Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
задачи на екзамен.doc
Скачиваний:
12
Добавлен:
06.08.2019
Размер:
431.62 Кб
Скачать

Розв’язок.

ОФсер=7590+320*3/12-160*1/12=7656,67 тис грн.

Фв=1/0,6=1,66

ОРзв.р.=ОФсер/Фм=7656,67/0,6=12761,12 тис грн.

Пр.зв.р=12761,12*0,24/1,24=2469,89

Rоф=2469,89/7656,67=0,323

ОФк.р.=7590+320-160=7750 тис.грн.

Квибуття = ОФвиб/ОФп.р.=160/7590=0,021

Кон. = ОФввед/Офк.р.=320/7750=0,042

Кін.он=Кон/Квиб=0,042/0,021=2

Завдання 6. На початок року у цеху діятиме 115 однотипних верстатів. Підприємство працює у дві зміни, тривалість зміни 8 год. У році 265 робочих днів. Простої устаткування необхідні для його ремонту і профілактичного обслуговування, складають 6 % режимного фонду робочого часу. Продуктивність одного верстата становить 25 дет./год. Плановий річний обсяг обробки деталей встановлено на рівні 8000000 шт. Визначити величину виробничої потужності цеху та плановий коефіцієнт її використання.

Рішення :

Вп = Тр х m х а

Тр = 265 х 2 х 8 х 0,94 = 3986 год.

Вп = 3986 х 115 х 25 = 11460 тис. дет.

Квп = 8000/11460 = 0,70

Білет 5

Завдання 4. ВАТ "Модем" здійснює оцінку інвестиційного проекту, параметри якого подані у таблиці. Чи доцільно реалізувати проект? Відповідь обґрунтуйте за допомогою показників NPV та індексу доходності за умови, що дисконтна ставка проекту 23 %, а ставка податку на прибуток підприємств 25%.

Показники

1р

2 р

3 р

4 р

1. Товарна продукція, тис.грн.

-

24500

28000

31000

2. Рентабельність продукції, %

-

25

25

25

3. Амортизаційні відрахування, тис.грн.

-

410

400

400

4. Інвестиції, тис.грн.

15000

-

-

-

Рішення :

ПІ = Отп*Рп/ (1+Рп) = 24500*0,25/1,25 = 4900 тис.грн.

П2= Отп*Рп/ (1+Рп) = 28000*0,25/1,25 = 5600 тис.грн

ПЗ = Отп*Рп/ (1+Рп) = 31000*0,25/1,25 = 5800 тис.грн

Показники

1р

2 р

3 р

4 р

І

15000

-

-

-

П

-

4900

5600

6200

А

-

410

400

400

Податок

-

1225

1400

1450

ГП=П+А-Подат

-

4085

4600

5150

Кпр (ДС 23%)

1

0,813

0,66

0,537

ІК

15000

-

-

-

15000

ДГП

-

3321,1

3036

2765,6

9122,7

ЧТВ = ДГП - ІК = 9122,7 - 15000 = - 5877 тис.грн.

ІД =ДГП/.ІК = 9122,7 / 15000 = 0,6 - недоцільний проект

Завдання 5. На дільниці механічного цеху встановлено і діє 43 токарних верстатів. Трудомісткість обробки однієї деталі на токарному верстаті становить 0,25 нормо-годин. Дільниця працює у двозмінному режимі при тривалості однієї зміни, що дорівнює 8 годин. Число неробочих днів у розрахунковому році  103. Очікувані простої верстатів у ремонтах становлять: капітальному  195 годин, а тривалість поточних ремонтів верстатів дорівнює 3,5 % номінального часу роботи верстатів. Очікуваний коефіцієнт використання токарних верстатів дорівнює 0,85. Обчислити величину виробничої потужності механічного цеху і річну кількість оброблених на токарних верстатах деталей.