жити,

Маєш із природою дружити».

Є лісі звір пухнастий, А у нього-хвіст смугастий, Знає звір багато нот, Називається(єнот).

-Перемурзану тваринку Ти вгадаєш за хвилинку. Довге рильце,хвіст гачком, Ніс рожевий-п`ятачком.

-Дивний птах з рожевим пір`ям, Наче мальва на подвір`ї, На ногах тонких та рівних. Має назву птах-(фламінго).

Гостроносий і малий, Сірий, тихий і незлий. Вдень ховається. Вночі Йде шукать собі харчі. Весь із тонких голочок. Як він зветься?... (Їжачок)

-Стебельце-шорстка драбинка, У серединці -чорна вуглинка, Пелюстки блискучі,як лак . Це квітує червоний (мак).

Пара довгих вушок, Сіренький кожушок, Скорий побігайчик, А зоветься(зайчик).

Пара

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]